Kytky versus Zombie

19 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2013

Kytky vs. Zombie je komorní larp o hlubokých osobních příbězích kytek a zombií, prokládaný jednotlivými útoky na zahrádku s jednoduchým pravidlovým systémem.

Hra obsahuje sourozenecké vztahy, nešťastnou lásku, rodičovské vztahy, dokonce i drogovou tématiku a otázky života a smrti.

Výsledkem je hra, ve které je v zásadě humorné téma, které je bráno tak Shakespearovsky vážně, až je to dobrý.

7.3

26 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ViperLukáš Makovička 11.08.2015

Postava: Kaktus
Hráno v rámci: GameCon 2015

Když jsem se na hru přihlašoval, tak jsem neměl vlastně žádná očekávání. Chtěl jsem si jen zahrát nějaký larp v době, kdy jsem měl volno. Musím ovšem říci, že mě hra příjemně překvapila. Jednou z věcí, které mě mile překvapily, je, že organizátoři opravdu krásně napodobili samotnou počítačovou hru, která je pro tento larp volnou předlohou. Také se v tomto larpu oblevují mezi-postavové zápletky, které jsem u nadsázkového lapru inspirovaného počítačovou hrou nečekal. Pravdou je, že jsou tyto osobní linky jednodužší, ale to dle mého nevadí - alespoň ne v rámci konceptu hry. Tento larp hodnotím jako krásný a povedený odpočinkový počin, který jsem si užil.

Hodnocení: 7/10

0
GavrocheJan Winkelhöfer 27.07.2015

Hráno na Gameconu 2015, postava: Juan Jalapeno

Je to hrozná krávovina. Ideální larp na zakončení náročného festivalu, protože tady nejde o nic jiného než se prostě vyblbnout ve strašlivě srandovním settingu, kde hlavního orga poznáte podle hrnce na hlavě, zombie chodí zásadně v lajně, kytky střílí zásadně v lajně a stěžejní osobní zápletkou je pro vás spor rodin Jalapeno a Bonduelle.

Ta hra má všechno: tancující zombíky, zpívající kytky, zpívající zombíky, zahradnici s otravnou rodinou, zombíky s poruchou osobnosti, kytky s odhodláním a ctí a zombíky s výčitkami svědomí. Je to naprosto ujetý a tak to má bejt. Potěšilo by mě mít i jiné způsoby dělání srandy než generování mocných projevů o hrdinské oběti vašeho bratra, ale vysloveně nudit se asi fakt nešlo. 

Pro mě osobně neskutečně srandovní věc, která bodla a jako odlehčení nakonec větší akce působí Kytky versus Zombies vlastně dost ideálně. 8/10

0
ElltarMichal Hlavatý 19.07.2015

Bláznivina, kterou rozhodně stojí za to si zahrát. Ať už jako různé kytky tak šourající se zombie. Herní mechanismy jsou jednoduché a opravdu je co hrát. Je to tak absurdní, až je to skvělý...

0
MontyMartin Bezdíček 23.02.2014

Je to lehké, nepříliš komplikované, ale může se to vlastně hodně moc zkomplikovat, až se pak jeden diví. Motivů hromada všude možně a konců asi nepřeberné množství, protože organizátoři se podle všeho nebojí nechat hráče případně rozhodnout se mimo rámec předepsaných konců, což bylo velmi sympatické.

0
ChynJosef Tisoň 11.02.2014

Já to nebudu nějak protahovat. Je to úžasná chujovina, kterou stojí za to zahrát.
A vůbec, mávání vlaječkou a ploužení se na kytky je super. I <3 brainzzzz! :D

0
RoslavJaroslav Voves 21.11.2013

"... Co vy víte o tom jaké to je, když má zombík duši. Když řeší dilema, zda je lepší drtit kytky na vegetariánskou kaši či psát poezii. A co to s ním udělá, když je mu vnuknut soucit..." to jsou kousky myšlenek, které prošly hlavou mojí postavě.
Celé je to stejně bláznivé jako Telenovela, prostřihávané "urputnými" bitvami na život a na smrt - ve kterých přitom vlastně o nic nejde a je jedno jak dopadnou.
Ve výsledku kombinace dopře připravené hry (s fakt propracovanou výpravou) a nasazení hráčů, které z toho udělají tu dobrou taškařici.
Jen dvě malé výtky: není dobře, že nastavená pravidla umožnila, že dvě květinky umřely definitivně - v téhle hře by hráč neměl vypadnout!
A zkusit ještě nějak dodat časový spád nebojovým mezihrám.
(Larpvíkend 2013, 8/10)

PS. Jako bonus mám uschován dokument - fragment z evangelia Zombiáš!
Je to součást Příběhů od Nemrtvého moře! Co myslíte že dělal Bůh osmého dne? A kde se asi vzal první zombík, co? :-D

0
DrirrFilip Appl 04.11.2013

Přemýšlím co napsat k téhle hře. Je to přesně tak absurdně uhozený, jak byste čekali od larpu s názvem Kytky versus Zombie. Co musím vyzdvihnout a ocenit je nasazení organizátorů, připravené prostředí a rekvizity, které byly prostě super a bylo moc fajn mít možnost koupit si vybavení, které mnozí známe z počítačové hry.
Hrál jsem postavu fotbalisty zombie, chyběl mi tam jeden spoluhráč, ale jsem si celkem jistý, že ani to by mi nijak nezměnilo zážitek, který není zas takový, jak bych čekal. Čekal jsem, že to bude buď fakt velká sranda (celou dobu to bylo takové jako fajn úsměvné, ale žádná velká komedie se nekonala) nebo že se do toho zamíchají různé osobní linky, intriky a tak a bude to vlastně docela sofistikované. Podle ohlasu jiných hráčů se zřejmě konala druhá varianta, ale nikoliv pro mou postavu, která s příběhem a ostatními nebyla spojena de facto nijak (jediný kontakt jsem měl na kamaráda - kytku - ze školy, ale to nebyla zápletka, jen vztah bez jakékoliv pointy nebo příběhu nebo čehokoli o čem se dá mluvit mimo běžný small talk a to co si vymyslíme). Nakonec jsme pár blbin vymysleli, sežral jsem ukecaný CP, který nevim jaký tam mělo smysl, koupil jsem si výbavičku, nechal si na helmu dát sponzorské logo Kopretiny, na konci vytvořil smíšený fotbalový tým Zombie kytky a nastupoval do bitek. Ty byly celkem fajn, i když moje výhoda rychlosti v podstatě neměla žádné uplatnění (buď jsem šel za někym nebo jako první a to jsem stejně většinou nedoběhl před smrtí).
Co jinak říct. Z jiných hráčů jsem měl pocit, že tam opravdu řešili i nějaké smysluplné věci, takže jsem měl prostě jenom smůlu. Každopádně nijak nelituju účasti, bylo na tom vidět, že je to udělané s nadšením, které se přenášelo i na nás a to se počítá. Hodnotím 4/10 ale věřím, že pokud autoři propojí okrajové postavy (fotbalista) s celkovým děním, může to být fajn a pro cílovku třeba i kultovka.

0
NellmegilJan Chvátal 04.11.2013

Kytky versus Zombie jsou.....žánrovka co převádí klasiku do LARPu...a dle mého názoru naprosto úspěšně. Bude to samozřejmě na vás, ale byl to první larp, kde mě skutečně bavilo, chodit s nosem zabořeným do novin a většinu diskuzí a interakcí odmávávat. (přesto jsem byl součástí velkého příběhu, ve kterém se dva starobylé rody střetávaly). Žal i hořkost, ospuštění i láska...a dokonce i klasika všech sportovních filmů: "No tak mladej, na co čekáš...hoď mu ten míč!" Já si to užil.