Helmáč 2015: Dobývání Helmova žlebu

300 hráčů, 200 mužů, 100 žen, obojetných

hodin, dnů, 2015

Web: http://helmac.cz

Galerie fotek: http://helmac.cz/?page_id=20

Autor fotografií: různí

Helmáč je víc, než bitva. Helmáč je festival, událost odehrávající se v krásném prostoru, na loukách a v lesích za vesnicí s okouzlujícím a výstižným názvem Rozkoš. Helmáč je důvěrná přezdívka, zkratka původního názvu už přes 10 let existující akce Dobývání Helmova žlebu. Letošní ročník proběhnul ve dnech 29.7.-2.8.2015.

Helmáč je jednoduše týden v roce, kdy si fantazáci, dřevárníci, či šermíři vyrazí na jednu nádhernou louku, aby tam do reálného světa převedli svůj oblíbený příběh z pera pana Tolkiena. Postaví si hradbu, obléknou fantasy kostýmy a na pár dní se vtělí do charakteru, dle své volby. A ano, jak už to bývá, na konci se strhne bitva mezi temnou a světlou stranou, která bývá značně adrenalinová a vyčerpávající.

Helmáč není výjimečný jen kvůli známé bitvě na reálné hradbě. Helmáč je akcí, která se vyvíjí a na které je stále co dělat. Po celou dobu se v areálu odehrávají různá turnajová klání jak pro jednotlivce, tak pro skupiny. Jde o staré dobré souboje s dřevárnickými zbraněmi v arénách a na hradbě (domination...), ale samozřejmě i o brutál (souboj jeden na jednoho bezezbraní v pískové aréně), duely na dýky, lukostřelba a jiná týmová utkání (jugger...). Do všech těchto aktivit se mohou zapojit i nebojující účastníci. Odvážní a drsní muži, či ženy s odpovídající výzbrojí se mohou pustit i do kekelu. Všechny tyto soutěže umožňují (v případě vítězství, nebo jen samotnou účastí) získat Helmíky (místní měna), které je pak možné utratit v sobotní dopolední aukci za bonusové osobní výhody do následující velké sobotní bitvy.

Ten, kdo dává přednost spíše aktivnímu odpočinku, si zcela jistě užije dva večerní koncerty osvědčených interpretů (Laeg Mortemir, Lucrezia Borgia) s doprovodnou fireshow a celkově si může vychutnávat uvolněnou atmosféru. A to třeba i při probíhajícímsázení třeba na vítěze v turnajových kláních. Vzhledem k tomu, že generace fantazáků dospívá, nebo lépe řečeno, posouvá se do toho nejlepšího věku, je naše akce otevřená i rodinám s dětmi, kterých mezi námi stále přibývá.

 

Ročník 2015 vyhrála po celé řadě vyrovnaných sobotních střetů temná strana.

9.0

11 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1