Mrzácké války 3 - Ztracený konvoj

80 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 2 dnů , 2018

Web: http://mrzackevalky.postapofestival.cz/

Galerie fotek : https://www.facebook.com/pg/Petr.Zip.Hajek/photos/?tab=album&album_id=1290678374410360

Autor fotografií : Petr Zip Hájek

Postapo bitva bez airsoftu (s akustickými střelnými zbraněmi a měkčenými chladnými zbraněmi) v prostředí Světa po Pádu.
Střet armády Jednoty a povstaleckých Sirotků.

Herní prostor bývalé raketové základny (současný JunkTown) umožňuje věrohodné prostředí a rozmanitý terén pro boj.
Hra se vyznačuje i velkou mírou věrohodnosti rekvizit. 
Letos poprvé s neskriptovaným nelineárním scénářem kladoucím skutečnou výzvu velitelům stran.
Večer v pátek a v sobotu je zpestřený "kulturním" programem - kinematograf, taneční show či plížicí stezky v bažinách.

Akce je vhodná i pro nováčky a to jak na poli larpových bitev (akce není přehnaně drsná, lze si ji užít i za velmi důležité nebojové postavy - Hledače, mediky a mechaniky, výstroj je o dost snazší sehnat, než na fantasy bitvu), tak na poli postapo žánru, protože setting je jednoduchý na pochopení a kostýmy stran nenáročné na výrobu.

4 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
IzoIzobel FearCult 03.05.2018

Po vynechané bitvě o Benešov jsem se rozhodla přijet podívat, kam kluci akci posunuli. Upřímně na začátku bylo lehké zklamání, frakce nebyly již od páteční večera rozděleny do svých táborů, což má mnohá plus (větší rivalita a větší soudržnost, případně nějaký ten kmenový program). Člověk by měl i pochopení, že je to abychom neviděli přichystané rekvizity v prostoru.. Jenže ono jich zas tak moc nebylo, pochybuji, že by je někdo šel v té tmě cíleně hledat. Toto mě, i několika dalším hráčům trochu chybělo.

Na druhou stranu se mi líbilo, že chlastání na kasárnách Nerion zodpovědně utnul s úderem půlnoci, tudíž se situace neopakovala a já neměla v sobotu ráno potřebu snídat peprmintový likér. Líbilo se mi, že kluci střídmě hodnotili kostýmy, takže i my epičtí líní hráči, co splácali na místě jugger zbroj, random kus látky a  <3 duct tape <3 neměli pouze jeden život. Přičemž i když jsem zarytý jednoťák, musím říct, že jsem sirotkům záviděla epické líčení jako má třeba Lyr zde na fotce. Vtipné popisky "sorry jako" na kusech Kazatelů také pobavili. A na závěr bylo fajn, že pravidla nebyla popisována nějak extra dlouho, stačilo se držet pravidla "nebuď debil". 

Mlácení bylo dost, zbraní bylo moc. Každý Pirát od Sirotků měl akustiku, což byl poněkud nepoměr proti Jednotě, kde byly celkově zbraně čtyři. Tenhle problém měli orgové podchytit. Jednota pak neměla chuť bojovat, když bylo jasné, že nedojde k sympatické bitce, ale jen pew pew. Hodně nám to kazilo morál, jeden hráč se na to dokonce v boji vykašlal, tak moc to bylo demotivující.. Jako mínus beru i že za celou hru nebyl problém nějak vyřešet i když ho údajně Švéd urgoval. O střílení vedle benzínu  a neuznávání nemluvě.. :D Ale aby to neznělo, že jen hejtuji Piráty, musím vyzdvihnout jejich fair play vrámci boje, když mě jeden udeřil štítem do čela, okamžitě se zastavil a starostlivě se optal, jestli jsem v pohodě. 

Líbil se mi závěr hry, byl nečekaný a bylo pěkné vyjednávání. Fotograf fotil. Info nebylo. Ale feedback byl. Cena byla odpovídající zážitku.   

Události