Mocnosti

8 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 8 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2011

Autoři: Zoi Zoi Jánská, Abaddon Michael Spurný

Skupiny: —

V budoucnosti dojdou veškeré přírodní energetické zdroje a zbývá pouze poslední ropné naleziště v Antarktidě. Zdroje vystačí jen pro energetické potřeby čtyř států. Do širšího výběru se dostalo osm mocností, mezi nimiž se má rozhodnout, kdo budou ty čtyři, které získají právo na poslední ložiska ropy. Pokud by nedošlo k dohodě, následující světová válka by znamenala konec celé pozemské civilizace…
Hra je nevážná - cílem je především se pobavit nad národními specifickými vlastnostmi.
Každý hráč bude představitel jedné z těchto mocností (postava není zástupce mocnosti, ale personifikuje celý stát) a pokusí se za použití specifických schopností toho kterého státu dosáhnout toho, že bude daná mocnost mezi těmi, které přístup k ropě získají.
Není třeba žádného vybavení, ale je možné např. reprezentativní oblečení.
Země, které jsou ve hře: USA, Rusko, Čína, Německo, Japonsko, Velká Británie, Indie, Arabské Emiráty.

7.1

15 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ErriksonMilan Tomeš 05.09.2017

Uváděl jsem to na firemním teambuildingu pro prvohráče a skvěle to zafungovalo. Jednoduchá hra, která nabízí nádhernou simulaci vztahů a vyjednávání. Je vhodná spíše pro lehké podmínky a nenáročné hráče, lze to uchopit jak vesele, tak vážně. 

Vedoucí ještě několik dní po hře probírá, proč tu její Čínu nikdo neslyšel a že to vyhlášení války Americe asi nebyl nejlepší způsob jak se ozvat :-) 

0
YenyTereza Stratilová 10.03.2015

Je to dlouho, ale pamatuji si, že je to výborná věc na procvičení argumentace, vyjednávání a manipulace. Pokud vás takové hry baví, budou vás bavit i mocnosti.

Pokud ale od hry čekáte příběh a že vás povede za ručičku, mocnosti nejsou pro vás.

0
DennyMarek Stokláska 08.04.2014

Hrál sem taky jednu z prvních verzí co vím a musím říct, že tohle je dost slušná konverzačka, která se ale dle mého názoru nedá vyhrát argumenty. Každý má svůj cíl a během hry ho změnit nemůže.

0
HellordRoman Sládek 19.02.2013

Hrál jsem jednu z prvních verzí a od té doby prodělal larp ještě dlouhý vývoj. Pokud se chcete bavit, nebrat hru až tak vážně je to něco pro vás. Postavy umožňují různé uchopení a i přístup ke hře, můžete být jako největší hrdina tak i ten co v poslední chvíli vrazí kudlu do zad, volba je jen a jen na vás.

0
ZakOndřej Staněk 18.02.2013

Trošku zvláštní setting, kdy hráči hrají jakési abstraktní ztělesnění svého národa už sám o sobě naznačuje poněkud komické vyznění celé hry. Nicméně to bych rozhodně nepovažoval za nevýhodu. Můj dojem ze hry je něco jako otevřený ring pro hráče, spíš než příběh, kterým vás hra vede. Pokud vás baví vyjednávání, nebo parodování jednotlivých národů, myslím, že se v Mocnostech najdete. Rozhodně nedoporučuji snažit se mocnosti vyhrát - myslím, že o hodně větší sranda, je nasednout, hrát a nechat se nést jednáním, kam vás zavede.

0
ChynJosef Tisoň 18.02.2013

Mocnosti jsou larp, který nabízí především zábavu. Není nutno to brát příliš vážně, spíše satirou vyzdvyhnout přednosti hraného státu. (Viz naše Amerika "We are number one konzument") V průběhu larpu si užijete intriky, spoustu nečekaných podrazů a obratů ve hře, ale hlavně spoustu zábavy. :)

0
TariRenata Doubravová 11.01.2013

Je to první larp z dílny těchto tvůrců a já jsem měla tu čest hrát jeho první verzi a byla jsem spokojená. Je to konverzační hra, která vás donutí přemýšlet na souvislostmi a současně vám umožní zahrát si avatara národa, jehož jste zástupcem, Pěkná hra, doporučuji hráčům, kteří se umí projevit navenek, umí argumentovat a obhajovat své názory.