Mistrův odkaz

7 hráčů, 3 mužů, 1 žen, 3 obojetných

3 hodin , dnů , 2016

Teprve dva měsíce zpět se Mistr George Kopfel zvedl zpět na vrchol své umělecké kariéry. Kariéry, která byla náhle a definitivně ukončena, když minulý týden neočekávaně zemřel. V malířově sídle byla pro několik šťastných uspořádána aukce jeho posledních děl. Není jich mnoho, ale o to větší je zájem alespoň naposledy shlédnout dílo velkého umělce, než se navěky ocitne v soukromých sbírkách a bude uzavřeno očím širší veřejnosti. Tento zájem nemůže uhasit ani hlavní námět, který obrazy zachycují. A proto i Vy, přátelé, jste srdečně zváni na možná poslední expozici Mistrových nejlepších obrazů. Obrazů smrti.

Mistrův odkaz je komorní larp s hororovým nádechem, plný tajemna. Odehrává se v současném New Orleans. Nejsou vyžadovány kostýmy, ačkoliv se jim meze nekladou.

7.4

16 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
MarkétMarkéta Sázelová 15.08.2019

Pro mě to byl jeden z nejlepších komorních larpů, které jsem kdy hrála. Kombinace dobře připravené hry a skvělé hráčské sestavy zafungovala. Asi bych to samé ale netvrdila, pokud by pro mě hra skončila krátce po jejím začátku, což se mohlo velmi lehce stát (a jiné hráčce opravdu stalo). To jediné považuji za problematické.

Bylo nám řečeno, že náš běh byl posledním a hra se již nebude uvádět, nebo bude muset projít většími úpravami. Osobně doufám, že bude platit do druhé, protože by bylo opravdu škoda jinak skvělé hry.

K motivaci autorů k potřebným úpravám a především díky vlastnímu skvělému zážitku subjektivně uděluji hře její první desítku. Věřím, že přes zmíněný nedostatek zaslouženou.

0
CemiLenka Zavadilová 24.07.2018

Mistrův odkaz je super, je to opravdovej horor, u kterýho vám bude běhat mráz po zádech, dějou se tam věci, můžete odhalovat tajemství, intrikařit, piklit, ovlivňovat děj a vyhrát hru! Což zároveň vnímám i jako největší úskalí Mistrova odkazu - pokud jsou hráči příliš orientovaní na výhru a nedají dostatek prostoru ostatním hráčům, může se stát, že si někteří hráči zahrají méně než jiní. Což se určitě dá před hrou zdůraznit a apelovat na hráče, aby hru příliš neuspěchali, ale nikdy vám to úplně stoprocentně nezaručí, že se nějaký takový hráč nenajde. Já jsem si to i tak moc užila a klidně bych si to dala ještě jednou, ta atmosféra je prostě pohlcující. =)

0
IlariKateřina Běláková 08.03.2016

Hráno na Komorním Lipníku (4. až 6. 3. 2016) – betatest

Musím se přiznat, že už před samotnou hrou byl pro mě tento larp srdeční must-play záležitostí!
Mé předherní obavy, jak to vlastně celé bude probíhat a co tedy bude hybatelem děje, když se to celé odehrává na jakési aukci obrazů, se brzy rozplynuly a já si Odkaz neskutečně užila. Pravda, vyfasovala jsem podle mého názoru nejlepší a v jistých ohledech nejvýraznější postavu celé hry (Anette/Anthony Loyd, silně doporučuju těm, které baví dotvářet herní atmosféru a ovlivňovat ostatní hráče!), i přesto ale tento larp jako celek působí neskutečně skvěle. Dále kladně hodnotím rekvizity, hlavně dražené obrazy!

Jako jedinou drobnou vadu na kráse hodnotím anotace postav, které mi (zvláště v některých případech) přišly značně zavádějící. Obávám se však, že u komoráků podobného typu se tomu prostě vyhnout nedá, pokud tedy nemá dojít k vyspoilování určitých částí hry – což v případě larpu s hororovu a detektivní linkou a s prvky únikové hry nechcete.
I tak si to ale prostě musíte zahrát!

Poznámka pod čarou: I když minimálně na našem běhu byly kostýmy nepovinné, za sebe silně doporučuji si něco formálnějšího sehnat, protože přísnost a atmosféra celé hry ještě o kousíček stoupne!

0
ŠedýMartin Honek 07.03.2016

Hra mi hodně připomíná starý dobrý Klub sebevrahů. Skupina postav, co se moc neznají, ale vlastně ano; záhadaná a nepřítomná hlavní postava; ponuré kulisy; předem daný běh událostí... Odkaz má všechny charakteristické vlastnosti Klubu, ale neopakuje jeho chyby. Místo, aby se všechno točilo jen kolem jedné jediné dějové linie, je jich několik a hráč si může vybrat, čemu se bude věnovat dřív. Místo odevzdaného čekání na hlasování ma každá postava v ruce nějaké originální prostředky, jak svých cílů dosáhnout.

Mistrův odkaz je tak další (a lepší!) iterací ponurého detektivního escape-room subžánru v larpu. Pokud tedy něco takového existuje.