Horší než smrt

4 hráčů, 2 mužů, 2 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2013

Autoři: Zuzana Zuzana Hrnčířová

Skupiny: —

Argumentačně-emotivní larp o síle hněvu i odpuštění...

 

Larp, o kterém nevíte předem skoro nic. Ani o světě, v kterém se odehrává, ani o postavách, které budete ztvárňovat. Vše se dozvíte v prvních vteřinách a minutách hry. Je vám, jako byste dostali ránu po hlavě a nyní se konečně probíráte k vědomí. Kde jste? Co uvidíte? Co si pamatujete?

 

Hra je zaměřená na silný a truchlivý emocionální zážitek podbarvený filosofií i mystikou. Budete mít k dispozici dostatek prostoru hrát své pocity ven, konečným cílem je ale odnést si zážitek ukotvený „uvnitř“. Vhodné tedy zejména pro ty, kteří se rádi vnoří do postavy celou duší a divadelní výstup je pro ně až druhořadý.

 

Horší než smrt je záležitost pro silné povahy. Počítejte, že se budete cítit nepříjemně, že budete konfrontovaní s těmi nejhlubšími i nejsmutnějšími příběhy a že i vaše postava bude v kůži někoho, kdo dovedl krutě ublížit nebo mu bylo krutě ublíženo.

 

Hra má 3 pevné fáze plus závěrečnou, doznívací. Larpem po celou dobu provází nahrávka s textem i hudbou. První fáze je seznamovací se s postavami i světem, druhá prudce argumentační, třetí hledající odpuštění. Čtvrtá fáze je závěr, fáze doznívající.

8.8

40 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DrakeMichal Mikuš 16.06.2016

Hral som 21.3.2016 - v rámci Hraj Larp akce.

 

Určite patrí k top LARPom, ktoré som kedy hral. Výborne nasetupované, skvelá dynamika scén a pripravte sa návaľ emócií (miestami aj chlapisko, ako som ja mal slzy na krajíčku :-)). Ako u každého larpu, bude záležať na spoluhráčoch, ale myslím, že zrovna tu je to veľmi dôležité. Za mňa veľká spokojnosť 9/10.

0
SunnyLenka Daňková 20.02.2016

10/10

Perfektní koncept, skvělí spoluhráči, hluboký zážitek. Díky autorce, Kouťákovi, mému muži i bezkonkurenční Šuhině. 

+ byla jsem překvapena, kolik toho jde vyčarovat na malém prostoru

+ bez jakékoliv domácí přípravy role se člověk až na místě překvapivě rychle dostane do děje

+ autorka velmi citlivě pracovala s přidělením rolí a vše měla naprosto pečlivě připraveno

+ velmi emotivní a terapeutické

- hodně záleží na spoluhráčích. Jsem si vědoma toho, že polovinu zážitku udělali perfektní spoluhráči. Je nutné dobře zvolit, s kým to hrát.

- hlasy z hůry (dávám 9/10 jen kvůli tomuto elementu. Zážitku to hodně ubírá, respektive vrací to člověka nemile do reality.)

Celkově skvělý LARP, vřele doporučuji v sehraném týmu. 

0
NanukTomáš Daněk 19.02.2016

Hrozně obtížně se píše něco, co by nebyl spoiler, ale každopádně:

Neskutečně silný zážitek s vynikajícími spoluhráči, silné a intenzivní příběhy postav, hodně věcí k zamyšlení... tenhle larp se mnou bude ještě dlouho.

Kapesník jsem mohl ždímat.

Možná by to chtělo trošku doladit pouštěné mluvené slovo a za mě tam až tak nefungovaly ty závěrečné obálky, ale to jsou jen mikroskopické drobnosti. Za mě 9/10!

0
ŠuhinkaIvana Šuhajdová 19.02.2016

Skvělý herní zážitek s fantastickými spoluhráči. Na začátku nevíte vlastně nic a se vším se seznamujete až v ve hře, což pro mě bylo něco nového a hodně se mi to líbilo. Stejně jako na každém larpu i tady hodně záleží na tom, jaké si to udělají hráči a hra určitě není úplně vhodná pro nováčky. Jinak z technického hlediska bych přemluvila hlasy a určitě musím vypíchnut hudbu, která byla velmi citlivě vybraná a krásně navazovala atmosféru. Obrovské plus nahoru pro Zuzku je vybrání postav, podle toho co komu může a nemusí sednout :)

0
PetrPetr Horáček 17.11.2015

Nejzajímavější mi na téhle hře přišlo, jak snadno se člověk dostane do role. Scénář(e) je (jsou) totiž napsán(y) s důrazem na uvěřitelnost, a byť jde o emocionálně silnou hru, neměl jsem pocit, že to, co se kolem mě děje, je nesmysl.

Psal jsem to už u Nemoci a v Horší než smrt to na mě zapůsobilo taky - rovnováha mezi nalinkovaným příběhem a možností si domyslet, co potřebuji, abych se cítil v postavě dobře, je zkrátka perfektně zvládnutá. Přemýšlím, jestli mám jít tak daleko, abych řekl, že má tento larp terapeutickou rovinu. Ono na jednu stranu asi v každém podobném larpu si (snad) člověk určitou scénu spojí se svým životem a nějak o tom přemýšlí. V té naší konkrétní hře jsem měl na jedné účastnici možnost pozorovat, jak se tohle "propojení s vlastním životem" projevilo a alespoň já jsem měl pocit, že když jsme si o tom povídali, tak se u ní to téma snad někam posunulo (k lepšímu). To se samozřejmě nemusí stát při každém hraní a hlavně ne každý o tom bude chtít mluvit, jen chci říct, že kdyby ten larp byl o něco hůř napsaný a nebyla třeba vybraná tak dobrá hudba a nebylo by všechno správně načasované, k takovým zajímavým situacím by zřejmě nedošlo.

0
PyrokarMarek von Křiklán 23.07.2015

Lepší než zivot.

Ne úplně vhodné pro prvohráče.

Všechno ostatní je spoiler.

Dávám deset křížků.

0
DanielLeoš Kyša 30.01.2015

Tak je to zlej larp, co si budeme vykládat, ale jinak je fakt dobrej. 

Je to trošku jiný larp, člověk neví, do čeho jde a to je na té hře dost podstatné. Moment překvapení je silný a zajímavý a vykopne hráče rychle do příběhu. Tedy vlastně příběhů. Je to silná hra, hra pro lidi, co se chtějí zamyslet nad sebou, nad lidmi a nad tím, jak žijeme. Dávám 8/10, ale je to tak 8,5. Díky za hru. 

0
MontyMartin Bezdíček 16.12.2014

Těžko se komentuje, aniž by člověk prozradil něco předem, protože to by byla škoda.Hra má potenciál vás zasáhnout a prožít si emoce, ale je to hodně na vás jak moc se necháte a jak moc si troufnete s lidmi, se kterými budete hrát. Opravdu se hodí lidi alespoň trochu znát, ale i naše náhodná skupina se naštěstí celkem znala, takže to šlo. Papírových kapesníčků pro zájemce bylo dost a zanechává člověka s pocitem, že by se měl trochu zamyslet nad životem a třeba víc myslet na odpouštění.

0
MihalinAneta Redková 20.11.2014

Kde začít? Možná chvílí, kdy Zuska pustila neuvěřitelně atmosferickou hudbu, já poprvé otevřela oči a připravená scenerie mne okamžitě katapultovala do role, aniž bych se musela nějak moc snažit. Slzy mi vhrkly do očí už když jsem četla vzpomínky postavy. Konfrontaci s prvním spoluhráčem jsem ještě ustála, ale zbytek hry už jsem prakticky celý, to jest zhruba dvě hodiny, probrečela. (S tím souvisí má jediná kritika - málo papírových kapesníčků k dispozici.) Vzhledem k tomu, že nejsem člověk, s kterým by otřásla každá blbost, dokládá to, jaký má Zuska skvělý cit pro kombinaci atmosféry, dramatu, ale i uvěřitelnosti příběhů, které pro nás chystá.

I přes určitý mystický prvek příběhu mě vůbec nenapadlo přemýšlet, jak by se měla chovat postava; prostě jsem si její charakter oblékla stejně snadno jako kabát a hluboce prožívala pocity provinění, lítosti, ukřivděnosti, ale i úlevy, lásky a odpuštění.

 

Byl to můj nejemotivnější larp, jaký jsem kdy hrála. Rozhodně bych ho všem doporučila a nejraději bych si ho dala ještě jednou. Musím však, koneckonců stejně jako u Terapie, zdůraznit, že v Horší než smrt obrovsky záleží na ostatních hráčích. (Zaprvé není od věci ostatní znát, pokud se stydíte v pláči viset okolo krku někomu cizímu,) zadruhé pouze s hráči, kteří umí prožít postavu, se umíte dostat na takovou úroveň hry, aby to byl opravdu epesní zážitek.  A z druhé strany - dokážu pochopit i proč tolik tento larp neříká lidem, kteří měli smůlu na emočně zamknuté postavy a jejich vzájemná interakce proběhla na tříminutové úrovni Aha, já ti ublížil, tak promiň - Hm, no dobře no, tak já ti teda odpouštím.

 

Dávám 10, neumím si představit nic, co by hru ještě vylepšilo.

0
PiroshMartin Buchtík 05.10.2014

Tahle hra je vystavěná úplně jinak než většina komorních larpů, je jasně direktivní svou strukturou ve scénách, ale podoba a vyznění scén je zcela na hráčích. A ten kontrast pěkně funguje a umožňuje vytvářet mikropříběhy, některé z nich jsou silné, jiné méně, ale v tom je síla hry. Pěkně zpracované rekvizity a jasné téma dělají z Horší než smrt larp, který stojí za to si zahrát. Nejlépe s kamarády, se kterými hrajete relativně často. V tomhle larpu totiž nezklouznete do klišé. Larp podle mě těží z toho, že jasně říká, jak se má hrát a všechno kolem vás to podporuje. 

Horší než smrt bych doporučil skupině lidí, kteří ví, že si chtějí takovou hru zahrát  a chtějí si ji zahrát spolu.