Krvavé časy

66 hráčů, 35 mužů, 28 žen, 3 obojetných

hodin , 2 dnů , 2017

Web: http://krvavecasy.cz

Krvavé časy jsou dramatický obsahový výpravý larp odehrávající se na počátku 14. století.

Je hodně o diplomacii, intrikách, bude proti Albigenským víc pro gamistické hráče. Nebude tolik vážná a imerzní. Hráče čekají konverzačky, intrikování, flirtování, kurtoazie, hádky, sliby, zrady, výjimečně rvačky. Některé postavy budou mít docela hodně romantiky v příběhu, jiné nikoli. Není v tom velký rozdíl mezi mužskými a ženskými postavami, jsme v době a na sociální úrovni, kdy královny a dámy vstupovaly do dění stejně aktivně jako muži. Proběhne tu pár významných událostí doprvázených středověkou panskou hostinou, pár zpívaných bohoslužeb, koneckonců, jednou z postav je Guillaume de Machaut.

Proti hře Albigenští budou Krvavé časy trochu svobodnější v rozhodování postav, budou možné různé alternativní průběhy historie, kterou je hra inspirovaná. Jestli jsou Albigenští někde uprostřed, Krvavé časy budou Otevřenou hrou s mnoha alternativami. Proti Albgenským je to velký rozdíl – hra sice začne stejně a bude mít stejný rámec a hlavní události, ale ty dopadnou skoro jistě při každém běhu jinak, a konec a pointa hry budou pokaždé asi hodně odlišné.

Král Jan se blíží a přihlašovací formulář je tu.

14.-15.11. 2020 Krvavé časy (sobota ráno – neděle, ideální příjezd vpátek večer, odjezd možný i v neděli večer/v noci + přidali jsme pět “krátkých” postav jako řešení pro hráče, kteří nemohou přijet dřív než v pátek odpoledne)

Počítá se s odjezdem během pondělního dopoledne (pondělí = státní svátek). 

Přihlásit se na hru můžete zde: 

https://docs.google.com/forms/d/1ZMZNWXSsClo7F9rXIlL0ti_pT5l6qohB60lpB4wlXYc

8.4

34 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
JitkaJitka Ládrová 07.10.2019

Krvavé časy jsou srdcovou záležitostí.

Hrála jsem 2x. Poprvé Markétu z Lipé (2. běh), podruhé Violu Těšínskou (3. běh). A obě hry mi přinesly do života hrozně moc nového. Neopakovatelný zážitek, skvělí spoluhráči. 

Doporučuji všem a aktivně lákám kamarády ze svého okolí, aby na tuto hru jeli. 

0
HuanMatěj Sybr 08.04.2019

Mikoláš Opavský 3. běh

Propracovaná hra, která je pro mě výjimečná. Popis zde na databázi vlastně opravdu dobře sedí a myslím, že to, co hra slibuje, tak naplňuje. Většinu času se budete věnovat politice, intrikám a zajišťování podpory, to vše v krásných prostorách a se skvělou atmosférou středověku, ze které vás nebude nic vytrhávat. Tohle nastavení nemusí každému sedět, připravte se na to, že imerze a náboženský prožitek bude tentokrát spíše zatlačen do pozadí. 

Na hře se mi opravdu líbilo to, co jde tomuto týmu organizátorů dobře - budování uvěřitelného světa. Celou dobu jsem měl pocit, že jsem ve 14. stolení (netlačí na detaily, ale většina věcí má tu správnou atmosféru). 

Možná bych si dovolil přidat jednu mechaniku a to dělení do nějakých částí/fází, po kterých některá rozhodnutí budou už daná a neměnná. Takhle bylo poněkud frustrující, že se během hry 3x - 4x změnila dramaticky situace, která úplně otočila názory hráčů na nějakou věc. Všechno se pak dohodovalo 4x, nebo i vícekrát (nejvíc to bylo znát u volby Českého krále).

Hráčům, co rádi politikaří v krásných kulisách a na základě promyšlených historických reálií, tuto hru opravdu doporučuji. 

0
HákonJiří Kašpárek 26.11.2018

Výborná hra, doporučuji.

Velmi silný námět, ideálně zasazený na hrad Lipnici. O kostým i stravu se postarají organizátoři, takže Vám nic nebrání vžít se do období říšského sněmu.  Hra obsahuje jak více RP role, tak i vyjednávací a politické postavy, takže hravě zvládne obsloužit širší spektrum hráčů. 

0
KateřinaKateřina Midori 19.11.2018

Hru jsem si moc užila i když se obvykle vyhýbám larpům politickým/diplomatickým/vyjednávacím.
Chci moc poděkovat organizátorům hlavně za to, že velmi dobře seznali, jaká role mě bude bavit a měla jsem plno zákulisního vyjednávání a intrik i osobních vztahů. Konečně jsem získala osobní vztah k posledním Přemyslovcům, Lucemburkům a vůbec celé té době :)
Nemám, co bych vytkla, jak píše Leoš níže, fungovalo tam všechno jak mělo od čistě organizačních věcí po velmi milý a přátelský přístup organizátorů a CP před, během i po hře.
Hrad, kostýmy, jídlo s obsluhou, rekvizity, dobové mše v kapli, předem dodané zpěvníky, dobové hudební nástroje a tanec a také nezapomenutelná afterparty ;)

0
DanielLeoš Kyša 18.11.2018

Na hře fungovalo snad naprosto všechno - postavy, zápletky, příběh, lokace, kostýmy, organizace, jídlo, atmosféra i perfektní přístup organizátorů. Prostě na to jeďte, je to bomba. 

0
PatrikPatrik Krupička 05.04.2018

Na hře byla jednoznačně nejlepší dramaturgie. Vybrání historických postav, jejich zasazení (plus případná editace pro lepší včlenění do larpu), ukázka toho, jak takový říšský sněm mohl fungovat a vůbec celkové přiblížení dané doby. Kostýmy byly skvělé, hrad studený, příběhové linky nastavené tak, abych se rozhodně nenudil. Problémy, které se vyskytly byly prvoběhového rázu, některé mechaniky mi přišly trochu zbytečné (např. přesvědčovací elixír), ale nic, co by mi hru nějak výrazně rušilo.

Milovníkům historie rozhodně doporučuji!

0
HankaHana Maturová 03.04.2018

Richenza 1. běh

Myslela jsem, že nic víc se mi nemůže trefit do oblíbeného žánru, než Albigenští... No a pak stejní autoři udělali LAPR z období, které je mně snad ze všech nejbližší, přečetla jsem o něm x knih a prostě ho miluju. A aby toho nebylo málo, dostala jsem k hraní jednu ze svých nejoblíbenějších historických postav. Tak trochu hráčský orgasmus... Asi jsem vždycky věděla, proč mám Richenzu tak ráda, vyloženě vědomě jsem nad tím ale asi nikdy nepřemýšlela. Až v průběhu té hry mi došlo, že vlastně hraju sebe sama se svým lidským nastavením v kulisách norimberskho sněmu. A bylo to strašně silné, strašně dobré a neskutečně mě to bavilo. Hrála jsem po roce a půl, protože mně už většina LARPů prostě neláká. A bylo to úžasné. Objektivně mohu říci, že za mě skvěle připravené zápletky, mechaniky, super CP, naprosto nejvíc boží kuchyně (už mám ty recepty vytištěné a jdu se učit novým dobrotám) a v neposlední řadě úžasný hrad Lipnice a sklvělé kostýmy. Prostě když vypadáte jako šlechtična, vžívá se do toho krapet líp... 

Upřímně, nejsou žádná negativa, která bych k té hře řekla. Je to dost jiný druh LARPu a svým způsobem je víc gamistický, než je tomu dneska zvykem. Pokud Vás to láká, tak doporučuju, ale říkám na rovinu, nastudujte si předem něco o té době, myšlení, problémech, společenských tématech. Bez toho budete v lepším případě ztracení, v horším budete kazit hru ostatním. Ale jestli Vás toto téma zajímá, baví Vás hrát civilně (na úrovní začátku 14. století), nepotřebujete za každou cenu velké dramatické scény, tak jděte do toho! :)

10/10

0
FjertilFrantišek Špoutil 25.03.2018

běh 2018 (březen), zbraslavský opat Konrád

Pokud jste hráli Albigenské a rozhodli se jít na Krvavé časy, že to bude podobné (jako já), tak na rovinu ano i ne.

Výpravnost byla stejná, hrad byl stejný, kuchyně stejná, zima byla větší, ale kde Albigenští dávájí možnost nejen historického prožitku, ale i projekce do současnosti a obecnějších témat, KK se přece jen více otáčí kolem simulace situace, ve které se rodilo nějaké historické údobí a kde všichni jsou papaláši té doby.

Ač je to více hra jak simulace, tak je pěkné se podívat, kolik proměnných bylo tenkrát ve hře a jak málo stačilo, abychom se nikdy neučili o Karlovi IV.

Nehledě na historicky-vzdělávací potenciál celé hry, který min. donutí vyhledat si některá doplňující fakta dál či o nich alespoň zamyslet se nad situací našich zemí v té době.

Abych to shrnul: hru jsem si užil, historie se nám změnila, má postava nalevlovala a ztratila kýbl iluzí, ale ne své zásady.

Možná nějaká poznámka: prosím pro hráče osob duchovních nějaký lehoulinký úvod do toho, jak vést kázání a jaké tak orientačně byla udělovaná pokání za různé hříchy... alespoň pro takové neznabohy, jako jsem já. Zpovědi jsem vařil z vody jako málo věcí během své herní historie.