Na konci pekla

7 hráčů, 1 mužů, 2 žen, 4 obojetných

3 hodin , dnů , 2016

Web: https://www.youtube.com/watch?v=rv9P2nfblRU&feature=youtu.be

Odprosťte se od pozemské propagandy o pekle jako o místě plném neustálého utrpení. Peklo je totiž mnohem víc než utrpení, muka, agonie a plameny. Peklo je hlavně jedna velká rodina! Stačí si zvyknout na zavedený řád a bude se Vám zde žít mnohem lépe než na Zemi.

Ve hře Na konci pekla se hráči dostanou do role pracovníků buňky 36k, která má za úkol rozšířovat hranice pekelné říše. Protože ale Satan holduje poněkud korporátním myšlenkám, mají lidé a démoni mnohem víc práce sami se sebou než se stavěním zdi. A jakoby nestačilo, že naše buňka nestíhá plnit plán, byla při poslední inventuře objevena i nevinná duše a to byrokrati nevidí rádi.

Účastníky této pracovní směny čeká humor, poflakování, ale i intriky. Každá z bizarních postaviček našeho malého společenství má své vlastní plány a je jen na nich, jak dobře dokáží své záměry prodat ostatním.

Komediální larp z prostředí korporátního Pekla vznikl v rámci programu Škool 2016.

8.1

21 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
RadkaRadka Minarechová 24.07.2017

Postava: Pája
Odohrane na GameCone 2017

Velmi dobre som sa zabavila - ved kto by si nechcel zahrat bulvarnu novinarku v pekle? :D Krasne sa mi intrigovalo, hoci mi to nie celkom vyslo podla mojich predstav - potrebovala by som este zopar minut, aby som to dotiahla do konca, ale to uz je cisto iba moja chyba. Postavy su urobene dobre, je tam naozaj viacero velmi bizarnych postaviciek. Pacilo sa mi aj naborove video :)

0
TomislavTomáš Mužík 05.08.2016

Gamecon 2016, zhulenecký Máša 

Moc dobrý komediální larp - máme tady velmi dobře napsané postavy, které nejsou prvoplánové a nabízejí hodně možností na jejich ztvárnění. První půlka rozjede RP a vžití do postavy druhá už je pak celou dobu o intrikách a už jsem zase tolik nestíhal roleplay (s ubývajícím časem úměrně roste počet intrik :) ), nicméně vtipných situací je spousta v obou polovinách a závěr je dost o nervy. :D

Jinak jak píše Destil - bylo to ráno po koncertu a za mě totální nedostatek spánku (ke konci už jsem se v těch svých intrikách dost ztrácel :D ). Ze začátku jsem měl poněkud jiné priority ve výběru postav ale nechal se ukecat do Máši a udělal dobře (všem doporučuju - výborná postava). 

0
DavidDavid Vávra 24.07.2016

Gamecon 2016 - démon důchodce

Hru jsem hrál na Gameconu. Sešla se fajn parta i když to bylo v 9 ráno po koncertě :) Hráli jsme ve stylovém bunkru. Jsem z hry nadšen. Obecně mám u komoráků trochu problém se dostat do imerze a skutečně začít přemýšlet za postavu. Tady se to stalo rychle. Larp je komediální a nastávají tam vtipné situace, ale zas ne natolik, aby z toho byla fraška. Pěkné rekvizity dokreslovaly hru a jasně ukazovaly, kdo je démon a kdo ne. Postavy byly různorodé a hodně provázané různými intrikami. Pořád bylo co dělat - většinou intrikovat 1:1 s jinou postavou a pak se zase posunout k další. Mechanika práce na rozšiřování pekla také vyvolávala vtipné situace :) Úvodní video nás rychle dostalo do fiktivního světa, lepší než to jenom vyprávět. Super nápad se zvukovou stopou, která jasně určovala čas hry. Závěr byl dobrý, do poslední sekundy nebylo jasné, jak to celé dopadne.

Trochu slabší byli CP - oba mohli být zlejší :) Výslechy nebyly moc dramatické (jsem zhýčkaný výslechy ze Systému). A taky mi přijde nevyužité to korporátní téma - CP by mohli dávat víc referencí na korporace, socialismus a tak. To by podnítilo hráče dělat to taky a vzniklo by víc vtipných situací.

8/10 - nadprůměrný komorák s vtipným světem a vysokou imerzí

0
ŠedýMartin Honek 18.04.2016

Nebudu nic komentovat. Půlku řekl Čiki a druhou půlku vám řekne náborové video před hrou.

Autoři! Pokud svojí hře chcete udělat skvělou reklamu, měli by ho vyvěsit do světa. Řekne to hráčům o hře mnohem víc, než celý popisek v záhlaví!

0
ČikiPetr Kuběnský 18.04.2016

Z anotace jsem si sice myslel, že půjde o vážně laděný larp, ale komedie ve výsledku velmi potěšila. Vůbec - napsat dobře larpovou komedii je kumšt, kterej neovládá každej. Peklo je v tomhle pojetí korporát kříženej se socialismem, kde člověk natrefí na dilbertovský fórky v podání karikatur známejch ze seberozvojovejch příruček o marketingu (neschopnej měkkej šéf, zklamanej vysloužilec za jehož dob byla tráva zelenější, kouč, kterej sice nic neumí, ale věří, že společná mantra pomáhá produktivitě atd.). Což je vlastně samo o sobě zdrojem humoru v larpu, kterej je jinak úplně minimálně strukturovanej. Škoda je jen dvou věcí - zmatenýho závěru a faktu, že jsem nehrál s lidma z koroporátního prostředí. Spoluhráči byli sice hodně super, ale dovedu si představit, že kdyby se do toho ještě zapojila manažerská hantýrka a zkušenosti s tím, jak to v reálnejch firmách chodí, byla by to absurdita úplně jiný úrovně. Na konci pekla je svěží vítr v komorákové lize.