Kořist

10 hráčů, 7 mužů, 2 žen, 1 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2007

Web: http://v-roli.cz/larpy/korist/

Kořist je nadsazený drsný příběh plný vulgarit a černého humoru ve stylu filmů jako Reservoir Dogs nebo Pulp Fiction. V Kořisti se staneš členem bandy vysloužilých gangsterů, kteří se setkávají po desíti letech, aby si rozdělili tučný lup. Protože ale všichni kolem ví, že třeba devíti se dělí mnohem výhodněji než desíti, čekají tě skutečně horké chvilky.

Kořist je hodně gamistická hra plná indicií, řešení a falešných obvinění, které však jednoduchá mechanika v průběhu hry upřesňuje a graduje. Skupina gangsterů řeší, kdo je zodpovědný za nepodařenou loupež před 10 lety na základě zpočátku poněkud rozdílných vstupních informací. Promíchání původní party s nově příchozími cizinci, kteří mají více či méně právo na svůj podíl, staví do hry dramatický prvek a další podklady k rozkrývání děje. Dramatická část pak stojí za relativně známém interakčním rámci tarantinovských grázlů, plném vulgarit a drsných chlapských řečí.

Hra má opravdu hutné materiály a na hráče je kladena zodpovědnost zpracovat relativně velké množství textu. Pro zajištění klíčových informací ve hře je však hra několikrát přerušena jasně domluveným hudebním předělem, během nějž dostanou hráči nové vzpomínky, se kterými pak pokračují ve hře. Každá z postav má také drobnou "zvláštní schopnost", umožňující vyhodnotit některé vyhrocené situace jinak, než by se mohlo zdát. Prvek napětí ve hře graduje přítomnost několika zbraní s "jedním nábojem" a dilema, jak rozdělit závěrečnou kořist. Pokud tedy nějaká v kufru vůbec je.

Hru jsme stvořili v roce 2007 a poprvé ji uváděli na Larpvíkendu 2. Ač hra má své mezery v herním designu, stále uvádíme původní verzi bez většího redesignu.

6.9

56 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ChynJosef Tisoň 11.02.2014

Tohle je jeden z larpů, které bych si vážně rád střihnul znova. Opravdu, házet všechnu špínu na někoho, kdo za to nemůže, pak ho zastřelit, a když už to vypadalo, že z toho všeho vyváznu živej a s prachama, tak být střelenej do zad - a to vše asi během 5 minut, na to se nezapomíná. :))

0
ČáryTomáš Počarovský 22.11.2013

Hrál jsem jeden z prvních běhů, možná úplně první. Nevím jestli to bylo Larpem, nebo spoluhráči, ale za mě 10. Larp vygradoval do super finále, které si pamatuji ještě po letech.
Zrovna u tohodle LARPu jsem si užil, že je "vyhrávací".

0
RadekRadek Morávek 19.11.2013

Moc příjemná žánrovka

0
MorgainKateřina Holendová 07.10.2013

Hodnotím 5/10.

Kořist mi nějak nesedla. Postava byla poměrně nezajímavá a do hry napojená skrze jednu jinou postavu, která však v mém běhu nehrála. Trochu jsem se tedy ve hře plácala, odhalování příběhu skrze obálky vyznělo do ztracena (nic moc důležitého jsem tam neměla) a celkově pro mě byla hra poměrně nezajímavá.

Ač mám tarantinovské filmy docela ráda (alespoň některé), tak mě Kořis nijak neoslovila.

0
RoslavJaroslav Voves 09.05.2013

Hráno v rámci Larpy do Trojky, květen 2013.
Opravdu tarantinovský larp. Žádná velká citovka, trochu pátrání, trochu křivd, více řevu, napětí, sem tam akce.
Bylo to takové, jaké jsem čekal. Mně osobně poměrně nevyhovující rušící mechanika "STOP - řekněte, co chcete udělat, a já vám řeknu, jak to dopadlo". Ta hra může vypadat jako vyhrávací - určitě jí dost pokazí, když si ji přijdou zahrát zásadní vyhrávači (v našem běhu v podstatě ne). Ale dobrá gradace, a závěr byl skvělý opravdu tarantinovský! Stálo to za to! Díky  za hru.
Osobní výtka organizátorům. Očekával bych, že na komoráku za dvěstěpade, kde není ani minimální občerstvení, bude alespoň focení...

0
SáraVanda Staňková 29.03.2013

Když já prostě nerada larpy, kde mám něco vyhrát. Vždycky mě to hrozně deptá a stejně se o to nesnažím. Jinak vztahy a příběh super.

0
PEEPAPetr Holenda 28.03.2013

Jakkoliv mam rad QT a vytvorena situace byla zajimava, vlastne si z toho s vyjimkou nekolika malo scen moc nepamatuju. Zabavne to bylo, i kdyz jsem se citil vetsinu casu trochu upozaden. Obecne asi ne vsechny postavy maji uplne stejny prostor, coz je mozna skoda. Za 6.

0
MaruškaMária Slovíková 02.03.2013

Moje první komorní hra, pokud se nemýlím. Užila jsem si ji, byť je to hra, kterou by mnozí mohli chtít "vyhrát". Dneska bych se na ni přihlásila s partou konkrétních lidí, abychom si s chutí navzájem zanadávali. Pro mě 7/10. V mém běhu hrály dvě hráčky, které nevěděly, kdo to je Tarantino.

0
RozumFrantišek Vondrák 27.02.2013

Ve správném složení hráčů, kteří se nebojí do svých postav po tarantinovsku položit, velmi vydařená žánrová záležitost. Je tam však nebezpečí, že pokud neradi mluvíte sprostě a upnete se příliš jen na řešení zápletky či bránění tomu, aby přišli na to, co skrýváte, může sklouznout do kruhu, z něhož se nehnete. Já jsem si ji jako svůj první komorák užil parádně! 8/10

0
SamuelJan Halm 27.02.2013

pro mě byla Kořist jedním ze dvou zásadních komoráků (druhým je Hranice Osudu) - oproti zaběhanému schématu "bojíme se u svíčky Hitlera v rámci předem nastavených východisek, která už se vesměs nezmění" přinesla retrospektivu, postupnou gradaci story, tematickou hudbu! a navíc drsný tarantinovský humor - na svou dobu byla myslím hodně přelomová. i proto za mne 8/10