My dva

2 hráčů, 1 mužů, 1 žen, 0 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2016

Autoři: Zuzana Zuzana Hrnčířová

Skupiny: —

„Miloval jsem ten pocit bezpečí, který se ve mně rozlil hned, jak mě Magdaléna objala. Jako by se naše srdce ihned napojila na sebe a sladila svůj tep. Spolu jsme byli nerozluční. Spolu jsme byli silní. A klidní. Bezpeční před zbytkem světa. Věční.“

„Pamatuji, jak mi Štěpán bral tvář do dlaní a vydržel si ji neskutečně dlouho prohlížet. Jak mě pak něžně políbil nejdřív do vlasů, na čelo, na tvář nebo na nos. Všechny ty polibky byly stejně krásné a krásně sladké. Vydržela bych tak celé věky. Přála jsem si, ať tenhle náš ráj nikdy neskončí.“

 

My dva je komorní larp pro 2 hráče, muže a ženu. Je celý o lásce a zaměřuje se na otázku tenké hranice mezi láskou a nenávistí. Hra pracuje s tématem dlouhodobého vztahu, odcizení, zklamání, ublížení, zrady i možnosti odpuštění.


Setting lze nazvat „naivním fantasy středověkem“. Obě postavy pro své spory skončily u soudu, odkud je zeman poslal na noc do vězeňské cely, aby nazítří ráno uslyšely rozsudek. Hra se přitom odehrává právě v tu noc, kdy mají možná poslední možnost si promluvit. Setting ovšem neurčuje celou hru, nejedná se o fantasy larp. Půjde skutečně o lásku a středověk je jen pomyslnou berličkou, jak vytvořit čistý vztah dvou lidí nezatížený vlivem moderních technologií a dnešními praktickými problémy.

Hra je určena pro hráče, kteří:
• chtějí hrát hru o lásce
• baví je emocionální vztahovky, umí si emoce pustit co nejblíž k srdci
• jsou ochotni si předem několikrát nastudovat velmi dlouhou postavu (cca 20 stran)
• si sami najdou spoluhráče, kterého znají, je jim sympatický a nebojí se před ním odhalit vlastní pocity (ne ovšem vlastního partnera)
• počítají s tím, že hra může (byť nemusí a prvoplánově nechce) otřást jejich stávajícím partnerským vztahem; hra ale určitě cílí na to ukázat, jaké emoce může člověk ve vztahu prožívat, jaké v nich děláme chyby a jak chyby vztahy následně formují
• v nejlepším případě již hráli nějakou hru ode mě a tuší, do čeho jdou… ;)

PS: Není třeba bát se zvýšeného fyzického kontaktu mezi hráči. Hra k němu v určité části dává prostor, rozhodně ale ne povinně a ne vždy.

9.0

23 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ChlastyTomáš Kacálek 10.11.2017

Lidi, tak tohle je pecka! Tohle je legendární hra! Ano, velmi záleží s kým tu hru hrajete. Jak ji budete hrát! Možná sami zjistíte, jaký jste vlastně člověk a jaký člověk vedle Vás je. Jsem štastný, že jsem měl tu nejlepší hráčku (Juliji :)) a že vše dopadlo dobře, ikdyž jsem měl velký strach. Zvládli jsme to. A je o to důležitější, že po této hře se cítím, tak nějak vyrovnanější, klidnější. My dva Vám položí otázky, na které možná ani nechcete znát odpověď, nebo jen chcete, aby Vám je někdo položil, neboť sami již nemáte sílu si tyto otázky klást...

0
ÁjaAlena Pikousová 21.09.2017

Hustá hra, skvěle napsaná. Několikatero čtení různých verzí bylo skvělé, ačkoli si na něj člověk musel udělat čas. Nejvíc mě bavilo si přečíst po hře klučičí verzi a teprve pak mi spousta věcí došla a uvědomila jsem si, jak málo stačí k neporozumění mezi dvěma lidmi. Myslím, že pro lidi v dlouholetém problematickém manželství může být přínosná jetště úplně jiným způsobem. Ale i tak mi dala hodně. Ale jak hodnotím dosti zpětně (půl roku), mám pocit, že mi nejvíce dalo opravdu to čtení postav. Samotná hra také stojí za to, ale hrajte ji ideálně s někým, se kterým ta interakce bude fungovat. Já ji hrála s pro mne vlastně neznámým klukem, tak to trochu vázlo. Ale díky za hru! Mám ráda hry s přesahem a smyslem.

0
TermotTereza Žáčková Motalová 25.03.2017

Po přečtení postavy jsem měla obavu, aby mne hra "nerozbila". Naštěstí jsem měla toho nejlepšího spoluhráče, jakého jsem, pro tento typ hry, mohla získat. Jsem přesvědčená, že na dobrém výběru celá hra stojí a padá. Dál se rozepisovat nebudu, byly by to spoilery.

Dávám 9/10.

0
DavidDavid František Wagner 25.03.2017

Je to dost dobrý.

Na to, jak malá je to hra je v ní hodně super nápadů, které by na větší ploše nefungovaly/ prakticky nešly zařídit . Hra pracuje se všemi smysly (a s jejich deprivací), odvážně pracuje s textem, má chytře udělané tempování které jenom místy trochu škobrtne (což je na improvizační konverzační hru naprosto úžasný) a ví co chce dělat a jak. Místy jsem měl dojem, že by se dalo jít ještě o krok dál a nějaký prvek pořádně potěžit (spatial design typicky), ale to bylo pár chvil ke konci a pohoda.

Zajímavá je v tom otázka reflexe hry pro hráče, kde zrovna tady mám pocit že intenzivnější práce s interpretací zážitku po hře by byla fajn. Hra po vás chce poměrně velkou časovou investici předem a rozhodně by nevadilo, kdyby jí chtěla i po tom.

Dvě věci, které mě zaujali ke hře jako celku:
Hodně zajímavý je probírat se tím, kolik hráčů bylo hrou dost zničeno a museli přehodnocovat svůj pohled na vztahy a kdesi cosi. Čekal jsem tak šílený peklo - a ono ne! To bych chtěl zdůraznit jako velmi pozitivní: když se člověk nepřijde rozebrat (a s tím autorka těžko co udělá), tak hra nepoužívá žádný levný triky k dosažení slziček. Super. Informace ke hře taky nabízí všechna varování, která jsou potřeba, což je krásný.
Druhá věc pak je určitě porovnávání co které dvojice řeší podle toho, v jaké reálné fázi života zrovna jsou - a co by se stalo, kdybychom do hry nahnali výrazně nevyrovnaný pár. 

Kdybych měl říct negativa, tak kromě toho že se dalo jít místy odvážněji a dál (a třeba použít přímo kontakt při nebo trochu víc strukturovat děj) bych asi s odstupem zmínil to, že množství porovnávání s jinými páry po hře bylo takový divný. Ne zásadní problém, ale trochu zvláštní a moc nevím proč se to dělo. 

(číselně nehodnotím)

0
SunnyLenka Daňková 22.03.2017

10/10 Zuzčiny komoráky v málo lidech mne dokážou vždy naprosto rozsekat. Stejně tomu bylo i tentokráte. Pocit zoufalství, zmaru, přesvědčení o vlastní pravdě, rozdílnost ženského a mužského pohlaví... Velmi přínosný LARP pro vnímání druhé strany v páru. Nehrála bych to ale s reálným partnerem, je to smrtící :D

Doporučila bych ještě delší debrief mezi oběma hráči, aby se víc věcí vysvětlilo, jak kdo co myslel apod. 

0
Jindři:)Jindřiška Nejedlíková 21.02.2017

Hráno 16. 2. 2017

Skvěle napsané postavy, dobře vybraná hudba, šikovná CPčka, odpovídající "architektura" místnosti. Já si larp naplno užila jak díky kvalitně zvládnutému larpu, tak díky svému spoluhráči. Jen bychom potřebovali o trochu delší dobu na dohru. Dala bych 9,5 bodu, ale vzhledem k tomu, že to nejde, po pročtení i Štěpánovy postavy (po hře) se přikláním ke své  druhé desítce  a říkám: "Více takových larpů :)!"

0
DrakeMichal Mikuš 30.01.2017

Toto je hra, kde môžem bez pochyby povedať, že mi niečo dala. Verím, že to čo si z nej odnášam mi v niečom pomôže byť lepšou osobou (a to nie len v partnerskom živote, ale všeobecne). Ak máte radi emočné vzťahovky je pre Vás táto hra must. Akurát si dobre rozmyslite s kým do toho pôjdete. Pre mňa skvelý zážitok a utvrdenie v tom, že Zuzanine komoráky patria do top kategórie :-)

Čo sa mi na hre páčilo:
Skvele rozpracované postavy
Celkový setting scén vrátane drobných detailov
Atmosféra z ktorej som mal zimomriavky

Čo si myslím, že by mohlo hru (pre mňa) ešte vylepšiť
Nič mi nenapadá !

Hodnotím 10/10

 

0
SinyAneta Formáčková 10.12.2016

Hra je intenzivní, se skvělou atmosférou a silným přesahem, který donutí se zamyslet... Tedy, možná ne každého, ale mě rozhodně. 

Zpočátku jsem se bála na hru přihlásit, protože jsem si nebyla jistá "romantickým settingem a rešením vztahu" a už vůbec ne hraním jen ve dvou. Ale měla jsem štěstí na báječného spoluhráče, díky kterému (a taky díky organizátorům!) měla celá hra spád a jsem ráda, že jsem si jí mohla zahrát. Trochu jsem pak litovala, že jsem hru hrála, když mi vlivem nachlazení/chřipky nebylo úplně dobře a říkala jsem si, že jsem do toho mohla dát i víc... ale to už je můj problém :) 

Hru bych doporučila všem, kteří se nebojí připustit si svojí postavu blíž a kteří rádi hrají vztahovky a nebojí se prožitků, které mohou mít přesah i do reálného života ve formě zamyšlení nad svými očekáváními od ostatních a nad svým vztahem/vztahy ke svým blízkým...

0
ŠuhinkaIvana Šuhajdová 26.10.2016

Skvělá konverzačka a přepokládám že u lidí, co mají nějak narušený vztah nebo se s něčím zrovna perou, to může být velmi rozbíjecí hra. Jak jsem pochopila, každý pár uchopí tuto hru jinak. Já s Tomem jsme to převedli na filozofické kladení otázek a odpovědí, dlouhé monology a přemýšlení nad vinou či nevinou. Zuzky larpy vždy přinesou něco nového do mého osobního života. Tady to bylo jasné ukázání toho, že to co vnímám já, je něco úplně jiného, co vnímá ten druhý. Ano, většinou to všichni víme, ale umíme s tím skutečně pracovat? :)

9/10

0
LaranyaAlžběta Šemrová 19.10.2016

Hrozně moc nevím, kam tuhle hru zařadit. Občas mi totiž připadalo, že to není tak úplně hra, ale psychologická studie. A to je za mě rozhodně dobře, protože experimenty s myšlením mám ráda. Takže ve stručnosti, protože mluvit by se o tom dalo hodně dlouho:

- Někoho možná odradí pekelně dlouhé texty k postavám. Já osobně mám ale ráda, když se o postavě dovím co nejvíc. Líbil se mi i mechanismus čtení natřikrát, protože podle mně dokonale vystihuje postupné zkreslování paměti. Čím více informací vstřebáte, tím více námětů pro hádky s vaším parťákem budete mít, což je jen dobře, jelikož na nich hra stojí.

- Je potřeba si vybrat spoluhráče, se kterým bude fungovat. Pokud nebudete alespoň trochu na stejné vlně, nemusí to fungovat. Také bych hru nedoporučila začátečníkům, protože z 90% je taková, jakou si ji hráči udělají a nezkušený hráč by v několikahodinové hádce mohl spíš tápat. 

- Je to minimalistické, co se výpravy i zásahů ze strany organizátorů týče. Je to emoční ždímačka. Je to dokonalý rozbor stereotypních představ a vzorců chování mezi muži a ženami. Skvěle pracuje s mechanismem konfliktů (Taky znáte ten pocit, kdy si myslíte, že víte, co si ten druhý myslí, tak neotřesitelně, že opomenete zjišťovat, zda máte vlastně pravdu? Tak to je přesně ono.). 

Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla a dost jsem si to užila. 10/10