Klub sebevrahů

10 hráčů, 6 mužů, 2 žen, 2 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2007

Ďábelský předseda Jesperson svolal další schůzku Klubu sebevrahů, jež má určit, kteří členové budou dále žít své životy v luxusu a s kým se klub nadobro rozloučí. V průběhu rituálu losování oběti se budeš chvět strachy, aby si paní štěstěna nevybrala právě tvoje jméno, či naopak nad šálkem anglického čaje doufat, že kapka inkoustu zpečetí osud nějakého tvého soka.

Konvezační larp z prostředí viktoriánské Anglie o jednom gentlemanském klubu je jednou z nejoblíbenějších her, které Court of Moravia uvádí od roku 2007. Dekadentní téma, exponované v textech postav více, než v samotném herním designu, je prostě přitažlivé nejen pro muže. Spíše naopak. Hra má jasně strukturovanou linii jednotlivými fázemi rituálu, který umožňuje poměrně silnou "hru intrik" a plnění jasných herních cílů.

Krom rituálu nabízí hra klasické konverzační prostředí, pár zápletek roztříštěných v pozadí postav a několik společných témat dané doby. Hráč si k postavě vybírá jednu z mnoha temných uchylek, které může v průběhu hry exponovat ve svém chování a přidat tak hře temnější ráz.

Hru jsme stvořili v roce 2007 a poprvé ji uváděli na Larpvíkendu 3 na motivy povídky od R. L. Stevensona a oproti původní verzi ji upravovali jen lehce.

6.7

60 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
MorgainKateřina Holendová 08.02.2016

Hru jsem hrála před několika lety, takže bude obtížné ji hodnotit s odstupem.

Shodou okolností jsem ji hrála dokonce dvakrát a v obou případech to bylo zábavné. Považuji to za jednu z výhod hry - nejsou v ní natolik zásadní tajemství, že by nebylo možné ji opakovat. Jinak je to hra více méně diskusní a atmosférická, zábavná a celkem nenářočná, co si pamatuji.

Hodnotím 7/10.

0
TariRenata Doubravová 04.02.2015

Poslední dobou se v larpech snažím hrát pro mě dost  netypické postavy, což s emi podařilo i v tomto larpu. Klepaly se mi ruce, byla jsem nervozní, ale intrakařila jsem a splétala nitky a úžasně jsem se bavila. SKvěle propracovaný charakter mé postavy výrazně dokreslila její úchylka. A také díky naprosto skvělým spoluhráčům jsem si to náramně užila.

0
YenyTereza Stratilová 01.10.2014

Když se sejdou dobří hráči, půl hry je vyřešené. Když se k tomu hraje dobrá hra, je to paráda.

Sebevrazi mají hodně linek a každý si může vybrat, na kterou hrát. Je tam hodně informací a hodně propletenců. Samozřejmě je nutné být trochu zběhlý v taktice, lhaní, podvádění a manipulaci - prostě klasický konverzační larp, kde o něco jde. V tomhle případě ti jde o holý život.

0
JarikVojta Jurečka 28.09.2014

Tento smrtícně dobrý larp moje postava naproti očekávání přežila ale já jako hráč jsem tam na konci málem umřel hrůzou. Pokud se někdo rád bojí o život, neváhejte a hrejte!

0
ÁjaAlena Pikousová 15.07.2014

Zatím nejlepší larp, který jsem hrála! Rozebírali jsme ho pak ještě hodiny a hodiny... Nejlepší bylo, jak jsem se z nováčka, kterého nikdo neznal, vypracovala až na postavu, která se do krve zhádala s Jespersonem a hrála tak nakonec jednu z nejhlavnějších rolí. Hrozně mě to bavilo a jediné mínus snad, že jsem si vybrala špatnou nemoc, ale to je moje chyba... Opravdu díky!!!

0
LothVeronika Frankovská 03.11.2013

Jeden z najlepších larpov, ktoré som hrala. Na Larpvíkende 4, s neuveriteľným hráčom Jespersona, o ktorom som až do reflexie po hre bola presvedčená, že je CP :)) Sadla mi postava (nováčik Eva, ktorá si mohla dovoliť byť rovnako nervózna ako hráčka:), atmosféra, to, ako je hra štrukturovaná, a ako vygradovala - všeobecne a predovšetkým pre mňa osobne.

Už len ten absinth chýbal.

Teda 9/10, posledný bod by dostal, keby som si bola istá, že takýto silný zážitok nie je len zhoda dobrých okolností.

0
BOAVendula Borůvková 09.10.2013

Moc jsem se těšila na téma a ta atmosféra se tam skutečně dostala.

0
PEEPAPetr Holenda 28.03.2013

Muj prvni komorak. Nejak jsem si nebyl jist, co od toho cekat. V ramci pripravy jsem precetl i novelu, ktera stala za predlohu.Hre bych pak nejvice vytknul to, ze co se vlastne toho vecera ma odehrat, je tak vagne dopredu dane a malokdo ma jasnou predstavu, ze se s tim tezko da neco delat. Emoce tam vsak ke konci urcite byly. Za 5.

0
KamilKamil Buchtík 25.02.2013

Mé první setkání s komorním larpem a dost možná důvod, proč jsem u larpu zůstal. Nemůžu na hru nahlížet jinak než s nostalgií. Dnes, v záplavě svižné konkurence, by se zřejmě o žádnou pecku nejednalo.

Autentický komentář z roku 2007:
V sobotu jsem se zúčastnil komorního larpu Klub sebevrahů z dílny Court of Moravia, kteří v Praze hostovali v rámci Victorianconu a jsem naprosto nadšen. Nejde tak o samotný děj nebo postavy, ale o celkové pojetí. Dvě místnosti, čtyři hodiny, deset hráčů, dva organizátoři.
V podstatě nulový děj (hra se odehrává během schůze, na které se losuje člen, který "se příští schůze již nezúčastní"), ale brilantěně napsané postavy, které dostanete na dvou a4 hodinu před hrou. Z pohledu organizátora je úžasná ona flexibilnost (jednoho hráče jsme dokonce nabrali až na místě cca 5 minut před začátkem) a recyklovatelnost (jednou zhotovený larp můžete točit s jinými lidmi stále a stále). Hra má prakticky nulová pravidla (aleluja!), veškerý důraz je kladen na prožitek ze hry, ztvárnění charakteru, divadelní pojetí. Předem napsané charaktery přímo vybízejí k důkladnému propojení osudů postav - z čehož vychází vpodstatě veškerá kinetika hry.
Jednoduše jsem konečně našel larp nebo spíše typ, který mi naprosto vyhovuje a těším se na další podobné. Z krátkého nahlédnutí na stránky CoM třeba na Kořist, která by jako z oka vypadla Tarrantinovým Gaunerům.

0
ZedZdeněk Ručka 21.02.2013

Velmi dobrý larp s dekadentní atmosférou. Velmi mě bavilo plnit herní cíle mé postavy :-)