L-world

6 hráčů, 1 mužů, 5 žen, 0 obojetných

3 hodin, 0 dnů, 2013

Autoři: Lucie Lucie Chlumská

Skupiny: —

Sabina je úspěšná vydavatelka časopisu, politická aktivistka a kandiduje v komunálních volbách. Vychovává dceru Denisu se svou druhou ženou Veronikou. A tento večer pořádá večírek pro pár přátel.

Sabina a některé další postavy jsou sice lesbičky, ale larp neřeší téma coming-outu. Je o lásce, přátelství, partnerství a rodičovství. A taky tak trochu o ženách.

L – world je larp pro pět žen a jednoho statečného muže, který se nebojí vstoupit do ženského světa. Jedná se o hru pro zkušené a starší hráče, které baví rozehrávat konflikty a herní situace.

8.5

74 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Komentáře

KláraKlára Obrová 19.12.2018

Zase úplně jiný zážitek. Příjemný komorní larp, kde vládnou ženy. Bavilo mě ale, že hra nebyla holčičí "slepičárna", ale poměrně vážná vztahovka. Bavilo mě, jak náš jediný muž ve hře občas vypadal zmateně a nevěděl, která bije. Bavily mě zvraty ve hře, vztahy ve hře a taky to, že jsme tam měli chlebíčky a jednohubky! (8/10)

YuffieJana Kilianová 10.11.2017

Prvotní rozpaky z freeformového ladění vystřídalo nadšení a svižné drama. Přirozená a civilní hra, ve které jsem se jako lesba mohla cítit sama sebou a přitom nebýt parodií na vlastní orientaci.

Lucko Chlumská, jestli tohle čteš, tak jsi mega moc božo!<3

wojtaVojta Sázel 15.08.2016

Super zážitek. Chlap se dozví, že je možná lepší mlčet než se snažit obhajovat jednu ženu před ostatními ženami. Je to jako lít benzín do ohně. :D 
V příběhu je tolik neuvěřitelných náhod, že i telenovela se musí stydět. 
Určitě bych se jako muž tohohle larpu nebál, i když ze začátku jsem jisté obavy měl. 

NathaelenNatálka Špiříková 06.12.2015

Dobře napsaná vztahovka, kde homosexuální vztahy nejsou motivem hry, jako spíš prostředkem. Lucka provádí předherní přípravy a rozdělování rolí velmi citlivě a vplutí do hry, ve které je realita oproti běžnému světu trochu posunutá, je tak naprosto přirozené. Od hry jsem vlastně moc nečekala, ale díky dobrému designu a skvělému složení hráčů mě dostala. Rozhodně doporučuju vyzkoušet. 

PiroshMartin Buchtík 07.08.2015

L-world je holčičí hra. Holčičí v tom, že na rozdíl od většiny larpů se všechny zápletky posouvají takovým nějakým zvláštním způsobem, kterému jsem úplně nedokázal porozumět, ale mé spoluhráčky v tom zjevně nespatřovaly sebemenší problém:) Celou dobu jsem měl takový ten pocit, jako když přijdete na večírek jiných lidí než jste si plánovali. A oni mluví divným jazykem a máte trochu pocit, že si z vás dělají srandu, ale nejste si tím úplně jistí. A právě proto musím přinejmenším mužům tuto experimentální situaci jako zážitek doporučit!

ImiStanislava Pajerová 09.04.2015

Denisa

"Nejtrapnější párty ever!" Nejlepší vztahovka ever.

Dokonce to se mnou dvakrát hnulo k slzám a to nejsem žádná plačka. A to je právě to! Problémy, které postavy řeší jsou blízké snad každé hráčce, proto se není čemu divit, že se na L-worldu pláče.

Komorní vztahové LARPy nevyhledávám, ale tenhle mě vážně bavil. Všechno funguje, Lucka krásně vysvětlí, jak hru hrát. Je tam hodně prostoru pro každou z postav a zároveň dobré rady o čem mluvit, když nevíte, co zrovna řešit a s kým.

9/10

GenevieveAnna Vrr 30.01.2015

Hodně zajímavá hra. Měla jsem báječné složení hráčů a myslím, že se nám hra opravdu vydařila. Propracovaný kousek, který díky i posezení po hře a dobře kladeným otázkám autorky, může mít zajímavý dopad na hráče. Mě to donutilo si zodpovědět některé otázky, které mě předtím snad ani nenapadly. 

Homosexuální tématika je citlivá a spíš pro dokreslení, je to příjemné a nikdo se toho nemusí bát. Prvně jsem si zahrála na larpu mateřskou postavu, která na hře má reálné dítě a snad se toho nebudu už tolik bát do příštích her :-) 

 

ReinitaPetra Lukačovičová 28.12.2014

Velmi příjemné komorní drama, témata jsou lidská a uvěřitelná, stejně tak postavy. Doporučuji všem, kteří rádi dramatické vztahovky. A pokud to nevyplynulo z předchozích komentářů, opravdu není třeba se bát homosexuální tematiky. Nijak dané prostředí neruší, spíš naopak.
Dávám 8/10.

EvaEva Pavlorková 18.12.2014

Připadalo mi, že hra je silně postavená na tom, aby hráči rozehrávali konflikty a šli do hraní naplno, občas i trochu přeháněli. V našem běhu se to povedlo, až si skoro říkám, že jsem měla velké štěstí na spoluhráče. :) Nakonec i mně se asi od třetiny hry podařilo dostat do role a pak jsem si to už užívala. Nejvíc konec, kdy jsem začala prožívat silně svůj vztah s matkou - Sabinou. Ono se vám v životě asi moc často nestane, že někdo přizná, že všechno udělal špatně a že udělá všechno, co budete chtít. A díky téhle konstelaci pro mě ve hře najednou byly ty emoce, pro které jsem si do ní přišla.

MorgainKateřina Holendová 04.09.2014

Hrála jsem v rámci Live Action Pride a hra mě vyloženě bavila. Je to přijemně a uchopitelně zpracované vztahové drama, které mi mimo jiné dalo pocit, že je celkem jedno, jestli jste ve vztahu s osobou stejného nebo různého pohlaví, řešíte přibližně ty samé problémy :-).

Hra je trochu předvídatelná (co není), ale vůbec to neubírá na zážitku ze hry. Postaví vás před několikero vztahových dilemat a pokud náhodou řešíte nebo jste něco takového v nedávné době řešili, nastaví vám trochu jiný pohled. Přitom plyne nenásilně a pohodově. Mohu doporučit.

Hodnotila jsem 8 z 10 (nepadla jsem z ní na zadek, takže nechci metat 10) ale rozhodně bych ji doporučila jako jednu z těch, které stojí za to si zahrát.

benzinLukáš Benda 28.08.2014

Tak sem měl to štěstí se dostat na tuhle hru. Je to super komorák. Ale musíte být smířeni s tím, že jako chlap v ženském kolektivu, budete stejně za všechno vini vy.

PatrikPatrik Krupička 29.04.2014

Jak asi už všichni z komentářů pochopili, L-World je skvělá vztahovka.

Na první pohled by se mohlo zdát, že je jedno, že se ve hře vyskytují lesbické vztahy (hra nijak neřeší problematiku homosexuality), ale já si myslím, že by to se smíšenými páry nefungovalo tak, jak to funguje a fungovat má. To, že "ty ženský to tak nějak berou trochu jinak" je na hře vidět.

Už to zmiňovali mnozí přede mnou, ale stejně si myslím, že je třeba vypíchnout fakt, že hra je velmi dobře uvěřitelná a velmi dobře funguje i s minimem vnějších vstupů. A to napsat není jen tak.

Za mě krásných 9/10

ŠuhinkaIvana Šuhajdová 24.04.2014

L-world byl výborným komorákem. Díky skvělé hráčské sestavě to byl opravdový zážitek. Lucku musím pochválit za rozdělování rolí, celkovou připravenost a příběh o emocích a stanovení si vlastních priorit. Tenhle larp vás asi donutí trochu si zapřemýšlet, co je a co není v životě důležité a podle mě je to dobře :)

P.S.: A pozor, můžou tam lítat facky :D

KamilKamil Buchtík 13.04.2014

Skvěle napsaná vztahovka, která pro mne představuje vrchol pomyslného subžánru krátkého vztahového komorního larpu. Oceňuji, jak hra skvěle funguje v podstatě bez vstupu organizátora. Snad všechny informace mají hráči obsaženy již v postavách. Jsou ale tak bravurně rozloženy, že se člověk ani na chvilku nenudí.  Napsat larp tak, že má hráč pocit, že veškerá hra spočívá na jeho bedrech a může se stát cokoliv, avšak přesto se stáne právě to, co naplánoval organizátor, to je opravdové umění. Lucka je mistryně larpové manipulace.

DanielLeoš Kyša 06.03.2014

Jediné mužské role jsem se trošku obával a říkal si, že si užiju jak hrají hráčky, ale zatraceně jsem se nenudil ani trochu. Ta mužská role do příběhu naprosto dokonale zapadá. A nejen ona. Ten larp šlape jak hodinky od naprostého začátku až do konce. Místy absurdní situace nutí k hysterickému smíchu, jindy k pláči. Nemohu jinak než 10/10. Lepší to být prostě nemohlo. 

DikéKateřina Eva Andrysová 02.03.2014

Musím říct, že u L-worldu jsem váhala, zda na něj jít či ne. A vyplatilo se to-ten larp fakt nemá chybu...! Jsem moc ráda, že jsem se toho zúčastnila a v závěru hry už jsem měla vyřešeno v podstatě úplně všechno-a s pozitivním výsledkem. Děkuji mockrát hlavně spoluhráčkám a spoluhráči, stálo to za to a všem vřele doporučuji!

NellmegilJan Chvátal 24.02.2014

Dokonalá vztahovka....tak by se asi dal L-world popsat. Nikde netáhne ani netlačí. S těmi se kterými si třeba odejdete promluvit bokem si tam nejdete promluvit protože je to pro posun děje, ale protože opravdu chcete.

Druhá věc co by se dala říct je: Ze života/lidský/živý: Ten příběh byl tak neskutečně samozřejmý. A k tomu dokonale otevřený konec. Prostě život. Řict, že to nějak dopadlo...asi jo...ale stejně jako v životě je to konec jednoho večera, jednoho večírku.
Celkově: Strašně mě překvapilo jak moc vynikl rozdíl, mezi mužským a ženským řešením věcí. Můj náhled na řešení byl skutečně mnohem přímější než vše co probíhalo. Úžasné. :)  Stašně mě překvapilo, že slzy se na scéně objevily už asi 10 - 15 minut po startu hry. Strašně mě překvapilo jak na mě některé situace působily. Občas to znamenalo koukání z okna a dělání, že tady nejsem, občas naopak touha po řešení. Larpem jsem tak nějak proplul a bylo to skvělé. Díky všem mým spoluhráčkám...byly jste výborné. Řekl bych konkrétní věci, ale byl by to spoil. :)

TariRenata Doubravová 03.02.2014

Zvažuji nad program Larpvíkendu, které larpy si zahrát, hm L-world, larp o lesbičkách, tak to ne, to mě neláká. Ale napsala to Lucka, jdu do toho, zkusím to. Bylo to  úžasné a jsem ráda, že jsem si jej zvolila. Emoce, pocity, vztahy, slzy, osamění a síla lásky, kontrasty, zklamání a na závěr, nečekané, nicméně podstatné vítězství. Děkuji Lucce za larp a spoluhráčům za úžasnou hru.

GavrocheJan Winkelhöfer 10.01.2014

Ještě než si nechám natisknout tričko "Přežil jsem L-world, zeptej se mě, jak:-)" něco poznámek:

L-world je pro mě výkladní skříní komorního larpu. Výprava prakticky nulová, skvěle podaný příběh, zážitek maximální. Filmovým ekvivalentem by bylo Dvanáct rozhněvaných mužů. Tedy - vše postavené na strhující zápletce ve čtyřech zdech a také hereckých výkonech, na které jsem měl skutečně štěstí.

Centrálním prvkem L-worldu je vztah. Příbuzenský, romantický, většinový, menšinový, ale vždy hluboce osobní a povětšinou nějakým způsobem nemocný. Slova jako rodič, manželka, přítel, kamarád ke konci hry můžou působit až jako obvinění nebo stížnost. Rozhodně L-world nehrajte, pokud zrovna procházíte jakýmkoliv vztahovým peklem.

Skvěle se tu pracuje s nejistotou - tak otevřený konec jsem na larpu ještě nezažil (byť na jiných bězích situace samozřejmě mohla být výrazně odlišná) a já, milovník dotažených zápletek, říkám: Dobře tak! Jak píše Jarek Nohavica: Vyslovenost všech věcí ubírá světu na kráse. A v L-worldu si to člověk může celkem hmatatelně uvědomit.

Dlouhodobě jsem si říkal, že dvě hodiny běžného komoráku jsou na nějaké splynutí s postavou příliš málo, ale v tomhle případě jsem se plně překlopil do hry už během čtení postavy.

Jo a není to o lesbičkách. Skoro vůbec :-)

Za mě deset z deseti, prásk, je to tam.

ŤofkaViktorie Knězková 06.12.2013

Tahle hra rozhodně není pro lidi, kteří potřebují řešit epická témata, jako je konec světa. Také bych jí určitě nedoporučila člověku, který má v "reálném životě" nějaké vážné aktuální trápení se vztahy nebo problém s intimitou.

Pokud nespadáte ani do jedné z těchto kategorií, rozhodně do L-Worldu jděte.

Nikdy bych nevěřila, jak rychle a snadno  se dokážu vžít do role lesbické matky. Všechny scény, šokující přiznání i trapné momenty jsem opravdu prožívala spolu se svou postavou a několikrát brečela. 

Je to velmi silná hra plná intimity a jsem moc ráda, že jsem se jí (jako náhradník na poslední chvíli) zúčastnila. A možná jsem se dozvěděla i pár věcí sama o sobě...

KláříKlára Doubková 26.11.2013

Hodně silný larp. A vůbec není o tom, že jsou tam lesbičky. Jde o vztahy. Hra mne zastihla v poměrně silné životní situaci, se kterou jsem si neuměla poradit. A ve hře jsem stála "na opačné straně barikády" než v reálném životě. Říkala jsem věty, které jsem někdy předtím slyšela sama a které mi ublížily. Prvně v životě jsem použila rudou stop.
Hra je dobrá, smysluplná, silná. Ale je potřeba na ní být ve vyrovnaném životě, jinak vás může ještě trochu pokopat. Rozhodně pomáhá urovnat priority.

RiikkaGita Voltrová 19.11.2013

L-World byl prostě úžasný…na začátku jsem byla trochu rozčarovaná z toho, jakou jsem dostala/vybrala postavu (docela se lišila od mých původních představ, co bych chtěla hrát), nicméně hlavně díky poměrně velké volnosti v nastavení vztahu zejména k jedné klíčové postavě z toho vyšel vážně moc krásný slzavý zážitek se vším všudy, co mám na larpech ráda :) až zpětně si uvědomuji, že jsem vlastně hrála tak trochu sama sebe o pár let mladší, prožívala jsem hodně podobné emoce a vůbec nevěděla co s nimi, plácala jsem se v tom a bylo to jako dèja vu. Zažila jsem krásné, ale i zoufalé a hrozně těžké momenty, a moc jsem si to užila. Postavy, jejich charaktery a vztahy jsou výborně napsané, všechno krásně fungovalo a gradovalo, atmosféra houstla a závěr byl pro mě prostě nářez. Nápad podávat reálné víno hodnotím velmi kladně, působilo to opravdově a věrohodně a, přiznávám se, trochu mi to pomohlo rozehrát skutečně naplno pár situací, u kterých jsem si prve říkala „na to nemám odvahu…“ :) sečteno, podtrženo: spousta emocí, vztahy propletené jako klubko nití, skvělí spoluhráči a docela drsný dojezd - pěknou chvíli mi trvalo ze sebe Denisu dostat…díky :)

DoktorMartin Čepelík 18.11.2013

Po mimořádném zážitku ze Sanatoria (od stejné autorky) jsem se na L-World hodně těšil, což bylo ještě umocněno možností zahrát si jako jediný muž jinak čistě dívčí LARP. A musím říct, že rukopis Lucky je rozhodně poznat, a přestože se jedná o dvě naprosto odlišná témata, některé věci jsou si na obou LARPech podobné - a to v tom dobrém slova smyslu. Lucka má opravdu dar s minimem prostředků a vnějších vstupů napsat silný, a hlavně fungující LARP. Vše, co se odehrálo, vznikalo přirozeně, bez nutnosti přemýšlet o tom, že "teď by bylo asi vhodné něco udělat, abych příběh posunul dál". Postavy měly právě tolik informací, kolik potřebovaly - nic zbytečného navíc. A hrát jedinou mužskou postavu v kolektivu žen ve vztahovém LARPu bylo rozhodně unikátní. Samozřejmě by to nešlo bez výborných spoluhráček, které dokázaly vytvořit atmosféru tíživého dusna nevyřešených vztahů, pocitu rodinné sounáležitosti i sexuálního napětí, kterému se těžko odolává.

Ve zkratce - výborný konverzační vztahový LARP, přirozený, plynulý, bez hluchých míst. LARP, který z minima prostředků dokáže vytěžit maximum. Za mě výborných 9/10.

KrásnoočkoAnna Novák Vanclová 18.11.2013

První larp, na němž jsem se doopravdy rozbrečela.

Předně, homosexuálního tématu jsem se bála.
Jednak toho, zda to zvládnu zahrát - což ve výsledku šlo úplně hladce; láska je prostě jen jedna a je fuk, zda ji cítíte/hrajete, že ji cítíte k muži nebo ženě.
A jednak toho, zda její užití nebude prvoplánové a stereotypní - nebylo, ta hra by s heterosexuálními vztahy byla o něčem úplně jiném. Celkově tedy lze bezezbytku říct, že je to larp o lásce jako takové a o tom, jak ji vnímají ženy.

Charaktery a jejich příběhy (ač pochopitelně poněkud pateticky vyhrocené) byly skvěle a uvěřitelně napsané, jejich setkání ve stejném čase a na stejném místě splnilo roli časované bomby, jejíž výbušná aktivita byla dokonale dávkovaná: postupně houstnoucí dusno, několik tichých explozí prokládaných nervózním klidem a zdánlivě nekonfliktními rozhovory, v nichž se všichni snaží předstírat, že se nic neděje a doufají, že se skutečně nic neděje... a na závěr simultánní ničivý výbuch několika náloží.
=> Famózní gradace, za kterou je třeba pochválit jak organizátorku, tak spoluhráče.
Já osobně děkuji hlavně Doktorovi za přihrávky v našich úžasně skrytě jízlivých rozhovorech přede všemi přítomnými.
Neodolala jsem a vybrala si postavu, která byla asi největší výzvou na ztvárnění i prožití - tu "zlou", která sice nechtěně, ale brutálně ubližuje ostatním. (Mimochodem, jako by z oka vypadla mé postavě z De la Bete, kterou rovněž psala Lucka.) A opět to byl úžasný zážitek a duševní očistec.

Dávám 8.

SáraVanda Staňková 06.11.2013

Konečně se pocity usadily a já můžu zhodnotit L-World. Je to dle mého názoru fakt dobře napsaný larp. Užívala jsem si extrémně to, že hrají skoro samé ženy, ženský svět mi vyhovuje a velmi dobře se mi v něm hraje. Užívala jsem si zápletky, emoce, koukání na hru ostatních (která byla fakt špičková), jediného muže ve hře, který svou roli zahrál dost dobře. Ale nejvíc jsem si "užila" následujících pár hodin, kdy se ve mně Klára pořád mlela. Hutný dojezd, u kterého jsem ocenila, že nehraju v odpoledním bloku (Larpvíkend) další larp. L-World je potřeba fakt strávit. A stojí to za to. 10/10

EliškaEliška Applová 05.11.2013

První larp, na kterém jsem brečela - a dost mě to samu překvapilo. Další překvápko jsem zažila, když jsem zjistila, co všechno jsem ve hře byla ochotná pro vztah obětovat (a to jsem si při čtení postavy říkala: haha, ani omylem). Skutečně doporučuji všem, kteří rádi sami sebe sledují ve vyhrocených situacích a skrz to se poznávají.
Za mě není pravda, že by to mohl být stejně heterosexuální larp. Pro mě bylo hodně zajímavé hrát vztah se ženou, možná právě to mě tak rozněžnilo a díky tomu jsem si poplakala.

ČikiPetr Kuběnský 03.11.2013

Špičkový a osvěžující komorák, který nestaví na komplikovaných mechanikách a nežene se dopředu jako splašený kůň. Snad právě proto jsem měl na ty dvě hodiny pocit, že jsem součástí jeho fikčního světa, nemusel jsem se nutit k hraní emocí nebo k vyhledávání interakcí. Vše přicházelo tak nějak přirozeně samo. Dokonce mě bavilo i jen přihlížet z dálky scénám, které se kolem odehrávaly. Myslel jsem, že téma rodinných vztahovek už je úplně vytěžené, ale L-World mě přesvědčil o opaku. A pro muže je to opravdu ojedinělá příležitost...

TorilJiřina Dlabková 15.07.2013

Výborně napsaný larp, vztahy, souvislosti, emoce, city, pořád je co řešit - a ženy s ženami umějí leckdy řešit lépe nebo snadněji než komunikovat s muži. Pro muže to musí být rozhodně zajímavá zkušenost, hrát larp jen se ženami :) Za mě není co řešit a rozebírat. Doporučuji. 9/10.

HankaHana Maturová 05.06.2013

Přiznám se, že mě hra anotací nijak nenadchla. Jakožto silně heterosexuální jedinec, jsem se obávala, že vcítit se do toho, že miluji ženu, pro mě bude příliš tvrdý oříšek. Nakonec jsem si však řekla, že Lucka prostě nemůže napsat špatný larp a šla jsem do toho. A nelitovala jsem! Jednalo se opravdu o tíživé sociální drama a homosexuální prvek mně vůbec nevadil - naopak byl opravdu žádoucí. K tomu si myslím, že jsme se sešli jako skvělá hráčská sestava, což konečný výborný zážitek jen podtrhlo. Také fakt, že se hrálo ve skutečném bytě, dodával na autentičnosti. Hluchá místa jsme neměli žádná, prostě jsme to ze sebe sypali ráz na ráz. Sečteno a podtrženo, opravdu skvělý larp, který mohu každému jen doporučit.

DrirrFilip Appl 23.04.2013

Hrál jsem betatest, ale přesto si dovolím hodnotit, protože si myslím, že k žádným zásadním strukturálním změnám v té hře už nedojde (a ty, ke kterým dojde, si umím představit). L-world je, dalo by se říci, klasickým vztahovým larpem, kterých se v poslední době objevilo hned několik. Zpětně jsem si uvědomil, že onen lesbický prvek ve hře vlastně nehrál zas tak velkou roli a hra by asi vypadala podobně i klasickými vztahy, byť je pravda, že hrát s pěti ženami je zážitek už samo o sobě ;) Na hře byla nejzajímavější (asi cílená) práce s trapností. Zamlklé sezení u stolu v dusnu, ve kterém zasmrádají nevyřčené problémy, má něco do sebe. Trochu se ale ptám, nakolik ty situace byly postavové a nakolik prostě jen hráčky a hráč nevěděli, co hrát nebo lépe - co si mohou dovolit v tu chvíli pustit. Poměrně slušnou část hry se tak řešily celkem banální a fiktivní otázky (kvůli jahodám v zimě umíraj děti v Africe!), což celou bizarnost podtrhovalo a občas bylo těžké se nesmát. Trochu rozpačitý pocit z průběhu ale nakonec přebil super závěr, ve kterém jsem se pěkně podusil a zkusil si reakci na situaci, kterou znám (naštěstí) jenom z filmů. Verdikt? Povedené první uvedení vztahového larpu, který po vychytání much může být pro mnohé silným zážitkem a ve kterém hrajete sami sebe možná víc, než si myslíte. Doporučuji zkušeným hráčům, kteří chtějí jít na hru o mezilidských vztazích a problémech. A hodnocení? 6,5/10

MivkaIva Vávrová 29.03.2013

Tenhle larp jsem chtěla, čekala a těšila se na něj (a objednala si ho od Lucky s tím, že chci konečně hrát nějaký dobrý romantický larpový vztah, který asi bude muset být lesbický, protože muži romantiku v larpech hrozně rádi zazdívají) a byl přesně takový, jaký jsem doufala, že bude.
Účastnila jsem se druhého betatestu v hráčské sestavě, která mi velmi sedla, a v zásadě nemám námitek. Postavy jsou dobře a srozumitelně napsané, rozdělení informací, kterých je hodně a je důležité, aby je měly ty správné postavy, je velmi dobře vyřešené, občerstvení i alkohol jsou dobré prvky jak do hry tak pro hráče. Minimálně ženské charaktery (mužský neposoudím) jsou velmi uvěřitelné, pochopitelné a vztahy mezi nimi stejně tak. Larp mi dal hodně pozitivní náboj a mimo jiné i jeden z nejlépe zahraných a nejméně zazděných romantických vztahů, které jsem si kdy zahrála - a ano, bylo to s ženou. :)
Jediné, co může být trochu problematické, je, že hra je hodně závislá na tom, aby všichni hráči pustili včas do hry informace a správně intenzivně zahráli svoje vztahy - pokud by někdo něco zazdil, velmi pravděpodobně by to všem ostatním dost zásadně zkazilo herní zážitek. To samozřejmě platí u všech her, ale zrovna na téhle je to podle mě velmi intenzivně cítit. Je ale možné, že se ještě nějak postupně celá hra zblbuvzdorní :)

TerkaTereza Králová 26.03.2013

Sice jsem hrála betatest, ale myslím, že to ve hře vůbec nebylo poznat. Prožitek ze hry byl velice silný, možná proto, že mým spoluhráčům nedělalo problém hrát celou dobu ven. Nevybavuji si žádný trapný moment mimo těch, které vyplývaly ze hry. Vzhledem k řešeným tématům bych hru doporučila zkušeným a starším hráčům, kteří se v postavách a jejich problémech určitě najdou. Možná malou nevýhodou je, že hra není blbuvzdorná, což je ale vlastně její výhoda. Takže vlastně není co vytknout. Skvělá hra, skvělý prožitek, jednoznačně doporučuji. :-)

MontyMartin Bezdíček 25.03.2013

Hrál jsem druhý betatest (24 hodin po Drirrovi). A dovolím si tvrdit, že v lepším hráčském obsazení. Navíc těch pár detailů bylo zlepšeno, jako začátek hry a reálné víno. Prakticky hned jsme začali řešit první věci ven a fungovalo nám to a trapný okamžik jsem zažil jeden a o to byl silnější, protože byl jednoznačně od postav. Fungovalo to perfektně a hra skvěle gradovala díky telefonním hovorům postavám od různých postav mimo hru.
Téma lesbiček je podle mě velmi pěkně akcentovaný a důležitý a bez něj by to nefungovalo, jak to funguje. Není to možná všechno na první pohled jasné, ale jde tu o homosexuální vztahy, které tomu přidávají něco navíc.
Hru bych doporučil zkušeným hráčům a rozhodně po pubertě. Mladším lidem to podle mě tolik neřekne a stejně tak hra určitě není pro prvohráče, protože bych se bál, že by na ně byla příliš náročná.
Hodnotím prakticky maximálně, protože ač beta, tak nemám žádných výtek.