Kdyby

8 hráčů, 4 mužů, 4 žen, 0 obojetných

8 hodin , dnů , 2015

Kolikrát v životě jste už přemýšleli o tom, kterou cestu zvolit? A kolikrát jste litovali rozhodnutí, které jste nakonec učinili?
Příběh larpu Kdyby prozkoumává právě ony druhé cesty, ke kterým se často již vrátit nelze.

Hodně z nás v životě začíná na stejném bodě. Studujeme stejnou střední školu a do života se odrazíme ze stejného můstku. I přesto, pokud se potkáme po deseti letech, jsme tak rozdílní. Proč? A kde jsme se rozhodli jinak? 

Larp Kdyby je sociální drama o osmi spolužácích, kteří se každý rok schází a zjišťují, jak se od střední školy proměnili. V tomto larpu se stanete hráčem i tvůrcem příběhu zároveň. Vy budete psát příběh svému alter-egu (jinému hráči) a určovat tak jeho osud, stejně jako on vám. V psaní příběhu vám pomůžou předpřipravené postavy, mantinely scén, inspirace i záchytné body.

Jaký příběh však odehrajete, stejně jako jaký život si zvolíte, je na vás.

7.5

32 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
AyaDaniela 27.02.2018

Nejvíce mě bavila na larpu herní mechanika. Zkrátka osladit/opepřit někomu život :) A upřímně? Obdivuju některé své spoluhráče, protože naprosto parádně zvládli to, co jim bylo přiděleno.....

A uteklo to jako voda...Určitě bychom hráli o x hodin déle, kdyby to šlo :)

0
DikéKateřina Eva Andrysová 26.07.2015

Kdyby. 

Byl to skvělý zážitek. Bylo úžasné vymýšlet a zároveň hrát. Bylo to prostě... Nepopsatelné. A mně se to opravdu moc líbilo!

Hráno na GameConu 2015

0
ZevlaZevla Zevla 24.04.2015

Dost specifická věc. To, že každý dělá hru ostatním, platí dvojnásob - a nejvíc fascinující jsou na tom věci, který se dějou v podstatě samy, tím, jak se náhodně sešlo, co ostatní vymysleli. Příběh nemá v rukou ani ten, kdo ho hraje, ani ten, kdo ho píše :) Prostě se to celý někam řítí a člověk nepřestává zírat, na čem se to proboha podílel.

0
YenyTereza Stratilová 16.04.2015

Kdyby je LARP, který si pohrává s novými přístupy k LARPu. Pokud čekáš, že jasně dostaneš instrukce, kým jsi a co máš dělat, není to LARP pro tebe. Avšak pokud jsi kreativní, rád se podílíš na vývoji hry i hry ostatních, tento LARP ti pošle vítr do plachet.
Tématika Kdyby je klasická a krásně archetypální. Každý z nás si nese baťůžek zkušeností, bolístek a křivd ze své minulosti. Každý z nás občas zapřemýšlí, co by bylo kdyby… A to je právě ono. Hra tě provede osudy 4 různých lidí, jejichž rozhodnutí je v určitý moment oddělilo. Tenhle se rozhodl žít pro studium a něco dokázat, tenhle pro kamarády a popularitu; tahle pro svoji krásu, tahle pro velké cíle.
Ať hru hraješ kolikrát chceš, vždy bude jiná, protože ty sám jsi strůjcem osudu svého alter-ega a v podstatě i ostatních hráčů. Je to velice zajímavý zážitek, který však vyžaduje hodně multi-taskingu, kreativity a ochotu do hry dát sám sebe. Já rozhodně doporučuji si Kdyby zahrát.

0
IsaAlžběta Žilková 13.04.2015

Mechanika larpu je velice podařená. Ačkoliv ze začátku je docela těžké se do systému vpravit, tak po nějakých pár scénách už to jde skoro samo. Těžká věc na Kdyby je určitý pocit bezmoci, který je oproti normálnímu jeepu tak nějak zesílený tím, že si ty ošklivé věci provádíte navzájem. Dodává to tomu ovšem úplně novou šťávu. 

Hrát tenle larp člověku dá úplně novou perspektivu. Hlavně v tom, že otázky "co kdyby" jsou totálně, ale naprosto na houby. Nenaděláš s tím nic. Rozhodnutí v jednom jediném okamžiku tě může poslat na úplně, ale úplně jinou životní kolej. Ale je to poměrně jedinečný zážitek, zvlášť kdy se z nějakého důvodu silně propojí hráč a postava... za sebe můžu říct, že takovýhle bleed jsem snad ještě nezažila a nejsem si jistá že ještě zažiju. 

Je to prostě fakt dobrý. I když dlouhý a vyčerpávající. Ale stojí to za to. 

0
LischaiPavel Gotthard 13.04.2015

Celý ten larp je vlastně jedna mechanika. 15 minut mimo roli vymýšlíte, kam se posube příběh vašich postav, 15 minut hrajete co jste si dohodli a pak zase 15 minut vymýšlíte, a tak pořád dokola. Původně jsem vůči tomu byl skeptický, ale těch 15 minut vymýšlení je stejně (ne-li víc zábavných) jako hra a vždycky utečou hrozně rychle. Tenhle formát s sebou přirozeně nese věci, co nemusí sednout každému: herní zážitek hodně tvoří hráči (když vám parťák vymyslí nezajímavé, klišovité nebo přepálené zvraty, tak s tím nic nenaděláte), často se vystupuje/vstupuje z/do role v ostrých střizích (takže jednu vteřinu se s kamarádem smějete, jak jste pěkně někomu postavili zvrat a v další vám v roli někdo říká, že se budete rozvádět) a celé je to jeepové bez rekvizit. Ale jestli tohle přijmete, nevadí vám to nebo vyhovuje, tak budete spokojení. 7/10.

0
TalonOndřej Vaculík 06.04.2015

Jedinečný a neopakovatelný zážitek, který jsem zatím jinde nezažil. Mechanika hry je originální a neotřelá, časová náročnost za to opravdu stojí. Já osobně si z každého larpu vždcky odnesu něco dobrého nebo užitečného do života (zkušenost, náhled na věc, postup řešení). Tenhle larp mi dal od opravdu hodně. Určitě doporučuji zahrát.

0
SebiJan-Sebastian Uruba 01.04.2015

Hrál jsem dvakrát, poprvé betatest na Larpworkshopu a podruhé na komorním Lipníku 2015.

 

Kdyby je vážně zvláštní zážitek, při kterém nikdy předem nevíte, co vám váš protějšek připraví. Snad ještě víc než u jiných her tady záleží na tom, jak si sednou hráči a jak kreativní zápletky spolu dokáží vytvořit. V obou dvou bězích jsem hrál tu samou postavu ale pokaždé byla, právě díky vstupům "scénaristy" úplně jiná. Rozhodně stojí za vyzkoušení, ale připravte se na to, že to bude jízda opravdu na takových 6-8 hodin. 

Kdyby je příběh o obyčejné bandě kamarádů, o životě, o párty, o času a hlavně o tom, co by bylo kdybych tenkrát...

0
HellordRoman Sládek 01.04.2015

Velice zvláštně pojatý herní mechanizmus, činí z tohoto larpu nezapomenutelný zážitek. Je jen na samotných aktérech, kam se bude příběh vyvíjet a jak moc, budou vymácháni ve sračkách.
Kdyby mi ukázalo, jak moc velká svině umím být a zároveň, že život nemá happy end. Tedy většinou. Doporučuji zahrát, protože být hercem a zároveň režisérem je nezapomenutelný zážitek.
Někdo má život jako na houpačce, jiný jen stále strmě padá.