Hosté na večeři

10 hráčů, mužů, žen, 10 obojetných

3 hodin , dnů , 2017

Autoři: houly Petr Holý

Skupiny: Crex

Příběhový larp o slavnostní večeři v okázalé vile, která se změní ve vraždu. Hosté na večeři, vytvoření ve stylu povídek Agathy Christie, jsou zábavnou taškařicí vedoucí přes večeři a vraždu až k závěrečnému rozřešení. Stanete se stárnoucím britským lordem, který toho nemá moc na práci a hledá nějaké vzrušení? Či snad zhýčkanou neteří, která chce celé dědictví jen pro sebe? Nebo si zahrajete zmateného domácího hosta, který nemá ani ponětí o tom, že je figurkou v plánech někoho jiného?

4-10 hráčů se stane jak herci, tak i režiséři a vypravěči příběhu, ve kterém budou navozovat prostředí a atmosféru jednotlivých scén.

8.1

8 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
RoslavJaroslav Voves 08.07.2018

Netušil jsem, že potkám někdy hru, která bude ještě humornější, bláznivější, ..., než telenovela. Neuvěřitelné více než dvě hodiny nezastavitelného divokého smíchu, který začne již při workshopech. :-) Vhodné pro hráče, kteří se chtějí průběžně aktivně podílet na budování humorného obsahu, IMHO je to závislé ma hráčské sestavě - ta naše se opravdu povedla.
Hráno na HZNM-conu 2018, 10/10

0
ManikMichal Havelka 08.07.2018

Křehká. Tak bych nejspíš označil tuto hru jedním slovem.

Hosté na večeři jsou kombinací larpu, storytellingu a improvizace. Vstup do hry je pouze načrtnut a v podstatě celý příběh hry vymýšlí hráči v jejím průběhu. K tomu jim šikovně pomáhají kreativní omezení v podobě karet, které si hráči losují a z kterých pak (rotující) hráč v roli režiséra staví celou senu. Celé to zní jako velmi zajímavý a inovativní experiment, který atakuje rozmazané hranice larpu a snaží se o propojení s dalšími žánry. Za to dávám určitě palec nahoru a sám jsem byl zvědav, co z tohoto koktejlu může vzejít.

Uvaděč (Petr) nás vedl k tomu, abychom žánrově stavěli absurdní drama a využívali situačního humoru. To se povedlo a naše hra byla absolutní pecka a (mj. i díky Roslavovi ve své životní roli) jsme padali smíchy pod stůl.

Volnost ve hře pouze s minimem omezení dává hráčům také velkou zodpovědnost a klade vysoké nároky na generování vtipných gagů s dostatečnou kadencí. Pokud si s ostatními hráči nesednete ve stylu humoru, příp. improvizace není to, co v larpu hledají, můžete ze hry odejít s rozpačitou grimasou ve tváři.

Náš běh měl určitě slušných 9/10, objektivně bych se motal někde kolem pětky, šestky.

---
"Pane inspektore, našli jsme další důkazy!"
"Prosímváš, žádné důkazy mi už nenoste. Tím se celé vyšetřování akorát zbytečně zkomplikuje."