Jsme maso?

7 hráčů, 3 mužů, 3 žen, 1 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2014

Chemické a nukleární zbraně, genetické experimenty, pokusy s viry… Udělali jsme si to sami. Skupina lidí stojí na prahu apokalypsy a ty jsi jedním z nich. Jakou cenu má tvůj život?

Larp se odehrává v současné Americe v blíže nespecifikovaném městě. Téma je zombie apokalypsa,
ale ta tvoří jen pozadí příběhu, důležitá otázka je, kdo má vlastně právo na život a jestli jsou lidé
opravdu o tolik lepší, než zombie.

Téměř všechny postavy, které jsou v larpu, byly na benzinové stanici nedaleko svého satelitního městečka, když se staly svědky rychle postupujících a hrotících se událostí. Nakupovali a tankovali, najednou se nějaký muž ve středních letech skácel k zemi a vzápětí se zvedl, zaútočil na nejbližšího člověka. Před benzinku se přiřítilo auto, srazilo se se stojícím kamionem a tím se zastavilo. Z něj se vypotácel další agresor, vypadal nemocně, bledě, oči zežloutlé a bezvýrazné, pohyby zrychlené a i když měl přeražené žebra a zlomené končetiny, nezdálo se, že by si toho všímal. Panika vypukla i před benzinkou, zvlášť když lidé začali vybíhat ven a všimli si masy běžících nakažených, která se velmi rychle přibližovala z městečka...

8.0

46 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ZorinPetr Bača 02.01.2017

Skvělá hra, která má spád, je co řešit, má atmosféru, zároveň trochu těch zásadních rozhodnutí, hrábnutí si do svědomí a prodiskutování otázky morálky.

Rozličné postavy dají možnost si vybrat doopravdy komukoli, navíc každá z nich se dá hrát nejrůznějšími způsoby.

0
HanaHana Terberová 15.08.2016

hrála jsem tenhle larp a byl super, byla jsem vcelku prvohráč, ale i přes to jsem si to užila. byl trochu creepy a skvělé na něm bylo propracování postav a linek. určitě doporučuju si zahrát! :)

0
FirejsJS 01.08.2016

Hodnotím velmi pozitivně. 

Zahrál jsem si hru úplně náhodou na Junktown 2016 a rozhodně doporučuji kudy chodím. Byla to sice dosti jednoduchá hra s možná trochu dlouhou přípravou (ale to bylo způsobeno spíše čekáním na některé hráče), ale opravdu intenzivní od začátku až do konce. Jste přímo v hozeni do děje (útěk před hordou zombií a zabouchnutí dvěří bunkru - v našem případě šlo o skutečný studený bunkr) a za pár minut už jste schopni hrát na plno. Lidé po sobě řvou, mlátí se, dělají intriky, zrady a prostě se snaží přežít... Nebudu moc spoilrovat ale vyhrál jsem. :D

+ Intezivní zážitek

+ Dobře připravený děj a postavy

+ Kostýmové doplňky

+ Zombie apocalypsa 

0
NekroNekro Gravedigger 21.09.2015

Krásně průserová situace, emoce, stres, všichni ti zbyteční lidičkové chtějí přežít, ale za dveřmi čeká zástup hladových imigrantů ze záhrobí. 

Hráči na začátku dostanou krásně sepsaný životopis. Já neměl vůbec žádný problém se vžít a svou postavu jsem si okamžitě zamiloval. Situace je podbarvená libozvučným chrochtáním a úpěním zombií, jádro hry je zábavné a poučné, hra je dinamická, nuda nehrozí. Prostě prima LARP. Doporučuju. 

0
SebiJan-Sebastian Uruba 10.03.2015

Hodně zajímavý larp kterému jsem z počátku moc nevěřil ale o to víc mě dokázal zaujmout. 

Ze všeho nejdřív, postavy jsou vážně krásně a vtipně napsané. Hrál jsem pilota Michaela, pro mě hodně zajímavou postavu, protože mě donutila zahrát si něco s čím nemám zkušenosti a přitom je to kolem nás tak běžné. Došlo na akci, filosofii, intriky a pro mě na jednu hodně silnou imerzní chvilku. 

Ve výsledku: Ano, jsem maso. To ale nic nemění na tom, že toto je kvalitně napsaný larp a pěkně maskovaný sociální experiment. 

0
TerkaTereza Marková 02.03.2015

Pro mě byla tahle hra zajímavou možností prožít příběh, který by člověk obvykle očekával, že potká jako filmový divák. A pro mě jako diváka sci-fy, komixový, akčních a žánrově podobných filmů to je možnost vzácná. Pozitivně hodnotím hlavně zombie námět, správně "americké" a při tom logické postavy postavy a uvěřitelný jednoduchý příběh. Slabší je podle mě otřelý námět skupiny, která se musí rozhodnout, kdo přežije. Celkově ve mě hra zanechala pozitivní dojem, sice jsem si neužila vážnost situace a volby postav ale velmi dobře jsem se bavila.

0
TariRenata Doubravová 04.02.2015

Zahrála jsem si postavu pro mě dost netypickou, hru jsem si užila, v každém okamžiku hry jsem věděla co mám dělat, kam mám směřovat a jak podat své pocity a stavy dál. Prostě super, doporučuju všem.

 

 

0
ViperLukáš Makovička 13.01.2015

Postava: John Glenn
Hráno v rámci: Lipníkovský Silvestr

Larp mě v první řadě už oslavil svým tématem. Zombie komorák jsem ještě nehrál a rozhodně mohu říci, že tímto mi autoři zajistili velmi kvalitní zážitek. Hru jsem si vskutku užil.

Věci, které hodnotím kladně:
- jednoduché a rychlé předherní přípravy - rozdělování postav, dobře sepsané postavy a jejich minulost (alespoň ta moje), dobře zvládnuté předherní konzultace
- kostýmové vybavení a rekvizity, které organizátoři sami poskytli
- technická připravenost hry - začátek hry, zvukový background během hry, rozdělení "dějství" a vnitřní gradace postav
- provázanost samotných postav i provázanost postav v rámci děje
- organizátoři si řekli "jen" o 50,-Kč, což mi přijde skoro i jako nízká cena, když vezmu v potaz, co vše bylo ve hře použito a jak dobře byla hra připravena
- "sociání experiment", který je vysvětlen po konci hry

Věci, které bych vytkl:
- jedna z použitých rekvizit (nechci případně spoilerovat) nebyla vhodně zvolena (byla použita nevhodná náhražka) a tím částečně změnila chování mé postavy. Kdybych věděl, že onen předmět má být něčím jiným, tak bych se choval/zahrál to jinak

Hodnocení: 8/10

0
DikéKateřina Eva Andrysová 13.12.2014

Betatest-Fantasy ples, Lipník, listopad 2014

Pro mě velmi dobrý larp s úžasným námětem, bohužel jsem však hrála za postavu, která byla sice dobře propracovaná, nicméně neměla jediný důvod se s ostatními postavami bavit. Věřím, že kdybych hrála jinou postavu, užiju si to víc. Takhle za mě 7/10, určitě si to budu chtít zahrát znova, až proběhnou případné úpravy. Má to hodně dobrý potenciál. ;)

Edit po druhém zahrání:

Postava: Angelina Herbst, novinářka

Jo, vylepšení. A velké. Hned o dva body. 9/10 a nelituju. Nejsem maso, přežila jsem. Sice úplnou náhodou, ale přežila. Líbí se mi námět, líbí se mi postavy, líbí se mi, jak jsou propojené, líbí se mi, jak jsou některé z nich typicky "'muricah'". A nejvíc se mi líbí první věta v mé postavě. Zní: "Narodila ses."