Medvídek Pú (LD)

10 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 9 obojetných

1 hodin , 0 dnů , 2014

Ve Stokorcovém lese mizí vichřice a zima a jaro vystrkuje své růžky. Po vichřice musí zvířátka uklidit les a objevují se zvláštní věci. Ale nejen záhadné věci jsou zvláštní. I zvířátka mají pocit, že nejsou ve své kůži. Děje se tu něco velice zvláštního. Jak si s tím zvířátka poradí a co všechno se objeví?

Jde o upravenou verzi původního komorního larpu Medvídek Pú, která se poprvé hrála v rámci Larpového dýchánku 2014.

9.9

8 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
tokiMatěj Zlonický 24.12.2014

Má snad první crossgender role, kterou jsem si opravdu na 100% užil. Mnohokrát děkuji organizátorům za předherní konzultaci k postavě. Také děkuji všem účastněným za užasné zážitky, včetně trpaslíka - s jeho pomocí se mi otevřel úplně nový herní svět.

postava: Klokanice

0
MihoI. Cinková 23.12.2014

Hrála jsem Prasátko- výborně gamisticky napsaná postava! Romantické lince jsem se vyhla a jsem za to ráda, romantika je zde dávkována ve velkých dávkách a poněkud netradičně. Předherních informací nebylo mnoho, ale kvalitní a silný příběh vás provede hrou skoro za ručičku a péče uvaděčů byla taky skoro mateřská, čili hra se prakticky ani nemohla nepovést. Ačkoliv jde o hru na motivy dětské knížky, nalezla jsem v ní několik přesahů, je to vlastně taková bajka nebo parafráze na společnost. Nacházíte v ní archetypy  lidských povah a jejich výrazné (špatné i dobré) vlastnosti, které se ve hře parodují a nabízejí vám tak  reflexi na to, jaký jste vy sám. Proto si myslím, hodnotit komediální larpy jako méněcenné je mimo mísu, zvláště pak tenhle, takový cenný náhled na člověka! Mezi komediálními larpy patří tenhle k naprosté špičce a přeju všem hráčům, aby po něm drapli všema dvaceti, jakmile se naskytnem možnost si ho zahrát!

100000/10

0
SkadiTereza Rajnochová 23.12.2014

U tohoto larpu musím ocenit nápaditý gamedesing, který je zdánlivě jednoduchý přesto velmi funkční a umožňuje hráčům plně se ztotožnit s postavami, které v určitém úhlu pohledu představují základní archetypy trvale přítomné v klasických dílech. Celkový koncept se blíží experimentu, má prvky sandboxu - hráči mohou své postavy rozvíjet v mnoha netušených směrech. Hra obsahuje množství rekvizit a přestože základní herní mechanika nebyla nijak originální, dala by se označit za lehce kontroverzní (naše portské!). Tolik k objektivnímu hodnocení, co se týče mého subjektivního prožitku: postava mi sedla, herecké výkony ostatních byla radost sledovat a došlo i na slzy a na bleed. Nechci spoilovat, ale závěr byl vskutku strhující. Doufám, že budu mít příležitost si tento larp zahrát ještě jednou (nejlépe ve stejné sestavě a atmosféře).

0
GavrocheJan Winkelhöfer 23.12.2014

Myslím, že vše podstatné tu již bylo řečeno. Roli titulní postavy jsem si užil a výrazně pochybuji, že někdo jiný mohl mít stejně kvalitní zážitek tak jako já.

Subjektivně: 9/10

Objektivně: PORNOLARP!

0
ViperLukáš Makovička 23.12.2014

Postava: Sova

Na tento běh jsem se dostal úplnou náhodou jako náhradník a jsem tomu rád. Celé hra byla pro mne velkým zážitkem. Hru jsem si opravdu užil! Podařilo se mi také díky skvěle udělaným předherním workshopům velmi rychle a dokonale ztotožnit se svou postavou, což považuju za výrazné plus tohoto herního konceptu.
Subjektivně jsem si hru užil naprosto maximálně! S objektivním odstupem bych ale rád řekl, že hra není stavěna pro každého, protože hra vyžaduje maximální vtělení se do vzniklé situace a stoprocentní položení se do děje, který tvoří velmi výraznou náplň celé hry.
Také bych ale rád vyzdvihl propracovanost většiny postav a zejména jejich vzájemné vztahové linky, které považuji za stěžejní z hlediska jedinečnosti tohoto larpu. Nejen tímto se tento larp dle mého velmi vzdaluje tradičnímu pojetí dnešních larpů. Skoro bych si i dovolil tento larp označit za velmi podařený experimentální počin. Víc ale neřeknu, neb by se podle některých mohlo jednat o spoiler.

Doufám, že budu mít v budoucnu možnost si tento larp zopakovat, protože to opravdu stálo za to.

Hodnocení 10/10

0
RadoRadek Hübl 22.12.2014

Je třeba říci že nejen subjektivně,ale i objektivně byl tento mimoprogramový běh nečekaně vysoké, ač poněkud originální, vysoké kvality. Přesahů bylo několik a teprve postupně zpracovávám co vše do upgrade nový spoluautor do hry propašoval...Jisté je že se nespokojil z povrchní komediálností,ale využil svých znalostí religionistiky a okultismu a neuvěřitelně lstivým způsobem pod rouškou zábavy poučil behěm nočních hodin všechy hráče o pozadí zdánlivě všedních animálních jevů,jakožto i o pozadí jejich i cizích....životů zvířat v lese. Herní design se změnil jen jednou postavou, která zato byla dosti zásadní,ale nemohu spoilerovat že. Změna by asi autora Milneho nepotěšila a musíme přiznat že byla dosti drzou,ale co se nerozvíjí zmírá. A bezesporu tato verze larpu hráče roku 2014/15 osloví. Je zajímavé že se ve hře objevil již tradiční trojlístek mechanismů nové vlny her,které jsou pokládány za kontroverzní . Pouvažuji nad srovnáním nvšech těchto alrpů,ale zřejmě se neobejdu bez pomoci nějakého většího odborníka na larpy...NA konec ybch rád uvedl svou oblíbenou pochvalu že tento lap je určen hny typy hráčů, dokonce i pro gamisty. Bleedhunter skutečně zapláče, sic spíše smíchy,ale zapláče. Dramatik nestíhá všechny dramata co se se odehrávají, neboť jich experimentálně probíhá většinou několik současně...