Klub přátel anglické magie

7 hráčů, 4 mužů, 2 žen, 1 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2016

Existuje řada dochovaných historických záznamů o zázracích, dílech ďáblových, kouzlech a dalších stopách použití magie. Na počátku devatenáctého století přišla v Anglii vlna populárního zájmu o tyto dokumenty a utvořily se různé skupiny, které se zabývaly jejich studiem a snahami o návrat magie do tohoto světa. Co všechno lze magicky dokázat? Jak to funguje? A proč po roce 1500 najednou dramaticky klesl počet dochovaných dokumentů s okultní tematikou? Tyto a jiné otázky si kladou urození gentlemani z Klubu přátel anglické magie.

Mezitím Napoleon za kanálem sbírá svá vojska a připravuje invazi na Britské ostrovy. Jak to, že změnil své plány a netáhne na Rusko? Kdo ho přesvědčil? A jak mu zabránit v jeho plánu? Jen samé otázky - a na odpovědi je času pramálo. Skupina zdánlivě nesouvisejících cestujících ve vlaku do Londýna ale může mít v rukou osud Anglie.

 

Konverzační hra s předepsanými postavami je volně inspirována Jonathanem Strangem a Panem Norrellem od britské autorky Susanny Clarkové. Jde o klasickou žánrovku, která si nedělá ambice udělat díru do světa, ale slibuje věci typické pro její předlohu - anglickou uhlazenost, záhady k odhalování a společenské konverzace na úrovni.

7.8

17 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
KáněHana Káňová 07.12.2017

 Příjemná konverzační hra v kupé vlaku. Magie, intriky, zrada, lidské dobré i špatné vlastnosti, vše tu má prostor na pozadí napoleonských válek a akutního ohrožení Británie. Předepsané role, avšak je jako vždy na každém hráči, jak se s tím popere.  Zda dá přednost vlastním zájmům či těm vyšším. Ale co by clověk neudělal pro vlast, nebo naopak, pro sebe. Příjemné, pěkne plynoucí, konverzační. Kdo hledá  příjemnou zábavu či si chce zkusit larp zcela poprve, mohu jen doporucit.

Osobně jsem si velmi užila zahrát si původne mužskou roli a pojmout ji jako ženu. Magistr J. Edward zkratka nemusi byt jen poslancem z Dolni sněmovny a vlastnik jedne z nejvetších magických knihoven v Britanii...

role: Magistra Jane Edward

Hrano: Klub přátel anglické magie (05.12.2017 19:00 - 23:00) Brno

0
CissiaPavlína Vernarová 27.03.2017

Konverzačka na malém prostoru vlaku. I s minimem rekvizit se orgům povedlo vykouzlit suprově starosvětskou zdvořilou atmoféru. Milé, ukecané a dosti britské - včetně tetičky semetriky, mladého děvčete na vdávání, čaje, sušenek a magie. Klub přátel anglické magie nikdy nebude larpovou megasenzací, ale on se o to ani nesnaží. Bavila jsem se, ale nic víc.

PS: Přidávám jeden bod za možnost šikanovat orgy/ průvodčí a za to jak pohotově a přirozeně reagovali :D

Role: Tetička semetrika

Hodnocení: 8 

Hráno: Jarní Komorní Lipník 2017

0
BaldaJakub Balhar 01.01.2017

Hru jsem hrál na silvestru v Lipníku. Hra samotná je konverzační larp v malém uzavřeném prostoru. Inspirace Jonathanem Strangem a panem Norrellem je ve hre zřejmá jak přítomností pana Blacka, praktikujícího mága tak pan Edwina, který nepraktikuje magii, ale má k dispozici nejobsáhlejší magickou knihovnu.

Hlavními tématy na diskusi, a diskuse jsou opravdu jádrem hry, jsou magie, válka s Napoleonem a neprovdaná dcera s bohatým věnem. Hra má trvat 2 a půl hodiny, nicméně obsahu je ve hře výrazně méně, a tak je na hráčích jak si s vyplněním prostoru poradí. Ve společnosti, kterou baví období Napoleonských válek se tak z této hry snadno může stát příjemná diskuse na temáta dané doby.