Na hranici osudu

9 hráčů, 5 mužů, 1 žen, 3 obojetných

4 hodin , 0 dnů , 2006

Na hranici osudu je larp o skupině lidí v podobné situaci – všichni na nemocničních lůžkách bojují o život. Každý touží po životě, ale ne každému se to přání splní. Návrat do života si je totiž třeba vybojovat.

Tématem se larp soustředí na řešení otázky významu lidského života. Každá z postav v tomto larpu má jiný názor na to, kvůli čemu má její život smysl, a svůj postoj konfrontuje konverzací s ostatními postavami. Forma i námět larpu vyžaduje zapálené hraní role a velké nasazení, je určený spíše pro hráče se zkušeností se silně dramatickými larpy.

Konverzační larp je strukturován promítáním předtočených scén ze života postav. Video mírně předurčuje téma rozhovoru a postupně spojuje motivace jednotlivých postav. Na závěr skupina hlasuje o jednotlivých postavách, určuje, kdo si "zaslouží" návrat zpět do života a kdo by již měl definitivně odejít.

Na hranici osudu jsme stvořili v roce 2006 jako alternativu k larpům Cela a Rodinná oslava a uváděli ji na prvním a druhém Larpvíkendu.

4.4

28 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
KlaKlára Wanková 05.12.2016

Hrála jsem v rámci festivalu otrlého hráče s tím že to bude fakt špatný.

Nebylo.

Moc to nedávlo smysl a v průběhu jsem to nepochopila, ale docela jsem si to užila. Tak nějak jsme se hoďku a kus hádali, pak se rychle za sebou dvakrát odhlasovalo kdo si nezaslouží tam být, pak jsem vyhrála a pak byl konec...

No, doporučit to asi uplně nemůžu, ale když se sešli lidi, kteří počítali s tím že to bude špatný a chtěli to zkusit tak to bylo vlastně celkem fajn

(akorát mě teda po čtení komentářů štve že jsme neměli videa)

0
WulfRadovan Vlk 29.11.2014

Příběh: * *
Zážitek: *
Gamedesign: *
Korekce subjektivity: *

Myšlenka setkání se před smrtí, ve stavu někde mezi vědomím, sny, realitou a smrtí, je vlastně hodně zajímavá a dokáže být vděčná. Autoři však nepřišli na to, jak ji uchopit, a vzhledem k tomu, že to je jeden z prvních českých komorní larpů vůbec, tak zpracování takto složitého tématu ani nemůže být dobré. V praxi tak všichni sedí v kroužku a trousí své vzpomínky z papíru, a hledají, co vlastně mají společného. Závěrečná pointa pak překvapivě ukáže, že víc, než by čekali, ale předtím běží vyřazování, než naleznou klid. To by mohl být také super mechanismus, kdyby k němu v průběhu řešení vedly nějaké stopy. Nevedou. Mohl by to být zajímavý argumentační larp, kdyby se tam trochu argumentovalo a hráči byli schopni změnit svůj názor proti tomu, co mají ve svých materiálech. Hodně promarněný potenciál.

Nehrál jsem to hned po uvedení, hrál jsem to až na komorní Třebíči 2010, a už tenkrát byla tato hra překonaná po všech stránkách.
Dát do larpu video bylo tehdy cool, pípání nemocničních příéstrojů dobře protemňovalo atmosféru. Školní třída ji naopak celkem ničila, ale po nějaké době jsem ji přestal vnímat.
Mohlo by být zajímavé zahrát si tuhle hru pod silným vlivem alkoholu nebo v jiném stavu pozměněného vědomí, ale za normálního stavu prostě nefunguje, hráči nevědí, co tam sakra jako mají dělat. Jako prozkoumaná slepá ulička celkém dobrá, ale věřím tomu, že se tou uličkou dá prodrat někam ještě dál a třeba se nakonec zjistí, že I někam povede.

Řemeslně nezvládnuto, ale téma může být silné a zajímavé, stejně tak mechanismus vyřazovacího larpu lze využít lépe (žádný takový další jsem v podstatě nehrál, pro mě je to novinka, byť ne úplně atraktivní).

Podprůměrní hráči, podprůměrný běh, ale byl jsem rád, že jsem ten larp ještě chytil, dokud běžel. Zřejmě jedno z podledních uvedení na Komorní Třebíči 2010.

0
BOAVendula Borůvková 09.10.2013

Nevěděla jsem, co mám dělat a do konce hry jsem to nepochopila... A to jsem teda měla velkou snahu...

0
SotkisPaklíč Po'Kradlowics 14.08.2013

Dobry napad a velke nic okolo toho. A ani rozhodovani na konci nic nezachrani.

0
BaldaJakub Balhar 22.04.2013

Jeden z prvních larpů, které jsem hrál. V larpu se mi líbilo použití videa. Nicméně samotná hra mě příliš nezaujala. V mém běhu se zvrhla ve stojíme v kolečku a bavíme se. Tento typ diskuzního larpu nemám moc rád.

0
AnýskaAnežka Müller 12.01.2013

Můj úplně první komorní larp. V době svého vzniku přinesl několik zajímavých a nových prvků a myšlenek. Budu souhlasit s Jezevcem, domnívám se, že i dnes by po několika drobných úpravách měla tato hra co nabídnout.

0
LischaiPavel Gotthard 03.01.2013

Na hranici osudu je vykopávka z počátků komorního larpu v Brně, postavená na později často omílaném principu "někde se probouzíte a nic nevíte". Ve srovnání s Celou a Rodinnou oslavou je trochu těžkopádnější, protože celou první polovinu hry spolu postavy nemají moc co řešit, a vyžaduje větší nároky na hráče, ale i tak ta hra drží pohromadě. Dnes už asi překonaná po všech stránkách, ale rozhodně zapsaná do historie.

0
GordhartRoman Čech 03.01.2013

Musim říct, že až po důkladném přečtení úvodního textu jsem si vzpomněl, že jsem tu hru hrál, myslím, že to bylo tehdy na druhém Larpvíkendu, kde ve srovnání s Kořiští a Pandorou IX to měla Hranice prostě těžké.

Po těch letech si zpětně vzpomínám na to depresivní nemocniční pípání, videovstupy a celkově na hru, která mohla být lepší. Hodně mi přišlo, že postavy tam neměly moc co hrát, vstupů z vnějška vlastně nebylo tolik (a rozhodně nedávaly tolik podnětů pro všechny) a koncové rozhodování si člověk tak nějak odvolil, protože hra vygradovala nějakou dobu předtím.

Za mě 40%.

0
GekonJiří Zlatohlávek 03.01.2013

Hranice nestárla tak dobře jako Cela. Na prvním larpvíkendu to byla bomba, v konkurenci dnešních her už je to slabší průměr. 5/10 (Pamětníci +2).

0
ČikiPetr Kuběnský 02.01.2013

Na hranici osudu slibuje být strhujícím dramatem, osvěženým čapkovsky-noetickým principem koncepce postav. Ve skutečnosti je to spíš průšvih. Neurčenost prostředí je matoucí a drama nelze budovat bez vyhraněných a jasně definovaných charakterů. Předtočená videa ve skutečnosti nejsou tak zlá (i když standardy CoMu jsou dneska samozřejmě trochu jinde), takže za mě nehrají v hodnocení moc velkou roli. To nejlepší, co můžu k Hranici osudu říct, je že to bylo zajímavé nahlédnutí do dřevních dob komorního larpu.