Kvest

47 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 1 dnů , 2015

Web: http://KVEST.CZ

Galerie fotek : http://karelkremel.com/cs/gallery/reportage/2015kvest/61

Autor fotografií : David Dirga, Karel Křemel

Kvest je zážitkovou akční hrou odehrávající se v pohádkovém světě plném fantasy klišé a drsné hrdinské epiky. Hráči budou mít možnost během čtyř plánovaných běhů ztvárnit dobrodruhy z šesti pestrých družin, které jejich dobrodružství zavedlo až k největší výzvě na světě, do vesnice Sklep. Hra se volně inspiruje nejen starými fantasy RPG, ale hojně čerpá i z pohádek a mytologie. Kvest je vhodný pro všechny, kteří chtějí zažít víkend plný dobrodružství, zkusit si něco nového a hodit na pár hodin starosti za hlavu. Nepracuje s žádnými vážnými tématy.

 

 

7.5

57 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
Adam ŘehákKuzma 09.10.2016

Na Kvest byl Kvest dobrej.

 

0
PlašilOndřej Vlas 03.09.2015

Inkvizice 1.běh.

Dobrá akce s fajn příběhem. Rozhodně oceňuji zázemí ( stany, kostými i hospoda), tak pěkné lokace ( kostel byl napsoto nejlepší) i nasazení CP ( měli toho dost a dost).

Bohužel tam bylo i dost much, jako zpoždění, kdy se dalo jít na výpravu ( naše první výprava byla v sobotu cca ve 2 hodiny ráno). Tak i horší informovanost o určitých aspektech postav, špatná rozpoznatelnost nestvůr ( jak poznat kdo je fext a revenant?) a podivné skloubení dějových linek různých družinek.

Nicméně to byla pěkná zábava se spousty zážitkama.

0
ViperLukáš Makovička 11.08.2015

Postava: půlelf hraničář, skupina Dobrodruzi, 4.běh

Wau, dračák naživo? Tě pic. No skupina Dobrodruhů byla vlastně o tom a ničem jiném!
Kvest byl fajn. Bylo příjemné si zablbnout po vzoru akcí, který se dělaly (hlavně) před deseti a více lety. Je škoda, že hra alespoň pro mě trpěla některými chybami, které bych označil až jako chyby začátečnické. Třeba poslat v pravé poledne dvě skupiny hráčů na daleký pochod bez toho, aby na konci byla herně přístupná voda. To bylo skoro-vražedné. Pak tam byly i další mouchy tohoto ražení. Na 4. a tedy i poslední běh jich tam bylo celkem dost. Přijde mi to škoda.
Vezmu-li to kolem a kolem, tak musím ale řici, že to bylo z mého pohledu super halabulu a hláška "Na Kvest dobrý" mě bude provázet ještě hodně dlouho. Popravdě mi Kvest dal jednu věc, kterou sem na akci už dlouho nezažil - klid, pohodu a pocit, že nic neuteče a není třeba všechno hrotit. Je to prostě klidová akce se super lidma dál od každodenních starostí. Přesně tak, jak tomu bylo na začátku larpů a dřeváren. :-)

Hodnocení: 7/10

0
RavDan Kozák 30.05.2015

J8 na tyhle databáze normálně nepíšu, ale chci pochválit tuhle akci. Pro mě jsou podobná akce hlavní náplň sezóny a (bohužel) musím konstatovat, že se Kvestu v zábavnosti, náplni a jednoduchosti spíš nevyrovnají.

Z mého pohledu skvěle odpočinkový víkend s bezva partou lidí a musím uznat, že my princové jsme se teda až zase tak moc nenudili ani v sobotu odpoledne. 

Bylo to vtipné, bylo to místy atmosférické, místy lehounce rašily i emoce(Jakože víc než na Delabete nebo Legiích, ha) ale hlavně mě chytla ta dobrá nálada, co z velké části z akce čišela. 

Jasně. Byly tam logické lapsy, byly tam věci a nucená rozhodnutí, která nám nepřišla správná a pár dalších věcí, ale pro mě to jsou jen maličkosti, které prostě ani trochu nezastiňují dobrou stránku.

Takže 9/10 a velké díky. Mám vás rád.

p.s.: páteční kvest v jeskyni byl awesome. Bylo to hezky temné a duchové se možná báli světýlka míň, než měli(a nebo možná ne), takže jsme se tam cítili fakt v pasti(a asi tomu pomohla i klaustrofobie některých členů). Nádhera.

0
MorgainKateřina Holendová 21.05.2015

V první řadě je potřeba uvést, že několikadenní outdoorové fantasy larpy nejsou můj šálek kávy. Nejsem nijak nadšená pro boj a nejsem moc řešič. Na hru jsem jela částečně se zvědavosti a částečně díky tomu, že jsem se přifařila ke skupině lidí, ze kterých jsem měla pocit, že si dostatečně vyhrajeme uvnitř skupiny. Neměla jsem nijak vysoká očekávání, spíše jsem byla trochu nedůvěřivá.

Kvest jsem si mega užila. Jako fakt, ta hra splnila přesně to, co slíbila. Byla to sranda, bylo tam spousta absurdních situací, byl tam prostor si vyhrát v rámci skupiny i se vyblbnout na ujetých úkolech. Byly tam snad všechny ujeté nápady, které je možné vymyslet a bylo to prostě fajn. Hra byla prezentovaná s lehkostí a nadhledem, byla tam příjemná atmosféra, pravidla byla přizůsobena cíly hry a prostě to do sebe krásně sedlo.

Jsem ráda, že jsem jela za Komedianty (4. běh) a děkuji své skupince za hru, hrálo se mi s vámi skvěle, děti moje. Bez vás by to tak dobré nebylo a vy jste byli důvodem, proč jsem do toho šla.

Děkuju organizátorům, nadchli jste mě, že hra nebyla jen o tom boji a hudební peklo jsme si hrozně moc užili. Dance Battle a Battle v Rychlé Agresivní Poezii byl pro mě vrchol hry. Stejně tak mě bavilo hrání traileru. Líbila se mi i možnost epické hudby při scénách a všechna možná klišé, která šla využít. Klidně bysme jako Komedianti vymysleli a zahráli i nějaké představení pro ostatní ve hře (dokonce jsme ho i stihli vymyslet). A i slzičky byly, když jsme obětovávali jedno z nás, takže tam bylo fakt všechno :-).

Byly tam nějaké časové prostoje a podobně, ale nijak zvlášť mi to nevadilo a zážitek ze hry nepokazilo.

Celkově prostě děkuji. Dávám vám 9/10 protože jste naplinili přesně to, co jste slíbili a dokonce předčili má očekávání. I když to není hra s hlubokým přesahem a kdesi cosi, tohle je prostě to, co se počítá.

0
LesziLeszi 18.05.2015

Celkově to byla zábavná hra. (Čtvrtý běh, za Dobrodruhy.) Nabídla klasické prvky starých fantasy družinovek, odlehčené až do parodična, ale nesnažila se být třeskutě vtipná za každou cenu (což pak nebývá humorné, ale trapné a hloupé - zde se to naštěstí nestalo, i když se k tomu místy schylovalo). V tomto prostředí se pak dalo dobře vyblbnout: "Kvesty" bylo nutné řešit s alespoň lehkým nasazením, takže jsme se občas museli trošku zasnažit, plížit se, popoběhnout, zapřemýšlet o taktice nebo někoho zbít, ale nebylo nutné se snažit nějak moc, takže byla spousta prostoru to parodovat a dělat si z toho legraci. Vlastně by nevadilo, kdyby to bylo složitější a bylo toho víc.

Druhá polovina  soboty byla totiž dost nudná. Příliš dlouhá pauza okolo oběda (vynucená různě rychlým postupem různých skupin) by se dala prominout (prosoubojovat a prospat na sluníčku). Ale už to tak nějak ubralo sobotě na zábavnosti. Následný úkol pro dvě skupiny najednou byl strašlivě dlouhý a většinu času z něj zabrala cesta na místo, nebo sezení na zadku, během nějž z celkem šestnácti hráčů a šesti CP vždy zbytek prostě koukal na to, jak dva až tři něco dělají. (To téma má jistý potenciál, ale bohužel se ho nepovedlo rozvinout.) Na to navázal úkol s vymýšlením a odehráním scénky pro ostatní. Pokud někoho (jako mne) improvizovat scénky a dívat se na ně moc nebaví, byla to další nezábavná věc v řadě a otrava, ale i někteří kolegové, které takové věci baví, se tvářili, že by si byli radši střihli něco akčnějšího, než postávání, mluvení a koukání, protože od poledne se vlastně nic moc zajímavého nestalo a už je po setmění... Obávám se, že parodované fantasy družinovky před deseti lety bývaly mnohem více naplněné dějem (a jejich tehdejším hráčům by se půlden nečinnosti hrubě nelíbil).

Škoda že se nečinnost sobotního odpoledne nepřerušila nějakou aktivnější věcí. Myslím, že pro Dobrodruhy se nabízelo mnoho dalších témat: Bojovalo se hodně, bylo hledání klíčů a plížení v lese, ale nebylo třeba řešení hádanek, obcházení CP s informacemi a podobné, kdysi často užívané prvky, z nichž si lze nějak zábavně utahovat...

(Ono také udělat dobrou parodii či prostě vtipnou akci, která se nebere vážně, a hráče celou dobu opravdu baví a rozesmívá, je nejméně stejně těžké, ne-li těžší, než udělat vážně míněnou akci.)

Páteční noc a sobotní dopoledne byly ale opravdu výtečné a závěr byl klasicky patetický (včetně nezbytné dýmovnice, přehrávání a záporáka s velikým mečákem). Občas dalo práci nerozesmát se uprostřed jakože "vážné" scény naplno. Sobotní odpoledne vezmu jako vzpomínku na všechny ty dávné opravdu špatné akce a průšvihy. ;D Celkový dojem je dobrý, směsice nostalgie a zábavy, a pokud pořadatelé v příštích letech zkusí nějakou další vtipnou či parodickou akci, určitě na ní pojedu...

0
GavrocheJan Winkelhöfer 18.05.2015

Tady se asi nedá moc rozkecávat. Občas nečekaně epické, občas nehorázná prdel. Neustále kvalitní halabulu (už si aspoň lehce umím představit co to je). Štvalo mě akorát vyznění Treho, který básnil jak o život a stejně furt byl za největšího marňáka (možná jsem ho akorát nějak nešťastně pojal). A taky linka s múzou, kde jsem vážně nečekal pointu "shodit všechno za každou cenu". Naopak výprava za babou Jagou a scéna s hříchy patří k tomu nejlepšímu, co jsem na lapu kdy zažil. A samozřejmě naprosto luxusní družinka. Bez té by to prostě nešlo.

Celkově super akce, poctivých 9/10 a mužná slza navíc za neplánování dalšího uvedení.

0
FjertilFrantišek Špoutil 17.05.2015

Pokud jde o mne, byl Kvest velmi příjemným skloubením toho dobrého ze staré larpové školy s tím z té nové a to vše spojeno s lehkou nadsázkou, která připomínala legendární Frašku. Bylo prostě fajn být zase jednou na hře, která o sobě ví, že je to hra  a nebere se nějak epicky vážně.

Ze staré školy tam byly dlouhé výpravy na lokace, dřevěný šerm a jiná akce, na kterou občas jinde pro samou dramatičnost nezbývá čas. Hráči zkrátka museli reálně něco vykonat, pokud chtěli něco získat (odvyprávět bilinu, někoho přemluvit, pobít nepřátele a nebo jako v případě mé postavy klikovat - to bylo tak retro, až to bylo cool).

Zároveň díky chytré mechanice reloadu se hráči nemuseli tolik bát o své postavy a mohli si užít položení se do různě švihlých rolí, dále měli veškeré zázemí včetně kostýmů a stravy a připravené megaepické finále.

Samo se našlo pár chybiček jako třeba že na našem běhu (poslední) se Inkvizici úplně nedařilo lítat na všechny výpravy a do toho odehrávat své temně epické linky, nebo že nikde nemohla vyjít ven Gomézova superschopnost, tj. odolnost na palné zbraně, když žádné CP nemělo flintu. 9/10 je to ale zasloužená.

0
PyverrnJan Peterka 14.05.2015

Tak i ja se pridam... ackoliv jsem Kvest puvodne slovne hodnotit nechtel.
Akce mi prisla slusne pripravena, jakekoliv veci o tom ze to bylo drahe neberu, cena mi prisla v pohode a hra za to stala.

K pozitivum: Dobre pripravene po vizualech, organizatori se dobre vyblbli na vymysleni ruznych mene ci vice klisoidnich ukolu. Mezi ukoly v tabore bylo co delat. Napad s trailerem se mi libil velice, finale hry take.
K negativum: Pro nasi druzinu (Bohatyri) prilis mnoho prili spatne odlisitelnych souboju proti prilis mnoha kopim... hlavne pozdeji to uz bylo unavne. Za bohatyry bych ocenil i vic nadsazky. Kvest s nositky (ale to je moje soukrome). A nejvic, konec hry v sobotu v noci. Delejte ty hry trochu kratsi, at si pak clovek uzije afterparty....

Za me mirne naprumerna hra, hodnoceni hodne vychazi z toho, ze jsem cekal pohodovou zabavnou hricku kde se clovek vyblbne a nakonec to byla z pulky drevarna.... a bez after, bo jsem lehl....

0
JanJan Zajíc 13.05.2015

Kvest mě opravdu bavil a i prostoje mezi výpravami se dali krásně vyplnit at už minihrami v táboře nebo interakcemi s ostatními družinami. Postavy připravené tak, aby příliš hráče nesvazovaly, ale zároveň aby daly prostor pro určité divadelní prvky. Za bohatýry bych pak vypíchl parádní pipravenost a provázanost s ruskými bylinami a folklórem. Je dobré si pořádně přečíst popis akce, oproti jiným rollingovým věcem tohle není dramatický larp s hlubokou myšlenkou a tunou přesahů.

Události

Larpy autorů