Jagged Aliance: Deadly Games II

24 hráčů, mužů, žen, 24 obojetných

hodin , 1 dnů , 2017

Web: http://www.facebook.com/Slibotechna/

Pokračování spin-offu larpové střílečky by Mc.Itchi a G.A.Vinn

Účastnilo se pět teamů po čtyřech lidech, organizátor dodal rámec + úvodní a konečný scénář, jednotlivé teamy každý připravily jeden vlastní scénář do tohoto rámce, který v průběhu dne zrealizovaly pro ostatní teamy.

Ostrovní republika Palau, cca 500 km na východ od Filipín, je jedním z nejmladších států dnešního světa. Donedávna nezajímala absolutně nikoho, dokonce ani USA, které koncem roku 1994 uvolnily své poručenství a umožnily tak vzniknout samostatné vládě.

S novou rezolucí EU o správném zahnutí banánů se však situace radikálně změnila. Ukázalo se, že dostát přísným mírám evropských komisařů není vůbec jednoduché - vyžaduje to konkrétní odrůdy tohoto chutného ovoce a díky nedostatku plantáží s těmito odrůdami je evropský trh s banány ohrožen.

United Fruit Company a La Compagnie Fruitière, jedni z hlavních dovozců banánů do Evropy, však již dnes znají řešení této krize. V zapomenutém Palau se nachází žluté zlato - plantáže banánů odpovídajících barevným vzorníkům i zakřivení evropských komisařů.

V tvrdém konkurenčním boji však není čas jednat v rukavičkách, zvláště, jde-li o země třetího světa. Než vyjednávat s mladou vládou ostrovního státu, raději dosadí svoji loutku a s minimem nákladů získají ohromný zisk. Pomůže jim k tomu již tolikrát osvědčený nástroj - vojensko-politický převrat!

9.0

9 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
GabrielJakub Kuřímský 24.05.2017

Víc než koncept (který ale IMHO šlape hezky) oceňuji obec hráčskou. Takřka na všech airsoftových hrách / larpech se vždcky spousta lidí dohaduje, práská kvérama o zem a uraženě odjíždí z akce domů. Na JA nic takového nenastalo po celou dobu hry. Ba co víc, akce se nesla ve velmi příjemném duchu. Zřejmě to bude tím, že na tuto akci se hlásí jen ostřílení veterání.

0
SkewJaromír Grulich 18.05.2017

Bavilo mě to celou dobu a to všechny mise bez výjimky.
Na AS se objevuju spíš sporadicky, ale po téhle akci začínám vážně uvažovat o koupi vlastního kvéru.
Mechanika, kdy každý tým vytváří jeden scénář, který zapadá do podkresového humorného příběhu je velice zdařilá.

0
AfriPetr Muller 16.05.2017

Letos to prakticky nemělo slabé místo: mise dlouhé a krátké, v barácích i v lese, masakry a stealth. Navíc jsem nadšený kolaborativním vznikem - ten koncept je prostě super.

0
LukasLukáš Homola 16.05.2017

Jak někdo prohlásil "tohle je nejprogresivnější airsoftový larp, co znám“. Pod to bych se podepsal. Koncept se již podruhé ukázal jako skvěle funkční. Tím, že hráči připravují každý část hry za ni přebírají i pocit zodpovědnosti a obvykle se sejdou velmi originální nápady. Navíc si to mohou zahrát i organizátoři. Lokace se rok od roku zlepšuje a pro tento typ hry nabízí to nejlepší zázemí. Prostě kdo si chce užít střílení, velmi variabilní úkoly s odlehčeným příběhem, tohle je akce pro něj. 

0
GavinJiří Jevický 16.05.2017

"Mé žoldácké srdce hřeje, že se Sam, Anyska & comp. ujali konceptu Jagged Alliance a přetvořili ho tímto způsobem. Funguje to a je to zatraceně dobré!"

G.A.Vinn

0
WangMartin Wang P. 16.05.2017

Druhý ročník potvrdil, že koncept, kdy týmy připravují jeden scénář a ostatní hrají přináší nejen pestrost a diverzitu, ale i možnost ovlivnit hru přímo na základě svých preferencí či toho, co jste si vždy přáli vyzkoušet. Funguje to až neuveřitelně!