Hobití funus

15 hráčů, 8 mužů, 6 žen, 1 obojetných

4 hodin , dnů , 2012

Autoři: Terka Tereza Marková

Skupiny: —

Hobiti za ty, kteří zesnuli v požehnaném věku netruchlí, raději oslavují, že jim Bohyně dopřála tolik dobrých let. Na pozadí pohřební hostiny ale vyplouvají na povrch některé rodinné rozpory a hlásí se o pozornost.

Hobití funus je situační larp z prostředí romantizované vesnice obývané dobrosrdečnými hobity, jejichž život se točí hlavně kolem jídla, pití a vztahů. Hobiti představují larp jako příležitost k odpočinku a zábavě v roli. Téma je i přes název odlehčené a veselé, s prostorem pro humor a nadsázku a nesnaží se hráče dostat až na pokraj jeho možností. Hra je vhodná po náročném programu a to pro zkušené hráče i komunikativnější nováčky.

7.6

21 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
TiriusJan Staněk 10.07.2015

Pořád nevím, jak tuhle hru zařadit... Na jednu stranu nějak plynula a já se docela bavil, na druhou mi trochu chyběly nějaké výraznější momenty. Autorka nám před hrou docela dobře dokázala předat, jak bychom podle ní měli Funus co nejlépe hrát a co všechno od něj čekat, ale ani přes mojí docela velkou snahu si hru vytvořit se mi to prostě tak nějak nepovedlo... Možná někdy jindy za jiné konstelace.

Každopádně občerstvení a společnost byly úžasné a v celku to byly příjemně "prožvaněné" dvě hodiny, takže těm, co ještě Funus nehráli, rozhodně doporučuji zkusit.

0
LaranyaAlžběta Šemrová 22.06.2015

Na téhle hře jsem se hrozně odreagovala. Bylo dost prostoru pro nadbytečnou teatrálnost a užila jsem si i komediální vyznění hry, protože poslední dobou jsem hrála samé dojáky. 
Na druhou stranu je škoda, že konkrétně postava, kterou jsem dostala, bohužel řeší jen vztahové zápletky, které dost závisí na pojetí zbývajících hráčů, a nezapojí se do ničeho hmatatelného. Kdybych si neužívala atmosféru a neměla chuť jen tak dělat show pro druhé, asi bych neměla příliš co dělat a to je škoda. Nebylo by špatné některé zápletky více rozvinout. 
Celkově mě to ale bavilo a odcházela jsem s dobrým pocitem.  (A pochválit musím také občerstvení... :-) )

0
PajaPavla Lišková 06.05.2015

Pěkné, chutné, romantické, k zasmání i k zamyšlení.

0
LemmingMichal Kára 05.05.2015

Pěkná hra na odreagování, drbání, nějakou tu romantiku a možná trochu vymýšlení (jak Pepin šel na zkušenou až k moři a to dělalo "šššššš"). Zvlášť oceňuji, jak autorka dokázala sama napsat patnáct docela slušně provázaných postav.

0
RoslavJaroslav Voves 04.05.2015

Jsem z té hry nadšený. Prostě skvělá komedie s dobře vystavěnými příběhy. Sešla se dobrá parta hráčů (Pivko 2015) a bylo to dokonalé!
V mém vnímání rovnocenný zážitek jako z larpů Škola či Telenovela.

0
PribiPribináčka Pribináčková 11.04.2014

Hobití funus je, pro mě, odpočinkový larp, kterého je potřeba po těch emočně vypjatých. Souhlasím s předchozími komentáři, že je možné celý larp prosedět a promlčet, když se vám nechce hrát - co to znamená? Že na něj mají jít ti, kterým se chcce hrát, protože jsou naprosto svobodní v příběhu - tedy alespoň moje postava to tak měla. Kolem mé postavy se vyskytovali skvělí spoluhráči v podobě starostlivého bratra a nejlepší kamarádky.

Já jsem s tímto larpem spokojená - mohla jsem se ubírat cestou, kterou jsem chtěla a ještě jsem si k tomu odpočinula. A vlastně to pro mě (mojí postavu) skončilo šťastně. :-)

Co se týká hodnocení - úplně se mi dávat nechce, protože ho nemůžu srovnávat s larpy, kde se řeší vážné konflikty - to bych mu pak musela dát pocitově nižší ohodnocení. Kdybych ho hodnotila s larpy odpočinkovými, tak je to, myslím, ten nejlepší z těch odpočinkových, co jsem hrála - takže tady by měl hodnocení vysoké. Ještě to promyslím :-).

0
GavrocheJan Winkelhöfer 11.04.2014

Hobití funus mě potěšil svou poetičností, (povětšinou) lehkým krokem a skvěle uplatněnou otevřeností, což je ovšem velice závislé na hráčské sestavě. Dokonce do té míry, že naprosto nejsem schopen aplikovat jakékoliv číselné hodnocení. Hra byla skvělá, zábavná, velmi chutná :-) a dokonce občas dramatická, ale hranice mezi zásluhami autorky a hráčů pro mě není dost dobře čitelná. Doufám, že  do budoucna takových larpů přijde víc a pak se v tom třeba nějak zorientuji.

Co by hře možná prospělo: Trošku učesanější konec. Místo lehce násilného slovního ukončení by se mi líbila třeba vhodně zvolená hudba (což ano, poslední dobou JE skoro všude, ale konec pak působí... no prostě jinak).

Celkově velmi pěkně strávený večer. Sláva Bohyni!

0
MontyMartin Bezdíček 11.04.2014

Zábavná a otevřená hra, kde opravdu platí, že jaký si to kdo udělá, tak takové to pak má. Kdo si sedne do koutku a s nikým se nebude bavit, tak si hru nemá šanci užít. Kdo se zvedne a jde drbat, kdo dělá lepší buchty, tak ten se může dobře pobavit i bez toho, že by řešil něco ze svojí minulosti.
Postavy jsou vlastně hrozně jednoduché a moje postava byla na necelou stránku a těch opravdu podstatných informací tam bylo na delší odstavec, ae takhle to dalo i trochu atmosféry, což nebylo na škodu (i když bych Terce doporučil nechat postavy projet korekturou, já měl velké množství překlepů v textu).
Náš běh vyšel skvěle, žádné tajemství nezůstalo tajemstvím a všechno se vytáhlo před celou vesnicí a já po dlouhé době skončil v larpu dobrým koncem, což bylo velmi příjemné. Ale jak to hodnotit je náročné? Terka ví jakou chce udělat hru a daří se jí to na výbornou, na druhou stranu hra, kterou dělá tak nemá ambici stát se epickým larpem, který změní osudy hráčů a jejich pohled na život a svět. Já dávám 8/10, ale pořád mám pocit, že by si vlastně zasloužil víc, protože funguje velmi dobře přesně jak Terka chce a zamýšlí a co od hry hráčům slíbí, že jim může dát.

0
DanielLeoš Kyša 11.04.2014

Je fajn, že vnikají i takové larpy - hravé, zábavné, odlehčené. Hobití funus je přesně to, co si člověk občas potřebuje zahrát. Prostě se pustit do buchty na stole, nalít si čaj a vyřešit co je potřeba na hobití vesnici udělat a probrat třeba i nějaké ty drby. Pro legrácky je tu místa dost, stejně jako absurdní situace, takže vzhůru do hobití vesnice. Je čas uspořádat důstojný funus naší stařence. 

 

0
BaldaJakub Balhar 10.04.2014

Pro mě rozhodně jedna ze zábavnějších her poslední doby. Hrát komedianta na hobití oslavě je super, obzvláště když všichni berou hru ve stejném duchu.

Nezappmenutelná je scéna kdy monty ze země žádal o ruku hráčku, která seděla na vyvýšeném podiu nebo rvačka kvůli výměně manželek a spoustu dalších vesnockých vztahů a zápletek.