Krize

7 hráčů, 4 mužů, 3 žen, obojetných

3 hodin , dnů , 2012

Web: http://pivko.pilirion.org/index.php?id=info&content=infoHra&no=31

Autoři: Zuzka Zuzana Kozáková

Skupiny: —

Bylo to takové docela obyčejné srpnové ráno a ještě obyčejnější srpnové dopoledne. Čas plynul tak nějak líně a nudně a navíc bylo příšerné horko. Všechno vypadalo naprosto v pořádku, kdesi v každém z vás však klíčil podivný nepříjemný pocit blížícího se nebezpečí. Připadali jste si jako blázni, když jste se na ulici ohlíželi za sebe a cukali sebou, kdykoliv na vás někdo promluvil. Přešlo poledne a pomalu se schylovalo k pozdnímu odpoledni a večeru. A v tu chvíli to přišlo. Svět se proměnil. Ten okamžik neprovázelo žádné zablesknutí, dokonce ani žádný rachot. Jen celým tělem jako by proběhlo lehké svědění, které vás donutilo se otřást a na vteřinku zavřít oči. Když jste je otevřeli, všechno kolem vás bylo jiné. Byli jste… V baru? Ano, v nějaké malé a zapadlé špeluňce. Všechno kolem vás je tak tmavé a tíživé a přesto se to zdá moc skutečné, než aby to byla obyčejná noční můra. Co se to stalo? Nevíte. Tušíte ale, že tohle není dobré. Že se tu nesmíte příliš zdržet a že si nic na světě nepřejete víc, než vrátit se zpět do toho nudného srpnového podvečera.

Krize je klasická hra založená na odhalování starých křivd a dávno zapomenutých tajemství. Celý larp je zaměřený na prožití neobvyklé situace a vcítění se do dané postavy. Není nijak zvlášť psychicky náročný, přesto to není odlehčená komedie a je potřeba s tím počítat.

3 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
PribiPribináčka Pribináčková 29.01.2015

Ano, černý humor. To jsme si z toho trochu udělali legraci... Ale ne moc. :-). Žádná velká tragédie. Zábava se zamyšlením. 

0
MontyMartin Bezdíček 28.01.2015

Neměl jsem vleká očekávání, protože jsem nevěděl, co vlastně čekat. Nakonec z toho byl larp, který se naštěstí nebral extrémně vážně, ale zároveň nebyl jenom vysmátý. Skončilo to takovým černým humorem, který hře skvěle seděl. Stejně tak organizační CPčka jsou dost zajímavá a pomáhají posouvat hru.

Rozhodně můžu doporučit k zahrání, protože ač jsem hrál vlastně betatest, tak hře už nebylo skoro co vytknout a pár detailů není problém opravit a přepsat lépe. Hra má určitě potenciál na bleed, ale u nás to byl spíš černý humor, což z mého pohledu sedělo nejlépe a rozhodně to tím bylo netradiční.