Kroniky Nového Illenu: Pád Derrewynů

50 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 2 dnů , 2017

Web: http://www.awainqerch.cz/illen/

Galerie fotek : https://www.facebook.com/pg/Thief-of-Souls-947987991976435/photos/?tab=album&album_id=1343671209074776

Autor fotografií : Thief of Souls

Kroniky Nového Illenu je larpová serie z fiktivního fantasy světa. Jedná se o dramatický larp s pevně danou příběhovou kostrou, kde si hráči postavy tvoří sami s velkou mírou volnosti před hrou a s možností velké improvizace i na samotné hře. Nemění se jen hlavní kostra a pevně dané události, které jsou hráčům ve scénáři známé již předem.

Svět Nového Illenu má základ v klasickém fantasy a mýtickém světě plným magie a snových výjevů kombinovaných s tématy z reálné historie (Osidlování Ameriky a vytlačování Indiánských kmenů z přirozeného prostředí, praktiky totalitních režimů a náboženská oprese a dogmatismus, feudální rozdělení společnosti, stigmatizace na základě rasy, pohlaví a společenské třídy).
Sami organizátoři dodávají, že Nový Illen je jako Říše Fantasie z Nekonečného příběhu, kterou obsadí Warhammer. Nechybí zde nic. Mýtické Bytosti, které spolu komunikují doteky, tancem a zvuky. Jsou snové, žijí až na výjimky v kmenových společenství, umírá rituálně v Kruhu předků a žijí v absolutním souladu s přírodou. Jejich svět je ale objeven a zabrán Illeny, technomágy, kteří pomocí démonské magie ovládli moc parní výroby, ale zničili si vlastní Ostrov Illen. Jejich císařství se usídlí na novém kontintu, který objeví pomocí magických portálů. Je to ale nábožensky velmi dogmatická společnost, která nakonec Bytosti vytlačí na pokraj vyhynutí. Nehledě na to, že zakáže veškerou magii, která je ale přirozeným základem téměř všeho živého včetně Illenů samotných.

První kapitola se odehrála v září 2017 na zámku Líšno.
Ne Severu císařství, který je pokrytý jen živým Hvozdem a horami se jednou za pět let konají Slavnosti Severu. Poděkování za úrod, festival a trh a rituál obětování Hvozdu. Aspoň tak to po skoro 200 let dělali předci drsných Seveřanů. Jenže 5 let po Velké Magické válce je vše jinak. Sluneční církev zakazuje vše, co není dle tradičního dogmatu centrálních provincii císařství. Vládnoucí rod Derrewynů má v čele Cyruse Derrewyna známého svou bestiální krutostí ke všemu živému, kromě svých psů a koní. Bytosti jsou hromadně cejchované, aby nemohly užívat magii. Tradiční kultura Seveřanů je záměrně potlačována. Na Severu je hlad. Přesto na Slavnosti přijíždí Illenský Cirkus Bytostí a Podivností nejvýstřednějšího šlechtice císařství, Christhopera Aidana Van der Saala a pochybná Věštíra mistra Arna, legendárního Lovce čarodějnic a hrdiny císařství, který se po smrti svého nejlepšího žáka Lorcana utápí v alkoholu a marnosti. Ve Starém Lissenu, letním sídle Derrewynu ale na Slavnostech nebude chybět ani rodina Lady Ellary Amber Durrandon, která je pronásledovaná svou matkou Valerií, šílenou Illenskou čarodějkou, která vyhlásila klatbu nad všemi Illeny a muži zvlášť. Nebudou chybět ani Lovci čarodějnic, Odboj Bytostí, vedený záhadným Stínem, legendární válečné trio Lišáka, Ostříže a Vrány, které se za války stali noční můrou všech Illenů nejen na Severu, proroctví o Poslední Šamanovi, který má zachránit Bytosti před Illeny a vrátit Bytostem “jejich” smrt. Illen totiž během války vykovali Sluneční čepel a Posvátný oheň, jediné zbraně, které dokázaly Bytosti zabít. Do té doby Bytosti nepoznali smrt, jak ji znají všichni. A nyní jejich duše odchází neznámo kam a ze smrti se stala děsivá věc.
Na Slavnostech se stalo vše, včetně útoku Valerie, proti které se musela spojit většina Lovců čarodějnic s čarodějkami, zvláště po té, co jeden z mistrů Lovců čarodějnic přešel na její stranu. Porazili ji, ale za vysokou cenu.
Ukázalo se, že mladší bratr lordy Cyruse je obdařen zvláštní silou, spojením zakázaného Měsíce a Měsíčního kultu a Slunečního symbolu. Než to však Inkvizice stihla vyšetřit, Stín a odboj je podřezali. Zemřel i Cyrus Derrewyn. Jeho žena Adeny Einarr ho otrávila po té, co brutálně zavraždil jejího milence Skyrose a jeho popel jí nasypal do dlaní při snídani. Vina však padla na jeho bratra Bjorna. Ten jakožto nový Lord Derrewyn spolu s Lovci čarodějnic a Odbojem porazil Demor´ela, prvního z knížete Podsvětí, který na Lissenu chtěl otevřít bránu pro Temnotu a ovládnout Podsvět, svět Tvorů i Nebe. Čarodějkám se podařilo na poslední chvíli povolat starodávné Draky, aby démona pomohli zastavit. Vrátil se Poslední Šaman, Mehran. Zastavil příchod tajemných Přízraků, podivných monster, které prahly po krvi všeho živého, Lovců Čarodějnic zvláště. Vzali si život mistra Arna, který se obětoval pro záchranu Lissenu. Zabili i Lorcana, který ve skutečnosti svou první smrt přežil. Jediné Slavnosti stáli život několik slavných hrdinů Nového Illenu i Bytostí. Lišák Kriss se ujal svého dědictví, krutovláda Derrewynů byla svržena a Bjorn a Lady Ellara obnovili starou severskou Radu pěti rodů. Ellara mu dala za ženu svou adoptivní dceru Freyu. Adeny Einarr zmizela během bitvy s démonem a Draci sice zahnali Temnotu, ale ztratili Hvězdu, mýtickou duši, kvůli které podle legendy střeží tento svět před Nicotou.

3 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1