Jude raus!

12 hráčů, 5 mužů, 5 žen, 2 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2012

Autoři: BOA Vendula Borůvková

Skupiny: —

Je poledne 24. srpna 1944, na Kolín míří spojenecké bombardéry. Cíl? Vlakové nádraží a továrny okolo. Ječí sirény, lidé utíkají do krytů. Do sklepa jednoho z činžáku se nahrne deset lidí. Studenti místního gymnázia, kteří mají prázdniny, sousedé i docela cizí lidé. Když se rozkoukají, čeká je dosti nemilé překvapení: V koutě se schovávají sourozenci Polackovi. Děti bývalého velice bohatého průmyslníka. Židé. Utekli z koncentračního tábora! Co teď? Udat uprchlíky gestapu? A vystavit jim tak rozsudek smrti? Nebo riskovat vězení a možná i trest nejvyšší?

V napjaté situaci vyplouvají na povrch staré křivdy, lidské slabosti, podlost a zbabělost. Ale také láska, smysl pro čest, spravedlnost, hrdinství. Co se mezi postavami stane, než se za hodinu a půl otevřou dveře krytu? A dostanou se vůbec ven?

5.8

17 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
IsiKristína Kureková 17.04.2013

Hrala som novšiu verziu. Odohráva sa v Brne a myslím si, že tento fakt prispel k tomu, že dej je hráčom bližší a je jednoduchšie si predstaviť nálady a motivácie postáv, takže plus.
Postavy sú pre mňa výborne štrukturované a prehľadné, pri niektorých herných cieľom som úplne nechápala motiváciu svojej postavy, ale bol to len odrazový mostík, kam sa dej mojej postavy môže uberať, a tak ak by som sa rozhodla niečo z menších cieľov neurobiť, nechýbalo by to v hre. Na druhú stranu, boli to pomôcky, čo robiť, ak by nastalo ticho a nikto sa k ničomu nemal.
Páčilo sa mi previazanie postáv, kto na koho čo vie a kedy to vytiahne - čo u mojej postavy znamenalo emocionálne vypätie a dramatické chvílky, v tomto ohľade sa mi zdala hra veľmi funkčná.
Očakávala som viac hraničných situácií, pravdepodobne viac extrémne názory postáv, viac úzkosti, väčšie nebezpečenstvo, ale napätie pre mňa bolo hutné od začiatku do konca a vyústenie uspokojivé.
Za mňa teda 7/10.

0
SáraVanda Staňková 29.03.2013

Čekala jsem silný larp, dostavila se hra, která neurazí ani nenadchne. Chybělo mi tam něco...neumím popsat co konkrétně, ale nějak jsem se nedokázala do té situace vžít. Možná to bylo dané ne úplně dobrým prostředím, možná rolí, která mi moc nesedla.

0
PeldricPetr Urban 03.03.2013

U téhle hry jsem hrál jednu z hlavních postav, jednoho ze dvou Židů. Takže bylo co hrát, ale mám trochu pocit, že ostatní role jsou spíše vedlejší. Až na trochu pomatený závěr (ale za to si můžeme sami) to nebylo zlé, jen zápletky byly dle mého názoru trochu mělké... Myslím, že by se dalo použít tuto hru i v rámci škol, aby si studenti mohli vyzkoušet tuto dobu zajímavou formou.

0
ČikiPetr Kuběnský 18.01.2013

Nejvíc mě překvapilo, že s touhle hrou vlastně nemám výrazný problém. Jasně, herní design je z doby minimálně tak pět let dozadu, ale jak už tu kdosi pravil (zdravím Gekona!), zavřít lidi do místnosti jde i hůř. Oproti Bloku D, který disponuje blízce podobným tématem, dobou zasazení i dobou vzniku mi přijde, že Jude raus je vystavěno účelněji. Hra celkem zdařile kašle na dramatičnost (seď v koutě a tvař se vystrašeně) a jede po gamistické lince (chci odsud pryč, chci, aby odešel tenhle člověk živej apod.). A to je fajn, když je co hrát...