Mrzácké války 4 - Na západní frontě neklid

80 hráčů, mužů, žen, 70 obojetných

hodin , 2 dnů , 2019

Web: http://mrzackevalky.postapofestival.cz/

Galerie fotek : https://www.facebook.com/pg/Petr.Zip.Hajek/photos/?tab=album&album_id=1584615675016627&__tn__=-UC-R

Autor fotografií : Zip

Postapo bitva bez airsoftu (s akustickými střelnými zbraněmi a měkčenými chladnými zbraněmi) v prostředí Světa po Pádu.

Herní prostor bývalé raketové základny (současný JunkTown) umožňuje věrohodné prostředí a rozmanitý terén pro boj. Hra se vyznačuje i velkou mírou věrohodnosti rekvizit. Letos podruhé s neskriptovaným nelineárním scénářem kladoucím skutečnou výzvu velitelům stran.


Večer v pátek a byl zpestřený "teambuildingovým" programem - průzkum okolí, získání informací a zásob.

Akce je vhodná i pro nováčky a to jak na poli larpových bitev (akce není přehnaně drsná, lze si ji užít i za velmi důležité nebojové postavy - Hledače, mediky a mechaniky, výstroj je o dost snazší sehnat, případně i půjčit), tak na poli postapo žánru, protože setting je jednoduchý na pochopení a kostýmy stran nenáročné na výrobu.

 

"Povstání Sirotků tvrdě bojuje u Humpolce a donutila Jednotu k defenzivě. Na západní frontě je tzv. sedavá válka, všechny větší síly a důležité zásoby jsou na východě. Kapitán Petr se rozhodl pro ofenzivu na kterou Sirotčí vojska jen tak nezapomenou. Po krutém boji se podařilo silám Jednoty ukořistit minomet a zahnat Sirotky na jih."

"A hledači? Ti prý našli tajemtví svého bratra vyobcovaného z cechu hledačů a jakmile otevřeli schránku hned zjistili proč byl vyhoštěn i jak se uchránit i před tou nejhorší špínou - nelézt do ní."

 Ještě chceme za organizaci uvést Karolínu Serbouskovou a Lenku "Jairu" Červenkovou které nám pomohly jako stranové organizátorky a bez nich by to nešlo. 

3 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
UlfMichal 08.04.2019

Hej, žůžo bůžo, za mě nejepší akce v roce (už druhým rokem :D )
Těším se na další ročník. Skvělej setting, báječný scénář a výborní orgové.
Jediná věc, kterou bych možná vytknul, je fakt, že i přesto, že je bitva psaná jako zamřená na chaldné zbraně  (a zaměřená tak skutečně je), jsem témeř vždy umřel na hozený granát a ani jednou jsem během bitvy nepadla čistě proto, že by mě někdo ubil. To ael mohla být samozřejmě jen moje smůla.
Tuhle akci vřele doporučuju, ať žije Jednota a díky sirotkům za umírání :)