Just a Dream

9 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 9 obojetných

2 hodin , 0 dnů , 2010

Kyvadlo hodin
krájí noc na kousky
vzhůru jsme zůstali
jen ty a já
Měsíc je v úplňku
slunce šlo za hory
je čas být v peřinách
je čas jít spát

Svý oči zavři
vypluj do říše snů
spánek tvůj klidný
ohlídám já
Potichu zazpívám
tuhletu písničku
a skončím až budeš
hluboce spát…

Larp, na který se nemusíte nijak připravovat. Nevíte totiž kdo jste. Nevíte ani kde jste. Vlastně ani kdy jste. Možná to budete chtít vědět. Možná to budete muset zjistit. Dřív než bude pozdě…

POŽADAVKY: noční košile

6.9

26 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
kwaziJana Neduchalová 30.10.2015

Postavy od začátku neví vlastně vůbec nic. Ani jestli hrát, nehrát, být sám sebou nebo čím/kým vlastně být. Způsob, jakým jsou podávány informace v průběhu hry, mi přišel dost křečovitý. Jakoby se spoléhalo na nějakou stádovitost. "Všichni stojí v řadě, tak se i já do ní postavím." A pravděpodobně proto byly veškeré informace schovány právě v oné "řadě". Což mi hodně nesedlo.

Pyžama a noční košile mi neladí do samotného konceptu, naopak mi přišly matoucí vzhledem k tomu, co hráči znázorňovali. Navíc vzhledem k charakteru jednotlivých rolí je podle mě zvláštní, když ta nejvíc negativní postava má růžovou noční košili s obrázkem dvou milenců.

Celé to na mě působilo jako nepodařená šifrovačka v pyžamách. Asi to na mě bylo prostě příliš lyrické. Nějak to nemělo ten správný spád. Možná to bylo tím, že jsem prostě nevěděla, co mám dělat. Většinu hry jsem se snažila pochopit samotnou hru, co se ode mě vlastně čeká, aby to nějak fungovalo.

0
EliškaEliška Applová 05.11.2013

Prožila jsem sen. Tančila na paprscích světa, vrněla, nechala se unášet teskem ostatních. Nic nedávalo smysl, ale to tak ve snech bývá.
Dostala jsem jen dvě slova a jednu rekvizitu a dokázala jsem se tím zabavit. A to mě bavilo.
A i když jsem svou úlohu pochopila až na samém konci a nemohla již nic ovlivnit, přesto jsem odcházela ze hry s blaženým úsměvem a příjemný pocit, jako když se probudíte ze sna, ve mně ještě dlouho zůstával. 9/10

0
AnettAneta Sikorová 20.08.2013

Larp jsem hrála letos HZNM, kde jsem si až ve hře uvědomila, že jsem ho už hrála! (Na Potkanconu). Což vůbec nevadilo a byla jsem opět příjemně překvapena, co mě čeká. Líbilo se mi i připravené herní prostředí a rekvizity.

0
TorilJiřina Dlabková 15.07.2013

Larp mi moc nesedl, ale hlavně proto, že jsem nevěděla moc informací a ani jsem se toho díky své postavě moc nedozvěděla a všechno se pro mně vlastně vysvětlilo až po hře. Jinak ale musím uznat, že atmosféra byla super, bylo to záhadný, snový, do role jsem se vžila poměrně snadno, jen mi prostě asi trochu vadí, když toho moc nevím :) 6/10

0
ManikMichal Havelka 14.07.2013

Just a Dream pro mne znamená především experiment. Ale nikoliv v pejorativním smyslu. Kašle na poučky o larpové teorii, jak dostávat informace do hry, aby si je hráče spojili, jak hráče bavit v tom kterém momentu. Naopak, informací dává minimum a hráči se nebaví v klasickém zážitkovém smyslu, jak jej známe z běžných larpů. A přesto to nějak (i díky dobrému uvedení autory) funguje.

Dle mého je to nejvíce abstraktní larp, co jsou Češi schopni uhrát. Nehraje na prožitek, ale na postupné skládání příběhu a jemné hraní si jasně daných vlastností. Larp, který mne nijak nezasáhl, ale zpětně zraje jak víno právě sázkou na neprozkoumané cesty. Jediné, co mi na něm nesedí jsou pyžama, které imho zbytečně boří solidně nastavenou atmosféru. Subjektivně i objektivně poctivých 6/10.

0
JakubJakub Míšek 11.07.2013

Sympatický nápad, snová atmosféra, krásně hravá hra. Koncept je poměrně zajímavý, mně osobně ale zcela nesedl. Větší část hry jsem zmateně chodil kolem dokola a snažit se najít nějakou nápovědu, která by mě nasměrovala k poznání, co že se to vlastně děje. Chápu ale, že to byl záměr autorů a vím, že jsem byl předem varován. Běh který jsem hrál zřejmě nevyšel zcela ideálně. Některé postavy se příliš neprojevily, protože jejich hráčům nedošlo jak a co hrát. I to je součástí konceptu a autoři přiznávají, že se to může stát. Tedy není to bug, je to feature. Ta se však nemusí líbit každému.
Hraní mě přes to bavilo a rozhodně nelituji času, který jsem s hrou strávil. 6/10.

0
-Veronika Staňková 10.07.2013

Nejkrásnější sen, který se mi zdál...
Nejlepší komorní larp, který jsem doposud hrála :)

Nádherná snová atmosféra vás v prvních sekundách hry pohltí, sen ožije, reality se prolnou a vy pomalu, ale jistě, přicházíte na kloub skutečnostem netušeným. Vše, co se mi právě honí hlavou snad ani nelze (bez spoilerů) popsat slovy, takže řeknu jen, že tento Sen stojí za to snít... ;)
Děkuji pánům organizátorům za úchvatný zážitek a roli šitou na míru! Náš běh se vskutku neskutečně vydařil! :)

0
CiriTereza Staňková 26.01.2013

Just a dream mě pohltil úžasně hutnou atmofsérou, kterou měly z velké části na svědomí nehráčské postavy ztvárněné organizátory. V tomhle aspektu bych ji přirovnala k larpu Memento mori, což je ale pravděpodobně dost nekorektní, neboť Just a dream byl dřív :) Zápletka se vynořovala zcela nenápadně, zatímco jsem prožívala něco nereálného a bizarního. Nepobrala jsem ji uplně, ale dost na to, abych si hru užila. Mám ráda atmosférické larpy. Ale myslím, že i pro lidi, kteří rádi přicházejí věcem na kloub a dopátrávají se smyslu, má tenhle larp cenu. 9/10

0
DrirrFilip Appl 24.01.2013

Hodně zajímavá hra, která svého času byla hodně jiná. Bylo vidět, že není vychytaná v tom, aby pokaždé vyšla (jinými slovy - jeden běh se nepovedl vůbec a druhý vyšel peckovně) a podle mě je velká škoda, že ho tvůrci zavřeli do šuplíku a už nikdy nevytáhli. Podle mě po nějakých úpravách by byl fakt dobrý (čímž vyzývám ke zvážení, zda to nechcete oprášit). Já si ho dost užil, byť pamatuju, že jsem měl nějaké výhrady k vyváženosti postav a tomu, že pokud to nepoberete, máte peška. Ale i přesto hodnotím docela vysoko...

0
ZakOndřej Staněk 24.01.2013

U tohohle larpu jsem byl naprosto unesen snovou atmosférou, která mě naprosto pohltila. A to až tak, že jsem za začátku dost zapomněl na to, že v té hře o něco jde a její gamistická a zjišťovací část pro mě působila dost hekticky a asi jsem ji celou a nestihl odhalit. Ten pocit spěchu a nepobírání o co jde, považuji za přínosný, riziko vidím v tom, že někdo na to prostě nepřijde, a má ze hry pak jen půlku, což je škoda...
Taky jsem nevnímal moc pozitivně rozdělení rolí na ty, který jsou dějový a na ty spíše atmosferický (nechci moc spoilovat).
Ale moc se mi líbí použité podle mě snové a neotřelé mechaniky určení charakteru postav.