L-world

6 hráčů, 1 mužů, 5 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2013

Autoři: Lucie Lucie Chlumská

Skupiny: —

Sabina je úspěšná vydavatelka časopisu, politická aktivistka a kandiduje v komunálních volbách. Vychovává dceru Denisu se svou druhou ženou Veronikou. A tento večer pořádá večírek pro pár přátel.

Sabina a některé další postavy jsou sice lesbičky, ale larp neřeší téma coming-outu. Je o lásce, přátelství, partnerství a rodičovství. A taky tak trochu o ženách.

L – world je larp pro pět žen a jednoho statečného muže, který se nebojí vstoupit do ženského světa. Jedná se o hru pro zkušené a starší hráče, které baví rozehrávat konflikty a herní situace.

8.5

74 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
KláraKlára Obrová 19.12.2018

Zase úplně jiný zážitek. Příjemný komorní larp, kde vládnou ženy. Bavilo mě ale, že hra nebyla holčičí "slepičárna", ale poměrně vážná vztahovka. Bavilo mě, jak náš jediný muž ve hře občas vypadal zmateně a nevěděl, která bije. Bavily mě zvraty ve hře, vztahy ve hře a taky to, že jsme tam měli chlebíčky a jednohubky! (8/10)

0
YuffieJana Kilianová 10.11.2017

Prvotní rozpaky z freeformového ladění vystřídalo nadšení a svižné drama. Přirozená a civilní hra, ve které jsem se jako lesba mohla cítit sama sebou a přitom nebýt parodií na vlastní orientaci.

Lucko Chlumská, jestli tohle čteš, tak jsi mega moc božo!<3

0
wojtaVojta Sázel 15.08.2016

Super zážitek. Chlap se dozví, že je možná lepší mlčet než se snažit obhajovat jednu ženu před ostatními ženami. Je to jako lít benzín do ohně. :D 
V příběhu je tolik neuvěřitelných náhod, že i telenovela se musí stydět. 
Určitě bych se jako muž tohohle larpu nebál, i když ze začátku jsem jisté obavy měl. 

0
NathaelenNatálka Špiříková 06.12.2015

Dobře napsaná vztahovka, kde homosexuální vztahy nejsou motivem hry, jako spíš prostředkem. Lucka provádí předherní přípravy a rozdělování rolí velmi citlivě a vplutí do hry, ve které je realita oproti běžnému světu trochu posunutá, je tak naprosto přirozené. Od hry jsem vlastně moc nečekala, ale díky dobrému designu a skvělému složení hráčů mě dostala. Rozhodně doporučuju vyzkoušet. 

0
PiroshMartin Buchtík 07.08.2015

L-world je holčičí hra. Holčičí v tom, že na rozdíl od většiny larpů se všechny zápletky posouvají takovým nějakým zvláštním způsobem, kterému jsem úplně nedokázal porozumět, ale mé spoluhráčky v tom zjevně nespatřovaly sebemenší problém:) Celou dobu jsem měl takový ten pocit, jako když přijdete na večírek jiných lidí než jste si plánovali. A oni mluví divným jazykem a máte trochu pocit, že si z vás dělají srandu, ale nejste si tím úplně jistí. A právě proto musím přinejmenším mužům tuto experimentální situaci jako zážitek doporučit!

0
ImiStanislava Pajerová 09.04.2015

Denisa

"Nejtrapnější párty ever!" Nejlepší vztahovka ever.

Dokonce to se mnou dvakrát hnulo k slzám a to nejsem žádná plačka. A to je právě to! Problémy, které postavy řeší jsou blízké snad každé hráčce, proto se není čemu divit, že se na L-worldu pláče.

Komorní vztahové LARPy nevyhledávám, ale tenhle mě vážně bavil. Všechno funguje, Lucka krásně vysvětlí, jak hru hrát. Je tam hodně prostoru pro každou z postav a zároveň dobré rady o čem mluvit, když nevíte, co zrovna řešit a s kým.

9/10

0
GenevieveAnna Vrr 30.01.2015

Hodně zajímavá hra. Měla jsem báječné složení hráčů a myslím, že se nám hra opravdu vydařila. Propracovaný kousek, který díky i posezení po hře a dobře kladeným otázkám autorky, může mít zajímavý dopad na hráče. Mě to donutilo si zodpovědět některé otázky, které mě předtím snad ani nenapadly. 

Homosexuální tématika je citlivá a spíš pro dokreslení, je to příjemné a nikdo se toho nemusí bát. Prvně jsem si zahrála na larpu mateřskou postavu, která na hře má reálné dítě a snad se toho nebudu už tolik bát do příštích her :-) 

 

0
ReinitaPetra Lukačovičová 28.12.2014

Velmi příjemné komorní drama, témata jsou lidská a uvěřitelná, stejně tak postavy. Doporučuji všem, kteří rádi dramatické vztahovky. A pokud to nevyplynulo z předchozích komentářů, opravdu není třeba se bát homosexuální tematiky. Nijak dané prostředí neruší, spíš naopak.
Dávám 8/10.

0
EvaEva Pavlorková 18.12.2014

Připadalo mi, že hra je silně postavená na tom, aby hráči rozehrávali konflikty a šli do hraní naplno, občas i trochu přeháněli. V našem běhu se to povedlo, až si skoro říkám, že jsem měla velké štěstí na spoluhráče. :) Nakonec i mně se asi od třetiny hry podařilo dostat do role a pak jsem si to už užívala. Nejvíc konec, kdy jsem začala prožívat silně svůj vztah s matkou - Sabinou. Ono se vám v životě asi moc často nestane, že někdo přizná, že všechno udělal špatně a že udělá všechno, co budete chtít. A díky téhle konstelaci pro mě ve hře najednou byly ty emoce, pro které jsem si do ní přišla.

0
MorgainKateřina Holendová 04.09.2014

Hrála jsem v rámci Live Action Pride a hra mě vyloženě bavila. Je to přijemně a uchopitelně zpracované vztahové drama, které mi mimo jiné dalo pocit, že je celkem jedno, jestli jste ve vztahu s osobou stejného nebo různého pohlaví, řešíte přibližně ty samé problémy :-).

Hra je trochu předvídatelná (co není), ale vůbec to neubírá na zážitku ze hry. Postaví vás před několikero vztahových dilemat a pokud náhodou řešíte nebo jste něco takového v nedávné době řešili, nastaví vám trochu jiný pohled. Přitom plyne nenásilně a pohodově. Mohu doporučit.

Hodnotila jsem 8 z 10 (nepadla jsem z ní na zadek, takže nechci metat 10) ale rozhodně bych ji doporučila jako jednu z těch, které stojí za to si zahrát.