Malá záře

Malá záře je larp o lidech, kteří se rozhodli vyčlenit ze společnosti. Odehrává se v malém uzavřeném světě, který zabydluje závislost a různě pokřivené touhy, ale také smysl pro férovost a vzájemnou pospolitost. Svět Malé záře je také velká párty, která se táhne celým příběhem, několikrát vybublá na povrch a  v tu chvíli všichni podlehnou rytmu hudby a vůni zakázaného ovoce. V Podniku, který vás v rámci hry přivítá, se pohybují nejen feťáci, děvky, bezdomovci a drsní policajti, ale také tajemný Personál, o jehož podstatě je těžké cokoliv hádat. Právě oni však mají v ruce řadu nástrojů pro posun příběhu jednoho každého nešťastníka, který v Podniku sídlí.

1 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ŠedýMartin Honek 30.07.2019

Malá záře je výjimečná svou mechanikou pro vnášení náhodných impulsů do hry. Část hráčů totiž vystupuje jako personál Podniku - můžou tak ze své pozice posouvat dějové linky ostatních nebo mezi ně vplétat vlastní malé příběhy. K tomu Personál dostane všechno, co si může přát: přístup k příběhům ostatních postav, podporu organizátorů ve hře, dokonce i otevřenou rekvizitárnu se zbraněmi, drogami, kompromitujícími materiály a dalšími lahůdkami.

Některým autorům teď možná stojí hrůzou vlasy na hlavě z toho, kolik moci vybraní hráči dostanou. Pokud ale má Personál rozum, všechno klape jako hodinky. Když se hráč na nějaké těžší části svého příběhu zasekne, jde za Personálem pro radu. Když naopak Personál vidí, že někdo postupuje podezřele rychle a zaslouží si trochu napětí, hodí mu nějaký ten klacek pod nohy. Hlavně má ale Personál spoustu času využívat stávající situace a vkládat do hry vlastní nápady, o kterých se organizátorům ani nesnilo.

Jste-li duší vypravěči, rádi děláte hru ostatním a/nebo vám prostě občas přijde tak nějak hráčsky líto, když vidíte cool příběh, do kterého nemáte jak vstoupit, zahrajte si barmana. Nebo dealera. Nebo děvku. Zahrajte si personál Podniku a doplňujte chybějící střípky podle libosti.

Pokud naopak chcete propracovanou postavu, ale máte dost obsahových her, ve kterých vám spoluhráči zazdili linky, zahrajte si policajta, studenta, nebo jiného běžného návštěvníka Podniku. Bude nad vámi bdít Personál, který zajistí, že se jen tak nudit nebudete.

0
DavidDavid Vávra 08.07.2019

betatest - Sebastian Hrob

Na hru jsem se přihlásil mimo jiné abych viděl, jak to funguje na beta testech. A super!

Líbilo se mi téma, atmosféra Podniku, bizár, intimita, násilí, alkohol a drogy. Hodně mi sedla postava, naše rodinka Hrobů skvěle (ne)fungovala a na našich poradách bylo ticho jako v hrobě (pun intended)! Hra byla pěkně členěná na hru a party, na party jsem si reálně zapařil a posouval svojí hru dál. Před hrou byl super workshop jak tancovat na párty, aby to vypadalo dobře. Pár jednoduchých pohybů - tenhle workshop jsem potřeboval v šestnácti! A ještě chci vyzvihnout prvoherní scény (skriptovanější začátek hry) místo přeherních scén. Předherní scény mě spíš stresují, zvlášť když jsem začínal a moc mi nepomáhají dostat se do postavy. Prvoherní scény naopak - hned od začátku to hře dá grády a jsem hned v postavě. Mechanika personálu byla fajn - když jsem nevěděl jak dál, tak jsem to vždycky mohl probrat v postavě s personálem a nevytrhávalo to ze hry (jako kdybych to měl řešit s orgy). Poherní party ve stejném baru super. A speciálně vytvořené drinky pro každou herní skupinu!

Nelíbil se mi prostor kde se spalo (jenom jedna místnost na spaní, workshopy a pokec), workshopy byly trochu zmatené a nedoladěné. Taky jídlo nic moc. Ale to jsou všechno věci, které jdou docela jednoduše na ostrém běhu vychytat.

nehodnotím protože betatest