Komunita

6 hráčů, 3 mužů, 2 žen, 1 obojetných

3 hodin , dnů , 2014

Peter je údržbář, který přišel o všechno – ženu, dítě i veškeré peníze. Sophie je zaopatřená žena s oddaným manželem a překrásnou dcerou. Eli je vysokoškolský učitel plánující svatbu se svou přítelkyní. Na první pohled tři rozdílní lidé s obyčejnými životy. Lidé, kteří se ale díky svým novým přátelům dostanou do nebezpečné spirály zla, ze které není úniku.

Komunita je striktně scénovaný larp, jehož příběh se v čase pohybuje tam a zpět. Hra, jejímž hlavním tématem je manipulace, vypráví osudy lidí, kteří vždy věřili, že by se jim „nic takového přece nemohlo stát“. Zmýlili se. Jaká cesta je vedla k nevyhnutelnému cíli? Jaká cesta k tomu vede nás všechny? Co způsobuje, že se necháme tak snadno ovlivnit nebo dokonce, že sami ovlivňujeme druhé? Jak se bránit zkušenému manipulátorovi? Nebo také věříte, že se vám to „nikdy nemůže stát?“ …

Larp vznikl na larpovém workshopu 2014 v České Třebové. 

6.9

18 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
DanielaDaniela Procházková 09.12.2014

Hrála jsem včera, nejsem zrovna zkušená hráčka a takto scénovaný larp jsem hrála poprvé, tedy moje hodnocení se může zdát neobjektivní. Nicméně je to náročná forma, skákat z role do role, z nálady do nálady je obtížné, ale zjistila jsem, že mi to svým způsobem vyhovuje. Myslím si, že se u nás sešli dobří hráči a tak to pro mě stálo za to. Každopádně tam pro mě bylo hodně silných momentů, i když motivacím mé postavy jsem zrovna moc nerozumněla a některé ty momenty vlastně ani nebyly nositeli "poselství" té hry. Domů jsem přišla nakonec emočně vyždímaná. Tedy za mě velmi kvalitně vypracované scény i postavy a ten správný účinek.

0
HankaHana Maturová 09.04.2014

Ano, je to hrozné klišé, ale tahle hra opravdu extrémně záleží na složení hráčů, řekla bych, že je určená spíše zkušenějším hráčů, kteří chtějí hrát hodně pro ostatní, neuvažují primátně "imerzně", ale jdou spíše po dramatické stránce hry a přemýšlejí nad tím, jak udělat scény zajímavé (tím však nechci říct, že by hra neměla potenciál hlubkého prožitku, ale prostě není to účel, není tak stavěná, poselství spíše vidím v otevření otázky jisté problematiky, zamyslení se, atd.). Co bych chtěla rozhodně vyzdvihout, jsou skvěle napsané postavy, popisy jednotlivých scén a v neposlední řadě také kvalitně nahrané audio nahrávky. Moje postava mi skvěle sedla, v některých věcech se mi protla s mým reálným životem (díky orgové, vděli jste, proč ji mám hrát). Náš běh byl do jisté míry specifický tím, že na poslední chvíli odpadl jeden hráč a tak se ústřední postavy chopil jeden z organizátorů, který jelikož je vyborný herec, tak hru pozvedl někam zase úplně jinam. Neumím si moc představit, jak by fungovalo, kdyby hráč této postavy nepodal věrohodný výkon (na tom by totiž podle mě padlo totáln všechno), nicméně jak říkám, u nás to bylo perfektní. Takže opravdu super hra, skvěle propracovaná, za kterou moc děkuju, že jsem si mohla zahrát, především pak s úžasným Aaronem :)

0
RadoRadek Hübl 21.01.2014

Odehráno(?!) v hodinách mezi psem a vlkem...hra která i na základě reálných mechanismů vyvolává otázky a to je zásadně dobře.  Protože odpovědi nejsou to co nás skutečně buduje, to naše schopnost se ptát. Vše jiné již shrnuto v textu od autorů. Mé prožitky nejsou sdělitelné(spoiler),ale rozhodně mohu prohlásit: "Skvělé, dámo a pánové!"

0
EstanorJindřich Mašek 21.01.2014

I přes nedokončenost hry byl pro mě Komunita ucelený zážitek s určitým přesahem. Tedy ne jen hra o: "užijme si a pobrečme". Řízený prostor pro zamyšlení nad tématem považuji za důležité a ve chvíli kdy se autorům podaří hru dotáhnout i v tomto směru, věřím že bude i přínosná. Každopádně stálo to za to (herní doba od 3 do 6 ráno... nelituji).

0
DariusAlexandr Radecký 21.01.2014

Dost dobrý, i když je to jeep (ale ne úplný) :)