Kdo si hraje

6 hráčů, 4 mužů, 2 žen, obojetných

4 hodin , dnů , 2014

Jak vypadá svět, když měříte metr čtyřicet a žijete mezi tvory, kteří nad vámi mají neomezenou moc? Je opravdu dětský svět takovým ideálem, jak se na něj dívají dospělí? Není realita pro děti spíš nepřívětivým místem, ze kterého se snaží za každou cenu uniknout?

Hráči se stávají dětmi z dětského domova, které nacházejí únik z nepříjemné reality ve svém fantaskním světě. Larp vychází z témat dětské imaginace a dětské krutosti, využívá scénování a znázorňování charakteru pohybem.

7.5

21 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
PetrPetr Kostetowicz 03.03.2015

Místy až nečekaně drsný a silný zážitek. Návrat do dětských let byl perfektní a možnost poznat tu odvrácenou stranu dětského světa to hezky kontrastně doplnila.

0
BaldaJakub Balhar 22.12.2014

Ve hře jsme hráli postavy dětí z dětského domova. Hra je rozdělená na dny a noci. Ve dne se odehrává život v dětském domově, se všemi pozitivy i negativy, které to přináší. V noci pak společně děti prožívají příběh, který si sami sobě hrají. Líbilo se mi jak se tyto dva příběhy doplňovali. Ve dne každý sám za sebe a div ne, dítě dítěti vlkem a v noci spolupráce pro dosažení společného cíle.

Trošku mě mrzí využití dětského domova jako prostředí pro tento larp. Z mého úhlu pohledu působilo občas až trochu klišoidně a myslím si, že by se dala použít i jiná prostředí, která by tolik neodkazovala vyloženě k narušeným dětem, neboť ta hlavní témata se podle mě dají najít i v naprosto obyčejné škole, či jiných prostředí, kde převládají děti. 

Hra samotná mi velmi připomněla příběhy Ondřeje Netíka o skřítcích a to i atmosférou. Hru jako takovou bych doporučil komukoliv, kdo si chce vzpomenout na to jaké to bylo, být dítětem a to nejen z té hezké stránky.