Hra

6 hráčů, 3 mužů, 3 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2010

Autoři: Doktor Martin Čepelík

Skupiny: —

Vážená paní / Vážený pane, přijměte, prosím, laskavé pozvání na jeden mimořádný večírek s mimořádnými hosty. Věřím, že na tento večírek budete vzpomínat do konce Vašeho života. Rozhodnete-li se moji nabídku přijmout, dostavte se, prosím, na adresu 1727 Salisbury Street, St. Louis dne...


Jeden pokoj, jeden hostitel, šest hostů, šest příběhů, teď a jen o něco dále, než tady. To je komorní larp Hra. Rozhodnete-li se přijmout pozvání na tento larp, ztvárníte během necelých tří hodin jednoho z hostů tohoto zvláštního setkání. Hra je především konverzačním larpem, který je zaměřen na prožívání pocitů jednotlivých postav, které si přinesly svůj příběh do jednoho bytu kdesi v americkém St. Louis. 

Příběh se odehrává v současnosti v americkém St. Louis a není potřeba předem znát žádná zvláštní fakta ohledně místa, kde se Hra odehrává či reálií současných Spojených Států. Příběh je vystavěn v reálném světě, bez přítomnosti magie či nadpřirozených jevů jakéhokoli charakteru. Informace o jednotlivých postavách obdrží hráči před začátkem hry na jednom papíru formátu A4. 

Vzhledem k tématům, kterých se komorní larp Hra dotýká, i věku jednotlivých postav je larp Hra určen pro hráče nad 18let (či alespoň zkušené hráče nižšího věku).

7.8

81 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
PajaPavla Lišková 23.04.2017

Dobře napsaná hra Hra !

0
DrakeMichal Mikuš 04.12.2016

Hral som v rámci Žižcon-u 23.9.2016

Na larpy sa primárne chodí pre emócie. Keď s týmto výrokom súhlasíte, tak je pre vás účasť na Hre MUST :-) Larp rieši pomerne silnú tému, ktorú vám naservíruje v podobe veľmi pestrého feelingového cocktailu. Za mňa celkovo hodnotím pozitívne.

Čo sa mi na hre najviac páčilo:
Herný setup
Vkusný spôsob akým organizátor vstupoval do deja a ovplyvňoval ho

Čo si myslím, že by mohlo hru (pre mňa) ešte vylepšiť
Ešte  viac kontroverzie medzi postavami

Moja celková známka: 7/10.

0
Jindři:)Jindřiška Nejedlíková 24.09.2016

Hráno v rámci ŽižConu 23.9. 2016

Hra byla pro mne larpem, který už jsem si chtěla dlouho zahrát, jelikož Doktorovo Iure bylo skvělé...

Ztvárnila jsem postavu Lisy, která se jde na večírek pobavit, potkat se s lidmi, odhodit všechno za hlavu a znějící hudba od Beatles, jídlo i pití tomu pomáhaly... Ale tolik zvadlých obličejů kolem stolu, to zase solidně zabíjelo.

Herní mechanismy nás posouvaly dál a utvrzovaly některé v depresivní náladě... Vše vyvrcholilo ruskou ruletou... A do toho hrál jazz a postava Lisy zjišťovala, že předstíranou pohodu už vlastně nemusí až tak předstírat, jelikož na tom vůbec není tak špatně, jak si zprvu myslela...

Příjemný depresivní larp ;)

Hodnotím 7/10.

0
ŤofkaViktorie Knězková 06.10.2015

U komorních larpů se mi občas stane, že příliš dlouho váhám, jak postavu uchopit a má hra je pak rozplizlá a nevýrazná, což samozřejmě má negativní vliv i na mé spoluhráče.
Některé postavy pro mne také jsou nekonzistentní, nedávají mi smysl a nerozumím jim - a těžko se do takové postavy poté vcítit.
Třetím velkým rizikem je nedostatek herního obsahu, tj. třeba jeden hlavní cíl a jinak nic pořádného.

Ve Hře mě ani náznakem netrápil ani jeden z výše zmíněných problémů. Na velmi krátkém rozsahu (jedna A4) postava nastíněná velmi dobře, k tomu důkladná předherní příprava. Velký respekt Doktorovi za vystavění na reálných základech! Co nejjednodušší a nejreálnější herní mechanismy, velmi dobrá dynamika hry a asi i štěstí na spoluhráče.
Velká možnost pojmout postavu "po svém" (má nemusela být ani zdaleka tak extrovertní, jak byla, ale rozhodně nemám pocit, že bych tím hře jakkoliv uškodila), správná gradace konfliktů - křik, smích a slzy... Spoluhráči, z jejichž výkonů mi chvílemi bylo špatně (což, jak jistě víte, je velký kompliment:)... Závěr, který jsem ani v nejmenším nečekala a podlomily se mi z něj kolena...

Jo. Prostě jen jo. To chcete hrát! 9/10

Postava: Lisa C. (na jubilejním 20. běhu)

0
PavelPavel Tatíček 08.11.2013

Na Hře mě děsilo především rozpolcený hodnocení na týhle stránce. Celkový hodnocení odpovídalo kvalitnímu larpu, v komentářích je ale nemálo případů, kdy byla hodnocená jako něco špatnýho. Po odeHrání jsem se snažil přijít na kloub tomu, proč to tak je, a napadají mě dva hlavní důvody:
1) jak Doktor sám říkal, dva běhy se vysloveně rozsypaly
2) snad jí předchází pověst něčeho extra a tím - podle mě - určitě není.
Je ale (jak už praví spousta dalších komentářů) skvěle zvládnutá, stojí jenom na několika málo elegantních pravidlech a směřuje k hodně zajímavýmu, osvěžujícímu závěru. Navíc, díky Hraní dovnitř, je podle mě skvělým uvedením nováčků do světa (komorních) larpů, což je ještě podpořený tim, že je Doktor ochotnej a schopnej Hru uvést "na přání", stačí jenom sehnat ostatní hráče a vhodnej prostor. Z těch důvodů bych Hru klidně nominoval na "larp pro začátečníky", jenže nic takovýho se - tušim - nevyhlašuje.
Za sebe dávám 8/10, což ale nejsou dva body stržený proto, že mi něco vadilo, ale osm bodů získaných za to, že je Hra prostě dobrá (jenom ne nejlepší).

0
MorgainKateřina Holendová 07.10.2013

Hodnotím 8/10.

Hra měla zajímavou atmosféru i myšlenku. Připravena je precizně, uvedení je příjemné. Pro mě příběh netnul nijak hluboko, proto zřejmě nevnímám u hry přesah, ale rozhodně je to dobře zvládnutá hra.

0
HankaHana Maturová 11.06.2013

Myslím, že většina věcí zde již byla napsána. U Hry je opravdu problémem její pověst něčeho naprosto mimořádného, což podle mě není. Co však musím hrozně ocenit, jsou herní mechaniky s obálkami a obecně schopnost reagovat na vzniklé situace ze strany organizátora. Co se mi na larpu opravdu líbilo byla jeho civilnost, ale jinak to byl pro mě průměr. Jak po stránce emoční, tak co se týče nějakého vyústění. Samozřejmě to souvisí také s tím, že mně moc nesedla postava, jenže tohle nemůžu dávat Doktorovi za vinu. Musí to být hrozně těžké rozřadit a trefit se u každého je asi takřka nemožné. No a aby si člověk vybíral sám tady asi opravdu dost dobře nejde, protože o těch postavách se bez spoilování vážně nic říct nedá. Subjektivně 6/10, objektivně 7/10. Po velkém váhání se přikláním k sedmičce.

0
CiriTereza Staňková 20.05.2013

Hra s velmi zajímavou atmosférou i pointou. Výborně připravené a autentické materiály. Čekala jsem, že se po hře dozvíme, že byl larp napsán podle reálné události. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se do hry ponořila, ale postupné objevování souvislostí vyústilo v zajímavou pointu. Hra staví na výrazném prožitku, vývoji a psychologii postavy. Takže jde o hraní spíš dovnitř než ven. Celá hra je spíš pochmurná a vážná. O to víc oceňuju humorné prvky, které mi hru vůbec nenarušily, ale vytvořily zvláštní velmi zajímavý kontrast. V jednu chvíli má člověk záchvat smíchu a v druhé se mu chce skoro brečet, nebo alespoň jeho postavě.

0
PatrikPatrik Krupička 15.04.2013

Postavy v larpu nemají reálný důvod, proč jít se svým tajemstvím ven. Tak a tím končí vše, co proti tomuto larpu můžu říci.
Od začátku, kdy hráč tak nějak tuší, o co vlastně půjde, přes střed, kdy jsem si říkal, že to možná není tak na první pohled jasné, až po konec, který jsem vlastně ani nečekal.
Na Doktorových larpech se mi líbí jejich propracovanost a promyšlenost. Tady rozhodně fungovalo pomalé dávkování dalších a dalších her a i jistá anonymita postav. Jedna z postav v našem běhu dokonce ani neřekla, co je její problém a proč tam je, ale hře to (dle mého) v tu chvíli naopak přidalo, než ubralo.
7/10

0
PEEPAPetr Holenda 28.03.2013

Na Hre je zajimave, ze vlastne dopredu moc nevite, o cem vlastne bude. Nekdo si pod tim predstavi neco podobneho jako ve filmu Davida Finchera, ale Hra je uplne o necem jinem. Jeji slabinou pro mne byla reputace. Hodne jsem o ni slysel (bez spoileru) a proto jsem i hodne ocekaval. Ale ackoliv se tomu Hra velmi priblizila, tak to uplne nenaplnila. Vztahove drama s pro mne (diky postave) vybornym prozitkem uteklo jako voda, az se mi to zdalo kratke. Snad jen ten zaver jsem si tak nejak dokazal uzit predevsim proto, ze jsem chtel... za 8.