Havraní Ostrov - Půlnoční gambit (Intermezzo 2020)

Slunce již zapadá.  
Na starý kamenný most, vrcholné dílo stavitele Lutriana z roku 115, dopadají dnes večer neobvyklé stíny. Ve větru se neklidně třepotají dvě vlajky - jedna zelená, s vyobrazením jasně žlutého slunce a druhá bílá, se znakem černé sovy. Na běžně opuštěném přechodu řeky Malvy je dnes více lidí, než je obvyklé. Armády Republiky a Císařství se poprvé za dlouhou dobu chystají vyjednávat - nebo, lépe řečeno, obchodovat. Obchodovat s lidským osudem. 
Dnes v noci má dojít k výměně vězňů.
Dnes v noci se hraje půlnoční gambit.

Mezi vězni je populární pořekadlo, že kdo vidí oblohu, může čekat svobodu. Nebo oprátku. Dalo by se říci, že ti, kteří se dostali až sem, na břeh řeky Malvy, jsou již z nejhoršího venku. Vše je lepší než zatuchlé doly Havraního Ostrova či kobky v hlavním městě Císařství, Aggeru. Je tomu však opravdu tak? Nečeká je opravdu vytoužená svoboda? Nebo i něco horšího? A co když na druhé straně mostu teprve všechno začíná?
V rámci zápletek se objeví jak předpřipravené hratelné postavy vězňů, tak dozorců a vyjednavačů - každá z postav má určitou výchozí pozici a své cíle, její konečný osud však bude pouze v rukou hráče.
Nyní jsi totiž na tahu - budeš ochoten zahrát gambit, obětovat všechno s vyhlídkou úspěchu, a nebo zvolíš cestu nejmenšího odporu? Rozhodnutí je na Tobě. 
------------------------------------------------------------------------------ 
Půlnoční gambit nepřímo navazuje na loni uvedený Havraní Ostrov (https://larpovadatabaze.cz/larp/havrani-ostrov/cs/54460) a jako první intermezzo překlenuje dobu mezi prvním a druhým ročníkem, který se odehraje v roce 2021.

9.0

11 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

1
ZiaTereza Trojovská 08.09.2020

Poručík Radu Ogorana, pobočník hlavního vyjednavače Republiky
Organizačně naprosto skvěle propracované, postavy jsme dostali úžasně a dlouze rozepsané (velmi oceňuji propracovanost i historie postavy), místo hry netradiční a velmi atmosferické. Velké plus má za mě i propracovanost vyjednavačských táborů (spousta historických stanů, ohniště nádherně udělané,...).
Jako hráč jsem si larp velmi užila, jediné za mě -1 (za toto nemohou organizátoři) byla občasná zmatenost, a řekla bych možná i nezkušenost hráčů. (Srovnáván s minulým rokem, kdy za mě nebylo naprosto co vytknout, nejlepší zážitek zatím) 
Těším se na další akci! 

1
TrissAlžběta Procházková 08.09.2020

10/10
Antonia Kauri, vězeň č. 1777... a nebo taky ne. :-)
Shrnutí: Výborná akce se skvělými organizátory, kteří do hry vkládají opravdu maximum. Určitě to nebyl můj poslední ročník. Velmi ráda pojedu znovu.

Mé hodnocení:
+ zajímavé herní mechaniky (stupně ostrahy - jak moc "drsně" se chovat k vězňům, body štěstí a karmy - za dobré RP a plnění úkolů, herní uzel - skvělá šance, jak se vyvléct z pout)
+ velmi kvalitně zpracovaná postava, do které bylo ještě možné zasahovat, kdyby se někomu něco nelíbilo včetně předepsaných vazeb na ostatní
+ organizátoři nenápadně mohli nahlížet do hry (označeni neviditelnou stužkou) a oceňovali dobré RP pomocí mechaniky karmy
+ noční hra s pochodněmi měla opravdu úžasnou atmosféru
+ krásné prostředí mostu U Lutriána
+ poctivá příprava herních věcí (např. sdělení pomocí dopisu, že tam a tam je ukrytý balíček a on tam vážně byl)
+ v případě jakýchkoliv dotazů nebo problémů před hrou je s vámi organizátor velice ochotně řeší
+ poherní osvětlení děje hned po hře (společné posezení u ohně, kdy organizátor vyprávěl, co se vlastně dělo, jaký to mělo vliv a zjišťoval od frakcí, jak se jim vedlo. Pro mě úžasné uzavření akce)

- trošku složitá jména a informace o světě náročná na zapamatování (nesmíte se vybodnout na předherní přípravu)  - organizátoři ale vycházejí vstříc a pokud vás zamotají do něčeho opravdu hůř zapamatovatelného, není problém vyjádřit své obavy a oni vymyslí herní mechaniku, jak vám to udělat jednodušší
- možná příště vybalancovat počet vězňů. U Císařství: 4, u Republiky: 9... Takže bylo jasné, že Republika nebude úplně stíhat "zaobírat se" každým vězněm, takže tam mohlo docházet k hluchým místům. U Císařství to bylo naštěstí dynamické a na výslechu jsme byli každou chvíli.

Díky všem za hru, bylo to boží! <3

1
ŠilhavýNikola 07.09.2020

Akce byla z mého pohledu velmi dobře logisticky zpracována. Příběhově ji mohu zařadit mezi jedny z lepších akcích, na kterých jsem byl.

Postava, kterou jsem měl možnost hrát, byla logicky a dobře napsaná, s propracovanou zápletkou. Interakce s ostatními hráči byla přímo propojena s postavou. Byla dobře vidět bariéra mezi vězni a ostatními hráči.

 

Jeden ze slabších momentů, do kterého jsem se v průběhu larpu dostal, bylo delší čekací okénko, způsobené lehkou disorganizací hráčů. Přesto že to nebyla chyba organizátorů, částečně to ovlivňuje můj názor na akci.

Mezi velké plusy jednoznačně patří vložení organizačního teamu/CP mezi hráče, aniž by to samotní hráči věděli.
Tento larp mi ukázal nejlepší možné ukončení akce, se kterým jsem se doposud setkal: společné posezení u ohně, probrání toho, co se v průběhu hry stalo, krátké shrnutí z pohledu každé strany, vypíchnutí momentů hry a prostor pro otázky mi pomohl uzavřít celý víkend.

 

Celkově hodnotím Půlnoční gambit velmi kladně, nemůžu se dočkat na příští akce a doufám, že na nich budu vítán.

1
JupíčertFilip Kalčík 07.09.2020

Nero Flavianus, 8/10, 1. běhPříjemná záležitost, pokud se to dá říct o larpu ve tmě a plném temných osudů :-). Co mohu vyzdvihnout - ochotné organizátory, výborná lokace a příběh, kde se došlo k velkému zvratu i bez  nutnosti skriptování. Oceňuji odvahu hrát v noci, kdy se musí dbát mnohem víc na technické provedení hry.   Postavy pro zkušenější hráče i začátečníky.   Kdyby dostal Gambit větší časový prostor, tak se moje hodnocení šplhá na devítku. Užil jsem si to, a jestli to vyjde, tak se na Leirin rád vrátím.


0
ForissFilip 15.09.2020

Příjemná hra jen škoda, že krátká. Rychlost byla slušná a i předpřípravou sem mnoho věci nestihl pořešit. Například seznámení se s jednotkou :D
Vše bylo připraveno, že si člověk mohl vyhrát a je škoda, že některé postavy skončili dříve než začali. Pokud by to mělo být pokračování tak se jej rád zúčastním a pokud se nahodí nějaké odnož i třeba delší tak budu rád, když se tam zjevím neb orgové si fakt dávají práci s tím co dělají.-1b pro hru je za dětské nemoci, které při prvním hře vzniknou a pokud se orgové toho úkolu zhostí dále jak začali tak věřím, že by to mohlo být konkurencí Hře o Trůny  a -1b pro mě byl sem moc hodnej a -1b opět pro mě za moc řešení co ostatní budou cítit když je vyženu z komfortní pozice.