Kostky Smrti

11 hráčů, 7 mužů, 4 žen, obojetných

3 hodin , dnů , 2014

Autoři: Khelben Daniel Bohovic

Skupiny: —

Detektivní larp s prvky nadpřirozena odehrávající se  na Conu s horrorovou tématikou. Speciální host Conu byl zavražděn, jeho tělo právě objeveno jedním z organizátorů, policie je na cestě a za 3 hodiny je potřeba otevřít brány fanouškům. V této situaci se ocitáte a je na vás aby jste objevili kdo je vrahem a zachránili svou celoroční práci.

 

4.6

7 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ViperLukáš Makovička 04.01.2015

Postava: pomocník Torgo
Hráno v rámci: Lipníkovský Silvestr - 1.běh (betatest)

V prvé řadě bych rád řekl, že mé pocity z tohoto larpu jsou značně rozporuplné. Původně jsem tento larp nechtěl vůbec hodnotit a ani komentovat, protože se jednalo o betatest. V průběhu dnů mi ale došlo pár věcí, které mne nenechávají klidným a cítím potřebu je sem sepsat.

Plusy:
- Larp se odehrává v pro mnohé z nás blízkém prostředí, kterým je organizátorské zázemí jistého hororového conu - takovýto setting se mi líbí a přijde mi opravdu zajímavý a plný potenciálu.
- Detektivní náplň hry je napsaná příjemně, dobře a dle mého i dost uvěřitelně. Nalezení vraha není tak lehké, jak se z počátku zdá. Dokonce v průběhu hry může dojít k několika zvratům, které "detektivy i hráče" mohou zmást, což vnímám jako jednoznačné plus.
- Další klad vidím v tom, že mnohé postavy mají reálnou motivaci najít vraha, která je v rámci settingu uchopitelná a dobře uvěřitelná.

Mínusy:
- Ačkoliv se jednalo o betatest, hra trpěla zbytečnými, skoro až "školáckými" chybami a prostoji.
- Nebylo předem řečeno, že se jedná o betatest. Kdybych to věděl, tak k některým věcem získám hned od začátku dost odlišný postoj.
- Ačkoliv se 8 postav zná víc jak několik měsíců, nevědí o sobě absolutně nic - ve hře je úplná absence mezilidských vztahů a jakékoliv společné historie postav.
- Zcela chybí vykreslení charakteru postav. Jediné, co je u některých postav určeno, je "povolání" (PR manažer, Koordinátor...). Funkce postavy je následně jedinou určující věcí postavy a základem pro její RP po celou dobu hry.
- Při rozhodování jakou postavu chci hrát, chybělo úplně základní info o postavách, které je dnes už u jiných komorních larpů naprostou samozřejmostí, takže při rozdělování na našem běhu byly postavy popsány pouze "magor s kostkama", "PR manažer" nebo "pomocník". Taktéž chyběl i jakýkoliv popis náplně role (např. postava hraje hodně ven, postava s vnitřím prožitkem, postava aktivní/řešičská či postava, která se nebojí jít do konfliktu...)
- Nevyváženost herní náplně mezi postavami detektivů a ostatními postavami. Kdybych neměl štěstí na postavu, tak mi přijde, že bych se dost nudil.
- Účastnický poplatek byl stanoven na 75,-Kč, což mi přijde neúměrně hodně. Důvody, které mě k tomu vedou jsou:
- nejednalo se o plnohodnotný běh
- tyto peníze se ve hře vůbec neprojevily ani v použitých rekvizitách ani jakkoliv jinak (půjčené kostýmy, herní jídlo či jednorázové rekvizity)
- uvaděč hry není ani samotným autorem hry (hra pochází ze zahraničí a byla "jen" přeložena)

Krátká úvaha o financích
1) 11 hráčů x 75,- = 825,-
2) na Silvestru byly uvedeny dva běhy --> 2 x 825 = 1650,-
3) rekvizity ve hře: balíček karet = 40,- ; pitíčko s nálepkou = 35,- ; 1x kostka D10 = 15,- ; 1x kostka D20 = 15,-, pistole s pouzdrem (asi dvakrát) 2x 700 = 1400,- ; tisk materiálů = max 100,-
Výdaje celkem = 1605,-
4) Zisk z prvních dvou běhů = 45,-
5) Doufám tímto, že další běhy tohoto larpu již budou za částky kolem 20,-/os, protože rekvizity jsou již proplacené - hned díky prvním dvou běhům. Upřímně v to ale nevěřím, protože při pohledu na Databázi vidím, že "autor" (uvaděč a překladatel) larpu jde spíše po kvantitě než po kvalitě.

Hodnocení: 3/10 (hra 6,5/10, finanční stránka věci -2/10 ; neúměrná odfláknutost některých základních herních mechanismů pro komorní larpy -1,5/10)

0
SmaydyJakub Švarc 02.01.2015

Měl jsem možnost si zahrát tento larp a musím říci, že se mi hodně líbil. Z pozice jednoho z koordinátorů Conu jsem se moc nenudil, protože bylo stále co řešit. Chtělo by to trochu doladit, ale je to super larp, který doporučuji si zahrát.