Maškaráda V.

50 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 5 dnů , 2014

Web: http://larp.vampire.cz

Tento LARP vychází z prostředí stejnojmenného ročního LARPu, který probíhal v letech 2004-2005. Reálie světa jsou do jisté míry převzaty z RPG Vampire: The Masquerade a atmosféra je těžena z pražských zákoutí, uliček, stok i zajímavých interiérů.

V termínu 24. – 28. 10. 2014 se Maškaráda dočkala již pátého pokračování. Jedná se o městský upíří LARP, v němž se podle preferencí hráčů prolíná množství dějových linií zaměřených na akci (boj), vyšetřování i politiku. Hra též obsahuje mysticko-filozofickou rovinu, kterou jsou hráčské postavy vědomě či nevědomě ovlivňovány. Za pět běhů se postupně podařilo vytvořit fungující upíří společnost, zájmové kliky, vzájemné sympatie i nevraživosti.

8.7

19 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
FinLukáš Dušek 13.02.2015

Hlavní organizátoři: Reinita Petra Lukačovičová, Ambeřan David Maleček. Když člověk vidí tato dvě jména, čekal by kvalitu. A oni... dodávají sakra kvalitu. Tak důkladné přípravy, zajištění a připravenost NPCs se vídá jen málokdy. U LARPu nestačí "mít nápad" - je třeba také "odvést kvalitní dílo" z hlediska zajištění. Maškarády, množné číslo protože to je LARP na pokračování, se kvalitou provedení vyznačují setrvale.

0
HeulwenHana Kalivodová 31.12.2014

Můj první městský larp (pokud nepočítám Válku Břehů 2006), díky němuž jsem pochopila, proč jsou podobné hry návykové :) Na hře bylo hodně znát, že jsou hráči se svými postavami sžití a mají zažitý i svět. Hra nabízela dostatek různorodých podnětů v pohodové frekvenci, takže bylo dost času na kutí piklí i zbyl prostor na poznávání dalších postav, jejichž charaktery samovolně vytvářely nové linky. Výsledek byl pro nováčka překvapivě plastický s minimem sterilních rozhovorů a dějů s jasným záměrem shrnutelným do jedné věty. Hodně (a příjemně) mě překvapila ona filozofická rovina hry a množství hráčů, jejichž postavy jsou poháněny vlastníma vnitřníma hodnotama spíše, než hraním nějakých vnějších charakterových rysů nebo zacílením na questy.

0
PatrikPatrik Krupička 12.11.2014

Maškaráda je rozhodně jeden z nejlepších městských larpů, které si lze v současnosti v ČR zahrát. Formát je přitom zcela "klasický městský larp" se vším, co k tomu patří. Postavu si tvoří hráči, jsou přítomná poměrně rozsáhlá pravidla, každým během se prolíná jedna hlavní zápletka (která je vcelku invariantní ke složení postav ve hře), politikaří se, bojuje a vyšetřuje.

Čím podle mě ale Maškaráda vyniká jsou dva faktory:
1) Atmosféra - World of Darkness má své nesporné kouzlo už samo o sobě a myslím, že organizaci se daří přenos do larpu tak dobře, jak jen to jde. Podtrhovaná zmíněnou mysticitou a vhodným výběrem interiérů i exteriérů Prahy.
2) Smysl pro detail - ať už ve hře narazíte na cokoliv, všechno má svou historii, svůj začátek a svůj konec, svůj důvod tam být a všechno má svou logiku. Tento smysl pro detail ale není jen v samotném obsahu hry, ale také s tím, jak je nakládáno s informacemi před/během/po hře, jak je pojatá práce s CP (na mnohých podobných hrách bohužel opomíjena), s pravidly, herními mechanikami, rekvizitami atd.

Dávám tomuto běhu krásných 8/10 (tak nějak pocitově)