MASH

13 hráčů, 9 mužů, 4 žen, 0 obojetných

5 hodin , 0 dnů , 2008

Larp M*A*S*H je volně inspirován stejnojmenným americkým seriálem. Hráč bude ztvárňovat jednu z postav, které za války sloužily v armádní nemocnici a nyní se poprvé po pěti letech znovu sejdou na vzpomínkovém večírku. Odehrávat se bude v Jižní Dakotě na jaře roku 1958, kostým není ke hře potřeba.

V larpu se nevyskytuje žádná mystika či okultismus, jen obyčejní lidé, kteří si prošli válkou a po svém se s ní vyrovnali. Hra je postavena na vzájemných vztazích postav, které k sobě dříve měly velmi blízko a pak se náhle rozešly, každý po své životní cestě. Zůstala jen spousta nevyřčených vět a vzpomínek.

6.9

58 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
John JarikFilip Novotný 03.04.2014

Možná je to tím, že jsem si vybral sobě blízký charakter.
Možná je to tím, že se sešla řada velmi kvalitních hráčů, kteří přímo ovlivňovali moji dějovou linii.
Ale MASH patří mezi mé nejoblíbenější komoráky.
Chemie vnitřního a vnějšího prožitku zde do sebe perfektně zapadla.

0
benzinLukáš Benda 08.10.2013

8/10. Oproti seriálu jde spíše o melancholickou záležitost. A ačkoli sem z ní odcházel rozmrzelý tak dnes na ni vzpomínám. Zážitek z ní se mi vryl pod kůži víc než z mnoha jiných larpů. Pravděpodobně, protože jsem hral emocionálně nechápající postavu a tak mám teď čas si jednotlivé scény a emoce opět v duchu přehrát a pochopit. Určitě doporučuji si tuto hru zahrát. Stojí za to.

0
MorgainKateřina Holendová 07.10.2013

Hodnotím 9/10.

MASH mi byl vždycky blízký seriál, velmi mě oslovil vývoj postav "po něm" a celkové zpracování hry. Na pocity, které jsem měla při závěrečné písni, si do teď pamatuji (několik let). Pro mě prostě srdcovka.
Navíc mi velmi sedla postava a její pocit, že ve válce bylo všechno jinak a svým způsobem jednodušší. Pro mě to byla skvělá hra.

0
FerdaOndřej Harnušek 27.05.2013

MASH na mě zapůsobil hodně hluboko. Doteď si vzpomínám, jak jsem si večer doma sednul a znovu poslouchal zpívanou znělku "Suicide is Painless". MASHem jsem byl těžce zasažen (v dobrém) a milerád bych si ho někdy v budoucnu zahrál znovu.

0
SáraVanda Staňková 29.03.2013

Jeden z mých prvních larpových zážitků. Zapůsobil na mě skvěle. Líbila se mi bedna, rádio, ostatní hráči byli super. Víc si toho už bohužel nepamatuju :).

0
DoktorMartin Čepelík 29.03.2013

Je těžké hodnotit MASH objektivně, jelikož (dle mého názoru) je pro hru zcela zásadní, jaký má člověk vztah k seriálu. Jedná se vlastně o průměrnou konverzačku, která je ale katapultována k výšinám právě způsobem, jakým autoři uchopili vývoj postav po válce. A jelikož jsem celý seriál viděl opakovaně a dodnes pro mě patří k vrcholům seriálové tvorby, tak mi rozhodně vývoj postav lhostejný nebyl (jak tady zcela pochopitelně psal někdo, kdo seriál nezná) a autoři se zcela neomylně trefili do "bolavých míst", která seriál v člověku zanechal. Už samotný základní princip vstupování minulosti do hry je odrazem jedné z epizod MASHe. Nemluvě o jednom zásadním momentu, který ve mně zanechal dojem dodnes...

Zkrátka brilantní uchopení tématu, které místy odhaluje budoucnost, kterou by člověk možná raději ani neznal. A navíc možnost stát se na chvíli součástí příběhu, který člověk tolikrát prožíval prostřednictvím televizní obrazovky. To vše může nabídnout MASH znalcům seriálu. Pro ostatní to může být jen průměrná konverzačka, která nijak neurazí, ale byly tu asi i lepší.

0
PEEPAPetr Holenda 28.03.2013

Protoze jsem mel kocovinu, porucil jsem si co nejjednodussi postavu, abych nemusel resit nejake tezke emoce atd. To se povedlo a ja jsem mohl LARPem tak nejak proplout bez vetsiho vypeti a jen si uzivat hru okolo sebe. Bohuzel mi to prislo takove trochu placani o nicem, ale ostatni si zrejme hru uzili vice. Mozna moje chyba s vyberem postavy. Za 6.

0
MivkaIva Vávrová 23.03.2013

Příjemný a velmi milý komoráček, po kterém člověk má hroznou touhu začít sledovat MASH. Není ale ani problém si ho zahrát, i když člověk o seriálu ví maximálně to, že existuje. Je hezké pozorovat, jak atmosféra z přátelské párty postupně houstne až do velmi tísnivého konce. Místy jsem měla trochu hluchá místa a některé věci bych uvítala trochu konkrétněji nadefinované, ale v zásadě to byl příjemný zážitek.

0
RozumFrantišek Vondrák 27.02.2013

Pro mě též srdcová záležitost čerpající z jednoho z mých nejoblíbenějších seriálů. Také jeden z prvních komorních larpů, který jsem hrál. Navíc jsem si splnil sen zahrát si Hawkeye Pierce. Zdánlivě "jen" konverzační larp mi připravil i silné scény a originálně přepracované postavy. 9/10

0
PeldricPetr Urban 22.02.2013

Pro mně srdcovka, hrozně mě to celé dostalo - atmosféra večera, kdy se setkávají lidi, kteří si prošli válkou a "jen tak" si povídají, baví se... Navíc jsem měl opravdu výbornou skupinu spoluhráčů. Vynikající, až mi ke konci tekly slzy.