Memento mori

5 hráčů, 1 mužů, 1 žen, 3 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2010

Web: http://www.larpard.cz/memento-mori

Autoři: Drirr Filip Appl

Skupiny: —

Komorní hra Memento mori je atmosférický tragikomický larp pro pět hráčů. Ti se vžijí do rolí právě zemřelých postav, které se z nějakého důvodu setkávají mezi smrtí a narozením. Bez vzpomínek, ale hluboce toužící po poslední možnosti vypořádat se se svými životy budou muset hrát hru o život. Doslova. Hra klade důraz na hraní různých poloh a z toho vznikající netradiční a bizarní situace. Larp pracuje s průběžnou proměnou charakterů (což bývá označováno za herecky náročné), je zaměřen více na hraní ven (pro spoluhráče) a obsahuje také gamistické prvky. Hra trvá(včetně úvodu a reflexe) cca 3 hodiny a obsahuje několik jednoduchých pravidlových prvků, se kterými budou hráči seznámeni před začátkem. 

7.7

45 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
NellmegilJan Chvátal 24.02.2014

Larp, který pekelně boostuje Drirrovo charisma a herecký um. Nicméně i gamedesign, nápad a provedení jsou super. Abych byl upřímný tak jsem si hru od začátku do konce užíval. Plynula naprosto přirozeně a herní mechanismus s výměnou karet/vlastností prostě fungoval. Co bych vám k tomu víc povídal. To, že Drirr umí víme všichni a pokud jste to ještě nezkoušeli tak to rozhodně zkuste.

Negativa: Tohle je zlo...já na žádné nějak nemůžu přijít. Jediné co mě napadá, že díky rychlému střídání role může být pro některé hráče vcelku složité k odehrání, ale za mě to šlapalo jak hodinky. Nakonec po zralé úvaze a přehlasování 10.

0
EliškaEliška Applová 23.02.2014

Miluju Drirra, když dělá CPka! Čára, Pan Černý...ach :)

Ok, utřu slinu a zkusím vyplodit něco smysluplnýho. Na Mementu jsem si užila všechny jeho prvky: absence vzpomínek, střídání vlastností a poloh, snažení se hrát najednou všechny aktuální vlastnosti, gamistické prvky, ochcávání, hraní ven na čtyři další hráče v prťavém prostoru, filozofování při reflexi. Spoluhráče.

Jediný larp, co jsem na letošním Pivku hrála. A stál skutečně zato :)

0
KláříKlára Doubková 23.05.2013

Na hru jsem šla jako náhradník za vypadnuvší hráčku a vlastně jsem byla ještě poněkud rozjitřená z jiného larpu, který řešil smrt. Být "čerstvě zemřelá" bylo rozhodně zajímavé.
Herní princip karet mne dostal. Velmi. Rozhodně je zajímavé postupně urpavovat osobnost, i když ta moje se držela po celou dobu dost v záporných vlastnostech, občas šmrncutých nějakou jiskřičkou dobra, kterou jsem preventivně velmi rychle udusila.

Na hře je zajímavé CP, které je přítomné prakticky po celou dobu. Až doteď jsem se s podobným principem nesetkala. Vyhovuje mi, že někdo hru směruje a nakopává (a na našem běhu to bylo docela potřeba). A jízlivost, nespravedlnost a nemilosrdnost pana Černého tomu všemu dodávala dost šmrnc.

0
HankaHana Maturová 23.05.2013

Ve hře byla naprosto skvělá atmosféra, super rekvizity a bombastické CP. Další věc co musím ocenit, je ten primární nápad a herní mechaniky. Nicméně si myslím, že to není larp pro každého. Hru jsem si sice užila, ale pořád jsem se nemohla zbavit dojmu, že bych něco měla dělat jinak, že mi to prostě nesedí, že bych měla být výraznější, pouštět víc věcí do hry. Takže s hodnocením si absolutně nevím rady. Na jednu stranu super hra, na kterou budu vzpomínat rozhodně v kladném, na druhou stranu subjektivní pocit, že mi prostě něco nesedlo. Nejspíš je to o tom, že mně opravdu vyhovují silné charaktery čistokrevných komoráků, do kterých se můžu na 100% vžít a úplně vypadnout z reality. Tady se to v mém případě bohužel nestalo.

0
PribiPribináčka Pribináčková 23.05.2013

Při této hře se mi podařilo zapomenout na realitu a skutečně mě pohltila. Je super si vyzkoušet střídání charakterů - je to výzva. Díky za ni!

0
PatrikPatrik Krupička 02.04.2013

Výborně atmosferická hra, která dává zahrát celou škálu charakterů, pletichařit, plakat a hrát šachy.
Navíc Drirr jako fenomenální CP!

0
PEEPAPetr Holenda 28.03.2013

Na Memento Mori mne predevsim zaujal supr napad s kartickami. Na tom hra stoji a pada a i diky tomu je svym zpusobem jedinecna. Predherni miniworkshopy mi ale delaly problem :-) A neuzil jsem si ani to sampansky, ponevadz jsem byl autem. Ve finale ale temna atmosfera a rozkryvani deje bylo uspokojive a dojem pozitivni. Za 7.

0
SáraVanda Staňková 25.03.2013

Výborná hra. Nemohla jsem se dočkat, až se k ní konečně dostanu a stálo to fakt za to. Hrozně se mi líbila atmosféra, šachy, pan Černý i můj hrozný osud. Díky za hru :)

0
TerkaTereza Králová 23.03.2013

Velmi originální hra, jejíž atmosféru výborně podtrhuje postava CP. Rychlé střídání charakterů a zajímavé rozuzlení na konec zajišťuje výbornou zábavu od začátku do konce.

0
KamilKamil Buchtík 07.01.2013

Skvělá game-specific herní mechanika přerodu charakteru je pro mně nejsilnější devizou hry. Hraní různých charakterových rysů jsem si užíval. Hra má výbornou atmosféru a je příjemně (a stručně) vedena. Originální a kvalitní kus.