Malé věci

7 hráčů, 3 mužů, 2 žen, 2 obojetných

3 hodin , dnů , 2017

Autoři: Kaerpi Markéta Karpecká

Skupiny: —

Jedna tmavá místnost, sedm osob. Neví, jak se tam dostali, neví proč. Jediné, co mají společného jsou vzpomínky na dívku Janu. Kdo je Jana? Proč si ji pamatují? A kdo jsou vlastně oni? Dostanou se ven nebo zůstanou uvnitř? Cesta nebude jednoduchá… Bude potřeba potrápit mysl i svědomí a kdoví, jestli to bude stačit. Budete bojovat nebo se vzdáte? Kudy povede vaše cesta?

Tento kooperativní larp s trochou šifrování lze označit i slovíčkem jeep. Existenciálně orientovaná hra pro 7 postav vyžaduje osobní aktivitu a je postavena na interakci. Tempo si určují především hráči. Larp se odehrává v současnosti a je nasměrován na psychologii mezilidských vztahů, viny a problémy v rodině. Lze zde najít i téma sebevraždy. Hra je vhodná pro začátečníky i zkušenější hráče.

7.9

7 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
TeriTeri 22.08.2018

Postava: Panenka

Místo: Knihovna Třinec

Byl to můj třetí larp a užila jsem si ho nejvíc ze všech. Asi i proto, že mi postava fakt sedla, ale taky musím uznat, že jsem z toho byla v háji ještě další dva dny, jelikož jsem se diky tomu hodně zamyslela. Opravdu skvělý larp. Super je i propracování celého toho příběhu v pozadí.

0
DrakeMichal Mikuš 16.04.2018

Prague by Larp 2018

Postava: Ken

Mňa tá hra fakt bavila. Síce uznávam, že mi veľmi sadla postava (a s ňou dokonca i vypožičaná mega cool kožená bunda :D), ale páčila sa mi i forma, dynamika celej hry a príbeh. Jediná vec, s ktoru som trochu bojoval sú herné riddles, ktoré tomu pridávajú určitý cool faktor, ale zas majú tendenciu hráčov vyhadzovať z rolí. Ak, ale platí, čo píše Eliška nižšie, že je to autorkina prvotina, tak klobúk dole a rozhodne sa teším na ďalšie kúsky !

Za seba dávam statočných 9/10 !

0
UnicornKryštof Kocur 24.08.2017

Postava: Kachna Hráno: Knihovna Třinec (Beta test)

Jedním slovem, úžasné! Byl to můj prvni larp a užil jsem si to jak nikdy. Ale volbu postavy jsem asi úplně nevychytal :D

 

0
EliškaEliška Applová 10.07.2017

Postava: Stuha. Hráno: HZNMcon 2017

Originální varianta na koncept "jsme v místnosti, nevíme, proč, nemůžeme se dostat ven a pojí nás jeden člověk".
Myslím si, že je hra určená především pro drama hráče, kteří rádi dávkují informace, které do hry dostávají. Na své si přijdou i prožívači, kterým nevadí, že tak nějak dopředu tuší, oč půjde. Ale bavit se bude i vyhrávač, zvlášť v případě 2 rolí.

Na to, že jde o autorčinu prvo/druhotinu (pardon, zapomněla jsem, zda byly dřív Malé věci, nebo Ryby) je to povedený kousek. Velmi mi sedla forma, před a poherní aktivity, spoluhráči, bavila jsem se, co víc si přát :-)

Bod navíc dávám za propracovanost pozadí hry, těším se, až se pustím do povídek o vedlejších (outgame) postavách.