Kolonie Alfa

6 hráčů, 2 mužů, 2 žen, 2 obojetných

3 hodin , dnů , 2014

Autoři: Smaydy Jakub Švarc

Skupiny: —

Píše se rok 3013. Planeta podobná Zemi s názvem Aerchie se rychle mění v město o velikosti planety. Díky novým vynálezům obyvatelstvo Aerchie zlenivělo a jeho počet se rychle začal zvětšovat. Rada pěti vyslala deset průzkumných lodí, aby objevily nové planety, které by se daly kolonizovat. Bylo objeveno pět nových planet. Na Quantaku, nejvzdálenější a nejvíce podobné Aerchii, začala výstavba Kolonie Alfa, která byla dokončena v roce 3019. Velení nad Kolonií bylo svěřeno muži, kterému všichni říkají Plukovník. Ten řídí kolonii spolu s dalšími pěti lidmi, kteří jsou experti ve svém oboru a tudíž mají správu nad částečný fungování Kolonie. Avšak nic netrvá věčně. Začali se ztrácet obyvatelstvo kolonie a nedávno bylo na ni provedeno několik útoků. Plukovník svolal zasedání, kde se bude rozhodovat od další budoucnosti kolonie. 

7.4

17 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DerikVáclav Kulovaný 19.03.2016

No... hrál jsem, první hra, kterou jsem od těchto autorů hrál. Nehodlám hodnotit, protože to co se mi dostalo ke hře bylo cosi rozbitého. Ano, hratelné to bylo. Zábavné taky, pokud se zrovna něco dělo. Hra měla neskutečně moc hluchých míst, jednu nejasnou dějovou linku u postav a tak dále. Nejspíš proběhla snaha hru vylepšit a dopadlo to špatně. Myslím si, že i přesto by to mohla být ucházející hra (i když ne příliš originální a s hlavní zápletkou, která je taková nijaká) a doufám, že dalším hráčům se nedostane do ruky něco podobného.

0
ŠedýMartin Honek 02.01.2016

Hra měla i v pátém běhu spoustu detailů, které mi neseděly, ale u řady z nich to možná je jen věcí osobního vkusu. Budoucí hráče ale chci varovat před všudypřítomnou megalomanií. Věci jsou velké a epické... a je to tak úmyslně. Šest nejkrutopřísnějších bytostí v galaxii přece jedná o osudu planety!

0
FerdaOndřej Harnušek 05.10.2014

I na to, že to byl zatím beta-test, je larp promyšlený a má velký potenciál. Ačkoliv tam mušky byly, hrozně se těším, co z toho nakonec vyroste. Počkám, jak autor implementuje návrhy na zlepšení, snad si to zahraju znovu a potom určitě nebudu váhat hodnotit opravdu vysoko :) Zatím s tím ještě počkám, jelikož chci larp ohodnotit jako finální verzi a nechci mu křivdit :)

0
TrissSabina Žilková 04.10.2014

Kolonie Alfa pro mě byla úžasným zážitkem. Postava, kterou jsem si vybrala, se mi moc dobře hrála a i když neměla k řešení tolik věcí jako ostatní, rozhodně jsem se nenudila. Přestože šlo o beta-test, žádné zásadní chyby až na pár drobností larp neměl a atmosféra byla skvělá.