Karavana

7 hráčů, 4 mužů, 3 žen, 0 obojetných

5 hodin , dnů , 2014

V dálné Arábii se rozkládá Rub-Al-Khálí, královna pouští. Projít se jí nikdo neodváží sám, brzy by ztratil cestu i cíl. Jedinou bezpečnou volbou, jedinou možností, je připojit se ke Karavaně.

Každý ze sedmi poutníků má své vlastní důvody, proč tuto nebezpečnou pouť podniká. A čím hlouběji se noříš do vyprahlé pustiny, tím větší zkoušky osudu tě čekají. Tvůj život už nikdy nebude stejný. Písky času jsou neúprosné. A na řadu přijde i tvůj příběh…

Karavana je komorní dramatický larp, v němž se každý z hráčů na určitou chvíli stane vypravěčem, a tímto způsobem posouvá příběh dopředu. Pokud rádi posloucháte příběhy a máte odvahu se postavit před druhé a příběh i vyprávět, je tato hra právě pro vás. Pokud však čekáte spoustu akce a souboje šavlemi, doporučujeme ohlédnout se po nejbližší dřevárně.

Karavana je výpravnou hrou pro všechny smysly, na níž obléknete arabský šat, pochutnáte si na exotických pokrmech a ucítíte vůni santalu a růžového dřeva.

7.6

57 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
wojtaVojta Sázel 27.07.2016

Velice zajímavě podaný LARP. Musel jsem si trochu zvykat na netradiční styl založený na vyprávění. Líbila se mi taky hodně audiovizuální stránka a také to, že nebyl příliš psychicky vyčerpávající, prostě taková pohádka.

0
ŠedýMartin Honek 20.09.2015

Hra dělaná pro vypravěče. Užije si ji určitě i hráč, ale vypravěč ji ocení dvojnásob, protože může být v obou rolích zároveň - tvoří příběhy pro ostatní, a tím hraje ten svůj. Pravda, chvíli to trvá, než se naučí s takovou neobvyklou situací pracovat. Asi by pro orientaci hráčů pomohlo, kdyby si před hrou řekli pár příběhů nanečisto a zkusili si do nich ukrýt nějaké jiné sdělení. (Někdo by tomu mohl říkat předherní workshop.)

Jakmile ale hráči přijdou na tohle, hra dostane novou úroveň. Poslouchat a skládat střípky jednotlivých příběhů do sebe... a ve správný okamžik přidat ten vlastní... příjemná, až meditační hra to byla. Kdykoli znova.

0
MaudGabriela Benešová 01.05.2015

Karavana je tichá hra. Hrála jsem roli, která se shodou okolností nedostala moc často ke slovu a tak víc poslouchala. A poslouchat příbhy v poušti ve stanu za frkání velbloudů... Hezký zážitek :).

 

0
MeriJozef Denk 21.03.2015

Pro mě skvělá odpočinková hra s neotřelým settingem i kulisami (to ani nemluvím o animacích).
Takový relaxační zážitek, kde si člověk oddechne od okolního světa a rád poslouchá i vypráví příběhy, které už v podstatě zná a přesto mu přijdou jiné a zvláštní.

0
TariRenata Doubravová 12.03.2015

Hrála jsem na Komorním Lipníku 7. 3. 2015. Pro mě skvělý larp se skvělými spoluhráčí. Sedl mi do nálady, úžasní vypravěči skvělé příběhy. Dosu jsme podobný larp nehrála a moc jsem si ho užila. Doporučuji všem.

0
BambiRoman Vantuch 08.03.2015

Komorní Lipník 7.3. 2015 - Sahid

Hra: Hra o vyprávění, o interpretaci, o atmosféře, hra, kterou je třeba prožít 5ti smysly.  

Usnesení: Chcete vědět, jak se hrála pen and paper RPG před 300 lety na středním východě? Zkuste karavanu. Chcete -li akci a rychlý spád, dejte ruce pryč, tohle je hra pro vypravěče a zaryté DMastery a PJje..

0
BaldaJakub Balhar 12.10.2014

Karavana se mi líbila a to moc. Bavilo mě poslouchat ostatní vyprávět své příběhy. V mnohém mi to připomnělo něco na půl cesty mezi deskovkou a RPG ale podané v hávu Larpu. Společně se skvělou atmosférou Arábie a dobře se doplňujícími příběhy, to fungovalo skvěle. 

Líbil se mi koncept karet, které jednak fungovali jako jednoznačné určení toho, kdo má zrovna slovo a druhak jako možnost někomu jinému "ukrást" příběh. 

Něco drobných připomínek: Na to, že hra byla z arabského světa, mi trošku chybělo větší zapojení islámu, jakožto převažujícího náboženství tamní oblasti a přišlo mi, že obzvláště ze začátku jsme trošku nevěděli jak použít příběhy namísto přímé řeči. 

Celkově hodnotím 9/10 a rozhodně doporučuji všem komu není vyprávění příběhů cizí.

0
AlexisSilvia Čillíková 06.10.2014

Karavana pro mě byla velmi příjemnou změnou po sérii dramatických larpů. Příjemné posezení ve stanu a vyprávění příběhů, které odhalovali více a více střípků osudů poutníků svedených dohromady. A i když tato hra neobsahovala vyhraněné střety a vlnu bouřlivých emocí na ostří nože, ve správné sestavě hráčů se z toho stal magický zážitek a na vyvrcholení příběhu jsem čekala se zatajeným dychem.

Tuto hru vřele doporučuji, je vidět, že na ní organizátoři udělali spoustu práce a nechali v ní kus svého srdce.

0
PiroshMartin Buchtík 11.08.2014

Karavana podle mě není v zásadě nic nového. Lidi sedí na jednom místě a povídají si o tom, co mají napsané v postavách.

ALE!

V Karavaně autoři ví, že takovou hru chtějí, schválně tomu uzpůsobují herní mechanismy, otevřeně říkají, že hra taková je a postavy jsou taky tak napsané. Vyprávění podporuje hezky vybrané prostředí Arábie, pěkné kostýmy a ničím si to nekomplikuje. Myslím, že hra je pro každého: přeci jen říct pár krátkých příběhů je výrazně jednodušší než "hrát divadlo". 

Karavna je pro mě příjemný a pěkně připravený larp, který můžu jedině doporučit. A mpřál bych si, aby dala impulz pro novou vlnu podobně vystavěných komorních larpů.

0
DavidDavid František Wagner 11.08.2014

Hrál jsem v Pardubicích na Gameconu.
Karavana je dobrá hra. 
Co je na ní hrozně super:
 - cílený odklon od dramatu (vyprávění =/ drama). V naší hře byl nejhlasitější hlasový projev jednou uvaděč (trochu zvýšený hlas), na druhém místě pak všichni ostatní s normálním hlasem. Experimentálně jsem 90% šeptal - a jako dobrý! Šlo to!

- pečlivá práce s atmosférou (ano, na našem běhu byly ještě nějaké nedostatky ve volbě hudby, ale to je snadno řešitelné a stále lepší než nic)
-netlačí žádné velké téma, bleedy, slzičky, nic. Prostě příjemně odehrajete pohádku, která může skončit hrozně různými způsoby (zpětně mi náš konec ve kterém "zvítězilo zlo" připadá nejen jako pohádkově dobrý, ale hlavně ukazující na široké možnosti interpretací). 

Má spoustu věcí, které by mohly být lepší, větší, rychlejší a z definice to nemůže být larp, který vám změní život. A to je na něm ve skutečnsti to super: jde jinou cestou, předkládá jako kvalitní pohádka možnosti, myšlenky a obrazy a BAVÍ. Když tímhle směrem půjde víc her, bude to super. Za mě osmička, taková ta úplně spokojená a šťastná osmička. Bál bych se jenom toho, že hráči nepřijmou schéma hry a půjdou do toho jako do klasického komoráku tvořit scény, dělat konflikty, vyrábět hádky a tak, je v tomhle jako každá pohádka dosti křehká. Ale to je asi nutná součást té krásy :)