Kroniky Nového Illenu: Pomsta Mythey

Kroniky Nového Illenu je larpová serie z fiktivního fantasy světa. Jedná se o dramatický larp s pevně danou příběhovou kostrou, kde si hráči postavy tvoří sami s velkou mírou volnosti před hrou a s možností velké improvizace i na samotné hře. Nemění se jen hlavní kostra a pevně dané události, které jsou hráčům ve scénáři známé již předem.

Svět Nového Illenu má základ v klasickém fantasy a mýtickém světě plným magie a snových výjevů kombinovaných s tématy z reálné historie (Osidlování Ameriky a vytlačování Indiánských kmenů z přirozeného prostředí, praktiky totalitních režimů a náboženská oprese a dogmatismus, feudální rozdělení společnosti, stigmatizace na základě rasy, pohlaví a společenské třídy).
Sami organizátoři dodávají, že Nový Illen je jako Říše Fantasie z Nekonečného příběhu, kterou obsadí Warhammer. Nechybí zde nic. Mýtické Bytosti, které spolu komunikují doteky, tancem a zvuky. Jsou snové, žijí až na výjimky v kmenových společenství, umírá rituálně v Kruhu předků a žijí v absolutním souladu s přírodou. Jejich svět je ale objeven a zabrán Illeny, technomágy, kteří pomocí démonské magie ovládli moc parní výroby, ale zničili si vlastní Ostrov Illen. Jejich císařství se usídlí na novém kontintu, který objeví pomocí magických portálů. Je to ale nábožensky velmi dogmatická společnost, která nakonec Bytosti vytlačí na pokraj vyhynutí. Nehledě na to, že zakáže veškerou magii, která je ale přirozeným základem téměř všeho živého včetně Illenů samotných.

Druhá kapitola se odehrála v září 2018 ve Fantasy vesničce Čisovice. Děj příběhu se odehrával pět let po událostech prvního dílu. Tentokrát se děj přesunul do sídelního města Derrewynů, Jorvaskaru. Sever zažil klid jen na chvíli. KOmplot ze strany císařství uvrhl Bjorna do vězení, Severu se ujal místordržící Tieran z Ardenu a Sever zachvátila vzpoura pěti rodů, kterou ale Sever prohrál. Místo Jízdní hlídky a Lovců čarodějnice Inkvizice založila Řád sv. Arna, své Sluneční rytíře, oddané fanatiky na boj s čarodějnictvím a Měsíčním kultem. Lovci čarodějnic padli na úroveň krysařů, ale pořád bylo dost démonů a duchů, před kterými museli chránit obyčejné lidi. Na Slavnosti Severu přijeli hosté z celého císařství, včetně bohatých jižanských rodů Einarr a Alyons, které si přišly ze Severu ukousnout svůj díl. Odboj pod vedením Stínu využil Slavností k útoku a atentátu na místodržícího. A byli úspěšní. Stín, ve skutečnosti stínová Bytost Owen, která spolu s Lišák Krissem vedla Odboj a snahu zachránit vše, co ze staré Mythei, kterou Illeni přejmenovali, zůstalo. Byla smrtelně zraněna Sluneční čepelí jedním z elfů, který se navzdory úspěchům Odboje rozhodl sám ujmout vlády. Přesto, že Odboj ovládl Jorrvaskar a dohodl se na příměří se Severskými rody, v Srdci Hvozdu mezitím zesílil Demor´El, démon z Podsvětí, který se silou Temnoty nakazil Srdce Hvozdu a jeho Tvory. Elfové v čele s posledním žijícím potomkem Mytheyské císařovny, Aldren, použili dobrovolnou krvavou oběť sedmi Bojovníku, včetně Olwen, Míšence Caleba, Skyrose, který se stal Nemrtvým, jen aby zachránil svou dceru Enid, kterou měl s Adeny a kterou Hvozd magií proměnil na dospělou ženu. Elfové postavili magickou bariéru kolem Srdce Hvozdu a Temnotu uvnitř uspali. Ale byl to jen koupený čas. Lady Ellara a její sestry se ještě jednou museli postavit své matce Valerii, kterou z mrtvých vyvolal Nekromant ovládaný Demor´elem. Znovu přivolaní Draci si ale tentokrát vybrala za pomoc krutou daň. Nejmladší ze sester Durrandonových, Kaysu. Ta musela odejít do Podsvětí jako Poslední dračí nevěsta.
Po smrti Skyrose, Neela, Perlové dítě, poslední svého druhu, proměnila Enid zpět na malé děvčátko a slibila, že ji vychová a ochrání. Bjorn Derrewyn prý zemřel, stejně jako byla Císařskými vojáky zabita i jeho žena Freya. Předtím však stihla ukrýt jejich dvojčata, Tyra a Nyru, u jejich babičky Lady Ellary. Rada pěti rodů musela místo rodu Derrewynů nuceně dosadit jižní rod Alyons, aby se císařství do vlády Severu nemíchalo příliš. Za smrt místodržícího neprávem Sluneční rytíři popravili Lorda Bloewynna, jednoho z Rady pěti rodů Severu. Bjorn Derrewyn, který se nakonec dostal z dlouhého zajetí rituálně zemřel, aby se mohl stát En Redhem, napůl Illen a napůl něčím jiným. Stal se spojením Šamanů a Měsíčního kultu a podle proroctví měl Mehranovi pomoci vyvést Bytosti i Illeny z Chaosu. Probudil další dvě Šamanky, Dhubeasu a Eir-rin, Bludičku, která kdysi sloužila mistru Arnovi. Mehran musel odejít do Podsvětí. Zjistil, že Přízraky jsou ve skutečnosti Slunečními čepelemi a ohněm zavražděné duše Bytostí, které Temnota v Podsvětí přetváří v šílené spektry toužící jen po pomstě. Šamani přišli na to, že dokud bude na světě jediná Sluneční čepel, Bytosti nemohou umírat svou smrtí a budou trpět v pekle. Přesto se nepodařilo najít poslední 4 čepele. Na Severu sice nastal mír. Kapitán městské stráže, Hjalmar Neilsson se svým bratrem Sorrenem, Lovcem čarodějnic, nastolil v Jorrvaskaru klid, ale nad všemi leželo poslední proroctví. Až Děti Mrtvých zastaví Temnotu, pokud se jim podaří odčinit hříchy jejich krve. Pokud se jim to nepodaří..

6.1

9 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Události

Larpy autorů