IT

16 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2010

Autoři: Alky Aleš Kosán, Olie Radek Vais

Skupiny: —

Píše se rok 2030. První zatím poměrně nedokonalé formy umělé inteligence jsou zaváděny do běžného provozu. Jedním z pionýrů tohoto procesu je světoznámá firma zabývající se biotransformacemi, BioTechnology, a.s. se sídlem v Rakovníku. Firma, či spíše korporace, je mezinárodní gigant ve vývoji a distribuci léčiv, zdravotnických potřeb a inovativních biotechnologií ve farmacii. Firma Biotechnology je jednou z mála firem, které si mohly dovolit do UI investovat. Celý gigantický komplex budov je ovládán jednou z prvních verzí těchto inteligentních superpočítačů. Jeho použitím by se měl mnohonásobně zvýšit výzkumný potenciál. Pracovníci v komplexu tomuto počítači dali familiérní název Amálka.

Jen u tak výjimečné příležitosti, jako je provoz Amálky, umožňuje firma Biotech přístup do jiných prostor, než jsou administrativní části. Pro firmu je to neuvěřitelně silná mediální zbraň, která firmě zvyšuje obraty. Nikdo si nikdy nedovedl představit, jak by v rakovnickém komplexu vypadala havárie. Nikdo si neuměl představit, jak by na tuto mimořádnost zareagovala Amálka. Nikdo si neuměl představit, jak by se zachovala v krizové situaci.

Až do teď

4.9

10 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
benzinLukáš Benda 10.03.2013

Poměrně standardní vybíječka typu Mafie (Městečko Palermo), bohužel zahalená do pláště LARPu. Podobně jako Mountine of Madness, a spousty dalších her, ani tady to nefungovalo. Prostě když vám jde o krk, je úplně jedno jestli ste píchal támhletu kolegini, nebo jestli vás šéf v práci štval. Obecně běžný background (popis jak dosud postava žila) pro postavu hozenou do krizové situace je úplně k ničemu. Jak se bude chovat kdokoli chovat v krizové situaci? To se pozná až v krizové situaci. Jestli bude akčně problém řešit nebo upadnete do letargie? Kdo ví? Ale určitě se to nepozná podle toho, že "jste na večírcích oblíbený." Bohužel tohle si autoři často neuvědomují.

V této hře byl problém navíc vygradován tím, že nebylo zřejmé, že se skutečně uznává výhradně řešení "kill the others" a navíc že skutečně pomůže.

0
KamilKamil Buchtík 26.02.2013

Dle mého názoru nedodělaná hra, která měla velké množství zbytečných postav. Poprvé jsem se zde setkal s archetypální postavou kolemjdoucího Araba. Díky Madle, která mi hrála dceru a možnosti celou hru blekotat nesmysly mne larp bavil. Subjektivně 7/10 Objektivně 3/10 (hráno v rámci v rámci brněnského Larpvíkendu 2011)