Křest ohněm 2005

35 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 35 obojetných

0 hodin , 2 dnů , 2005

Web: http://krestohnem.ic.cz/

Autoři: Drirr Filip Appl, Mordreaud Mojmír Dryml

Skupiny: —

"Vskutku, pravím vám, nyní nadchází věk meče a sekyry, věk vlčí. Nadchází čas Bílé zimy a Bílého světla, čas šílenství a nenávisti, Tedd Deireádh – Čas konce. Svět zahyne v mrazu a neobrodí se, než východem nového slunce. Znovuzrodí se ze Starší krve – Hen Ichaer, ze zasetého zrna. Ze zrna, které nevzejde, nýbrž vyšlehne plamenem. Ess’tuath esse! Tak se staniž! Očekávajtež znamení! Jaká znamení to budou, ohlašuji vám: ponejprv zrudne země krví Aen Seidle, krví elfů…"

První ročník larpu odherávajícího se ve fantasy světě podle ságy o zaklínači spisovatele A. Sapkowského. Hra proběhla na zřícenině hradu Chřenovice a šlo o klasický pravidlový svět se spoustou magie, boje, intrik a známých postav ze ságy. Hra byla pro orgy zajímavá tím, že sami hráli. Dnes už zbývá jen zamáčknout slzu a s nostalgií vzpomínat třeba na mrazivý souboj Bonharta a Ciri.

7.8

5 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ErriksonMilan Tomeš 11.03.2013

Klasický fantasy svět, tak jak si jej představíte z fotek té doby, třeba zde: http://www.potkani.net/galerie/krest-ohnem-2005.
Mizerné kostýmy, provázky v lese a spousta improvizace.
S odstupem času však hodnotím jako skvost, neboť:
1) jsme se královsky bavili
2) Organizační tým položil základ neuvěřitelně epické fantasy, která pokračovala několik roků
3) To co jsme zažili se tak hluboko vrylo do našich pamětí, že odkaz tohoto larpu, nejenom že nebledne jako fotografie z první republiky, ale naopak zraje jako víno.

Jsem rád, že jsem tam byl a má role Emhyra, byť velká co do jména, však malá to pro děj, mě neuvěřitelně obohatila. Nevelel jsem armádě, nepožíval výhod Niflgaardských manufaktur a zemřel zcela trapně, ale zato se schvovával s Ciri a prožíval si osobní dramata, za jaké by se nemusel stydět mnohý z dnešních propracovaných komorních larpů.
70% za hru a 10% za atmosféru navíc. Na tu dobu špička v našich krajích