Hunger Games

8 hráčů, 4 mužů, 3 žen, 1 obojetných

2 hodin, dnů, 2016

Autoři: houly Petr Holý, Ester Holá

Skupiny: Crex

Komorní larp na motivy stejnojmenného filmu a knižní předlohy, jež volně navazuje na celou trilogii. Příběh ze vzdálené budoucnosti, kde půjde o záchranu holého života. Čekají tě nesnadná rozhodnutí, která mohou otřást základy tvých hodnot - přátelství, důvěry, schopnosti přinášet oběti.
Co jsi ochoten obětovat pro záchranu svého života? Kdo je tvůj skutečný nepřítel?

8.2

20 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Komentáře

WolfusLaco Rešovský 26.07.2018

Gamecon 2017, Seneca

Tento LARP som sa snazil prezit ako filmovy zazitok. Prilis som sa nezamyslal nad tym, ci vsetko dokonale a logicky zapada (ani vo filmoch vsetko uplne nesedelo) a skor som sa zameral na komunikaciu s ostatnymi hracmi a vyriesenie nastoleneho problemu. Hod kockou na konci ma prekvapil, ale nepovazujem ho za vyslovene negativny prvok. Vnasa do epilogu variabilitu a prvok nahody. Celkovo sa mi LARP pacil svojou nenarocnostou a tesim sa na dalsie CREXacke pociny.

SáraVanda Staňková 21.07.2018

Postava Cassandry, Gamecon 2018

Ve zkratce: Protože Hunger Games mají pověst skvělého komoráku a tady vysoké hodnocení, čekala jsem o hodně víc.

Nějaká pozitiva: líbilo se mi pokračování příběhu trilogie, které tvůrci vymysleli. Bylo to zajímavý a silný téma. Tenhle larp má podle mě fakt velký potenciál, jen doladit některý věci:

1. Kostýmy a výprava. Je fakt smutný, že hráči hrajou Capitolany a není předem komunikovane, aby měli kostýmy. Přitom by se s tím dalo tak vyhrát a larp by to ohromně pozvedlo. To same jsou prostory a celková výprava. Bylo by dobrý snažit se navodit atmosféru vězení, okostymovat CP, vyhrát si s hudbou, pořádně doladit materiály ke hře.

2. Dotáhnout zápletky. Některý byly fakt nelogický, neuvěřitelný, motivace postav byly zvláštní. Nechci psát konkrétně, abych nespoilovala.

3. Domyslet závěr a vyznění larpu. Jestliže hrajeme dvě hodiny drama, ve kterém jde doslova o život, je nedustojny závěr, kdy o všem rozhodne hod kostkou. Stačil by otevřený závěr s epilogem, kde by si každý sám za postavu rozhodnul, jak dopadl. Ale prosím, atmosfericky, dramaticky a na úrovni, ne s kostkou a ve chvíli, kdy už je půlka lidí mimo postavu. Inspirací může být třeba epilog jako byl na Skoro Rassvetu.

Držím palce tvůrcům, aby to dotáhli a udělali z Hunger Games fakt super komorak. 5/10

EliškaEliška Applová 21.07.2018

Athéna, Gamecon 2018

Bohužel se nepřidám k nadšeným komentářům. Mám k tomu nějaké důvody:

1. Z anotace by si někdo mohl myslet, že jde o akční survival, ale nenechte se zmýlit falešným hintem "půjde o záchranu holého života". Do hry se totiž nepouštějte, pokud vám nevyhovuje hrát intrikaření a postupné prozrazování tajemstvíček na ostatní hráče. Nebo klišé, protože...

2. Ženské postavy řeší téměř jen vztahy, navíc opravdu velice klišoidní. Když jsme si ovšem postavy vybírali, schválně jsem si zvolila lékařku a vědkyni, jejíž motto navíc naznačovalo racionální zaměření. Opak byl bohužel pravdou. Bylo mi dost nepříjemné postávat kolem skupinek mužů, kteří šeptem řešili osudy lidstva...a nemít k tomu moci co dodat...a jen je občas vyrušit s tím, že bez nich se ty vztažíky neodehrajou.

3. Postavy byly napsány nejasně (píšu v množném čísle, jelikož jsem se na tom po hře shodla s dalšími hráči) a i během hry mi nebylo jasné, mezi čím se vlastně rozhoduji a jaký dopad tedy mé rozhodnutí nakonec bude mít (je pak samozřejmě otázka, zda nebyla chyba na straně přijímače, poslední dobou nebývám nejostřejší tužkou v penále).

4. Bylo mi líto, že jsme se dopředu nedozvěděli dresscode. Hře by výrazně slušelo vědět, že budeme hrát Capitolany. Já s ještě jednou hráčkou jsme se to náhodou dozvěděly a kostým si zařídily, pro atmosféru hry by bylo zajímavé, kdyby tak byli oblečeni všichni hráči.

5. Dalším problémem bylo pro mne (a i další hráče) roztříštěnost žánru hry. Ač se jednalo o larp dramatický, v epilogu o osudu většiny rozhodoval hod kostkou.

0. Mé nenadšení bylo způsobeno navíc i faktem, že hráč jedné ze dvou postav, které měly na mou postavu nejsilnější vztah, na mne téměř nehrál.

0. Mám fetish na nové/neotřelé/experimentální mechaniky. Těch jsem se zde nedočkala. Jedinou mechanikou byl (ve hře bohužel dost nelogický) hromadný příjem dopisů.

Pozitivní je, že organizátoři si naše poznámky vzali k srdci a prý hru ještě překopou.

AyaDaniela 28.07.2017

Gamecon 2017, Athéna,

Vůbec jsem neměla ponětí, jak by příběh (Hunger Games) který jsem četla a xkrát viděla, mohl pokračovat. A můžu říct, že mě pokračování příběhu plně uspokojilo a tvůrci nezklamali. Postavy byly popsané skvěle, s ideálním množstvím vztahů a tajemstvím, kterým mohli zamotat děj. A přesně, jak je napsáno níže, tenhle Larp vám ukáže, že do poslední chvíle vážně nevíte, komu můžete věřit. A přitom sami to nezvládnete, a spojenec je potřeba :)

Tímhle larpem rozhodně chybu neuděláte!!! :)

P.S. Rozhodně jsem si hru určitě užila víc tím, že jsem příběh znala, ale dá se to v klidu hrát i bez toho :) 

MasonMatúš Ján 25.07.2017

Išlo o môj vôbec prvý larp a môžem tvrdiť, že na mňa urobil veľký dojem. Zatiaľ nemám možnosť porovnávať ho s inými, ale bavil som sa, veľmi ma chytil štýl, akým daný larp fungoval. Vďaka skvelým ľuďom, ostatným účastníkom a organizátorom, som si celkové hranie a hranie mojej postavy užil. Interakcia s ostatnými postavami bola skvelá. Množstvo možností na dotváranie samotného deja ma presvedčilo o tom, že larp (pre mňa, ako nováčika, hranie v iných rozmeroch) je prepracovaný a ponúka hráčom jedinečný zážitok.

Veľmi pekne ďakujem hráčom, ktorí mi pomohli udržať si tvár mojej postavy :D, a taktiež vedeniu, ktoré vytvorilo môj prvý a istotne nie posledný larp.

P.S. Perfektný tréning na roleplaying.

 

 

RadkaRadka Minarechová 24.07.2017

Postava: Cassandra
Odohrane na GameCone 2017

Bolo naozaj zaujimave sledovat, co je clovek ochotny spravit pre zachranu vlastneho zivota. Nechcem sem velmi pisat spoilery, tak napisem len tolko, ze hra sa fakt oplati. Clovek si az do konca nemoze byt isty, komu moze verit a kto mu moze vrazit noz do chrbta. Dakujem organizatorom aj spoluhracom za super zazitok (ocenujem fakt, ze aj muzske postavy boli ochotne nechat si namalovat aspon oci, bolo to super :) ). Odporucam.

DannyDaniel Vybíral 04.11.2016

Skvělý LARP, výborně propracované postavy, zajímavé osudy, spousta podnětů k řešení, zajímavé zvraty.