Nebezpeční Ninjové Noci

0 hráčů, 0 mužů, 0 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2013

Autoři: Rado Radek Hübl

Skupiny: —

Autorem námětu je kolektiv z workshopu o tvorbě larpu na Odrazu 2011, svoleno pro volné využití. Úpravy a realizace Rado.

"Kdesi na území našeho státu, kdysi v mlhavých počátcích larpu, kdy se jim ještě říkalo dřevárny.
O komorních larpech se možná někomu zdálo, ale mlčel o tom.
Tehdy se skupina hráčů po své první bitvě rozhodla v opojení z nebývalého prožitku uspořádat svou vlastní akci a protože jeden z nich právě viděl úžasný film o střetu ninjů a samurajů, bylo rozhodnuto.
Orgové se potkávají v předvečer akce a těší se jak oni, zastupující Nebezpečné Ninji Noci to naklepou hráčům, kteří hrají Statečné Samuraje Slunce. Ale nečekaně se objevuje skupina nadšených hráčů, jen o něco málo méně zkušenějších. A to je jen první událost s kterou „orgové“ nepočítali."

Larp o nás pro nás pro mužské i ženské role, nebo spíše návrat v čase a vzpomínka na „dřevní“ doby.
Hra obsahuje jen o něco málo nadsazené charakteristické postavy larpové komunity v jejich počátcích a dle některých vlastně dodnes…

Na HZNM conu 2012 byl larp charakterizován jako "freeform larp". Později po různých debatách označeno za "parodický sandbox". A tak to je :D

5.6

10 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
sirienPetr Mazák 05.12.2016

[Festival otrlého hráče | Rado] / 3*; hráno bez těhotných hráček

Ty tři hvězdičky neberte úplně zle, je to spíš objektivní reflexe než subjektivní zážitek a hra je určitě subjektivně zábavnější, než je objektivně kvalitní. (Na druhou stranu by možná šlo objektivně argumentovat, že by si to zasloužilo hvězdičku dvě navíc za určité prvky, jenže subjektivně přece hře uvedené na FOH nemůžu dát víc, než 3*, zejména, když je můj názor ovlivněn následným hraním Plánu 8, což je trauma, po kterém se cokoliv jeví lepší).

Koncept a nápad jsou super a funguje to, bohužel to dost spoléhá na schopnost hráčů improvizovat a parodovat vlastní zkušenost - v zásadě to není špatně, ale čestně přiznám, že v devět ráno po třech hodinách spánku po předchozí párty bych možná ocenil, kdyby někdo do notiček připsal pár řádek nějakých hmatatelnějších témat k řešení do začátku.

Hra zároveň dost spoléhá na hráče a na to, že mezi sebou vytvoří dost zamýšleného chaosu - my to hráli v šesti lidech a přišlo mi, že to je tak na hraně - osm (a víc) by asi bylo lepší. (Na druhou stranu, hráči co nedorazí určitě patří k otrlému zážitku z FOH, což bych možná mohl subjektivně hodnotit kladně...)

Druhá půlka hry (resp. část po "dramatickém obratu" - mimochodem, ten WTF kontrast toho o čem hra je a toho, co se tam pak stane, je výborný meta-humor na účet herního designu a myslím, že by si objektivně možná zasloužil i vyšší hodnocení, bohužel subjektivně mi k němu chyběla reflexe, která by jej dostatečně sarkasticky podtrhla a trochu pochybuji, že by tenhle vtip vlastně všichni pořádně docenili) - tedy, druhá půlka hry je v podstatě to, o co jde a když do věci někdo vloží trochu nadsázky v podobě vhodně odměřeného extrému nebo absurdity, tak to vytvoří výborné parodické interakce.

Každopádně pokud se chcete jít pobavit, máte náladu na trochu absurdity sebe-kritického sarkasmu a nečekáte, že hra vyléčí vaše duševní traumata popř. že vám ukáže hlubiny vaší duše o nichž jste netušili, že existují a změní váš život, pak vám ve skutečnosti můžu s klidem doporučit jít si tohle zahrát, litovat byste neměli :) (subjektivně, teda, objektivně vám to nejspíš zase až tak moc nedá...)

0
LisaZuzana Eliška Veselá 26.09.2013

Prostě sranda. Tady se nedá hrát na nějaká procenta hodnocení, protože to není něco, co lze srovnávat s hustokruťáckými larpy vážného typu. ^_^
Když už máte plný brejle vážných a zásadních larpů, uvolněte se a zasmějte u Ninjů. Rado, očekávám další uvedení!

0
PatrikPatrik Krupička 25.09.2013

On to sem fakt někdo dal, jo? :-)
Hele, já tomu dám pětku, protože ta hra prostě je průměr. Ona "parodie" na larpové klišé byla opravdu skvělá, druhá "vážnější" část mi tam přišla trochu jako pěst na oko, ačkoliv chápu, že to k tomu taky tak trochu patří. Stále to je ale spíše oddechovka, od které nikdo nic převratného ani nečeká.
A já se bavil :-).

0
KatooKatka Winkelhöferová 24.09.2013

Perfektní nakopnutí do vzpomínek vlastních začátků s larpy..
O smích není nouze. Zahrála jsem si to 3x a ráda si zahraju zas :)

0
DriiciTomáš Hodek 24.09.2013

LARP převážně nevážně - jinak nevím jak tuto hříčku jednoduše nazvat. Kopec legrace, vzpomínek na to jak opravdu některé akce kdysi před dávnými časy probíhaly. LARP pro ty, kdo se chtějí zasmát a odpočinout si od všech těch her, kdy se řeší složité životní nebo morální situace.