Matrix: Dies Irae Reloaded

50 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 10 dnů , 2015

After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.

Tajemství. Napětí. Šifry. Souboje. Deset dní, ve kterých se váš reálný svět změnil v Matrix a virtuální svět se stal realitou. Larp volně inspirovaný filmovou předlohou.

8.8

13 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
FinLukáš Dušek 04.11.2015

Jako „full time NPC“ nemohu než potvrdit slova svého týmového kolegy Fionora. Měsíční záhul bych už dnes asi nedal, zkrácený intenzivní formát skvělý. Pozn: jako jedna osobnost trojjediné osoby nejen, že bych měsíční záhul už asi nedal, ale nejspíš by mě v půlce rovnou odvezli do Bohnic. Takže to bylo právě tak akorát. Dobrý poznatek je, že když se dohodnete s orgy a fungujete i jako řízené NPC, pořád si ještě ten, kdo to dokáže, najde spoustu srandy v samotném odehrávání situačních interakcí.

0
ShakoKarel Nejedlík 03.11.2015

Hrál jsem operátora lodi, takže téměř všechen čas, který jsem hře věnoval jsem strávil v realitě (reprezentováné virtuálně), kde jsem lítal s naší lodí - utíkal před sentinely, občas po nějakém vystřelil, navigoval jsem loď, komunikoval s dalšími plavidly, hlídal naši energii a palubní logy. Druhou část hry tvořila komunikací s posádkou - palubní porady, domlouvání dalšího pohybu lodi, informování ostatních, kdo je zrovna v zajetí nebo mrtev (zpět na lodi).

Speciálně musím ocenit úžasné technické provedení, které vznilo propojením programu na ovládání lodi, internetového fora i sms brány - na tom totiž stálo a padlo, zda budu mít týden co hrát a nebo zda se budu ukrutně nudit. :) Dohromady s jediným herním zdrojem v podobě energie se povedlo spojit matrix a realitu, což byli jinak dva velmi rozdílné herní celky. Velmi intenzivně se mě tak týkalo vše, co dělala moje posádky v matrixu a naopak moje posádka mohla profitovat nebo trpět podle toho, jak se dařilo pohybovat lodí v realitě.

Hráči v posádce byli skvělý, pokud to někdo kazil tak já... ostatní hráce jsem v podstatě nepotkal. Organizační podpora byla skvělá - jakékoliv dotazy byly zodpovězeny velmi rychle, problémy vyřešeny asap.

Dohromady velmi nabitý týden, přestože jsem nikdy nenavštivil žádné slavné místo z Pražského Matrixu, nepotkal jediný program, ani se neúčastnil přestřelky s agenty (kteří uměli uhýbat kulkám!). Nechybělo nic důležitého z filmové předlohy, co by se nedalo zažít.

0
WangMartin Wang P. 03.11.2015

Spád, akce a napětí od začátku do konce. Krom klasické městské hry se souboji, pletichami a tajemnými lokacemi dodala hře nový rozměr strategická hra simulující reálný svět: sentinely a lodě svobodných lidí v tunelech. A byla propojena nejen existenčně a příběhově, ale i ekonomicky, takže se posádky musely v této hře starat o to, aby mohly dobře fungovat v Matrixu. 

Krom skvělě fungující a dynamické hry mě potěšil konzistentní a propracovaný příběh za celou hrou a současně otevřenost organizátorů libovolnému vývoji ve hře, bez nutnosti hru nutně směřovat k nějakému naskriptovanému konci.

Zkrátka úžasný zážitek. Organizátorům i spoluhráčům děkuji!

0
FionorTomáš Klein 02.11.2015

Dies Irae ve své klasické formě. Spousta propletených silných osobních příběhů, novátorské herní mechaniky a nečekaná setkání v pozdních nočních hodinách. Virtuální část hry jsem neřešil, ale z toho, co jsem mohl zaslechnout, mě to opravdu mrzí. I tak jsem kvůli deseti dnům v Matrixu zanedbal, co šlo (školou a prací počínaje) - a nijak nelituji.

Co ale opravdu cením je zkrácení z klasického měsíce na intenzivních 10 dnů. Hře to jen prospělo.

0
MatyMatyáš 02.11.2015

Vyborna hra. Dobre nastavena pravidla a velmi necekana rozuzleni. Stale bylo co delat.

0
SilentbobDavid Šťastný 02.11.2015

Bylo to úžasné. Virtuální hra s loděmi v tunelech "Realný svět" byla velmi dobře vymyšlená a skvěle propojená s "virtuální" realitou Matrixu. 

Hru jsem si užil na plný koule. Doufám, že tento team bude v DI pokračovat.