Never Let Me Go

10 hráčů, 4 mužů, 6 žen, 0 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2012

Autoři: Peldric Petr Urban, Madla Madla Urbanová

Skupiny: —

V okamžiku smrti prý každému hlavou proletí celý jeho život. Chvíle štěstí, chvíle smutku. Velká vítězství. Velké prohry. Osudové lásky. Osudové chyby. Osudová rozhodnutí, která navždy změní náš život. Tyto vzpomínky přichází, ať už nás smrt zastihne kdekoliv. Na operačním stole, na smrtelné posteli, v zákopech vykopaných samotnou válkou či jinde. Každý člověk se snaží najít ve svých vzpomínkách tu, která mu jasně dokáže, že zde po něm cosi zůstává a přežívá jej. Vzpomínku, která ukáže, jaký měl jeho život smysl...

Co tu zůstane po Vás?

Komorní larp dle stejnojmenné knihy Kazua Ishigura. Pro jeho hraní naprosto není nutné znát knižní předlohu ani film (naopak, pokud tento příběh neznáte, hra pro Vás bude mít několik překvapení). Z dosavadních ohlasů nicméně vyznívá, že hru si lze plně užít i pokud tento Ishigurův příběh znáte – hra je událostmi knihy pouze inspirovaná.

8.6

124 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
AyaDaniela 25.04.2017

PBL 2017

Jsem moc ráda, že jsem před tímto larpem neviděla film ani nečetla knížku (což mám teď určitě v plánu!) a bylo to tak takové malé překvapení, o co přesně vlastně jde. Občas jsem sice měla pocit, že již nemám v roli Julie argumenty, proti ostatnm, kteří se do svých rolí skvěle vžili, a neustále se mě snažili přesvědčit o opaku. O to víc mě potěšilo, když mi nakonci "Emily" řekla, že jsem byla neústupná a že mi to vlastně šlo! 

A ten závěr...Nečekala jsem, že i já budu brečet. Ale to k téhle hře asi patří :) A nebýt Peldrica (který nám debatu ukončil :-) ), určitě bychom debatovali po hře ještě teď. Opravdu vás donutí přemýšlet. 

Takže moc děkuji za hru!

 

0
DrakeMichal Mikuš 24.04.2017

Výborný larp, so zaujímavým príbehom, pointou a previazanosťou postáv. Jedinú vec, ktorú s odstupom času, ľutujem je, že som sa do prežitku postavy ešte viac nevložil a nepopustil uzdu emóciám naplno. Táto hra k tomu totiž priamo nabáda. Som rád, že som si ju konečne mohol zahrať (a dostať ju zo zoznamu hier, ktoré chcem hrať ! :-)). Hodnotím 9/10.

0
KitiaraMichaela 24.04.2017

Přestože jsem si u čtení vybrané postavy uvědomila, že příběh vlastně znám. Vůbec to nevadilo a hra pro mě měla spousty překvapivých situací. Hru jsem si neskonale užila a postava Annie mi hrozně sedla. Ještě jsem nikdy na Larpu či komorním Larpu nezažila abych byla takhle emocionálně vykolejena. Dokonce i nějaká ta slzička nakonci ukápla. Nechápu jak to mohlo tak rychle utéct...

Tento larp všem moc doporučuji...

0
ÁjaAlena Pikousová 10.05.2016

Týjo, bomba! Sice jsem si řekla, že se mi do tiché Annie nechce, ale budu ji hrát, když nikdo jiný nebude chtít (a on nechtěl), ale nakonec jsem byla velmi ráda. Hra velice pěkně gradovala, povedlo se mi všechno načasovat do správné chvilky, vše se vyřešilo a přitom neotřele, zamilovala jsem se a konec pro mou postavu mohl být o deset minut dříve, o to víc jsem si pak užívala neherně závěrečné dialogy ostatních. Velice pěkné téma, ačkoli člověk moc předem netuší, do čeho jde (psáno téměř bezprostředně po hře).

8/10

EDIT (druhý den): Čím dál víc si uvědomuji, kolik toho má Annie se mnou společného! A hodně mě to oslovuje. Opravdu díky za hru! Moc mi dala a dává.

0
MaudGabriela Benešová 01.05.2015

Hrála jsem tento larp na PIVKu 2015 a bylo to skvělý.  Sešli se skvělí spoluhráči, prostředí bylo výborný. Roli jsem si vybrala hned a byla mi jak šitá na míru. Je to silný příběh a umožňuje na krátké ploše silný zážitek. Párkrát v průběhu hry bych ocenila i opravdového panáka, ne jen herního. Díky autorům! A skvělým organizátorům PIVKa.

0
ViperLukáš Makovička 22.12.2014

Postava: Tommy
Hráno v rámci: Dvorky 2014 (Pedagogická fakulta UK)

Je to dobře postavená hra, která se v mém případě ovšem trochu zvrtla a ztratila ono kouzlo. V první části hry mi vadila hudba, která do místnosti prosakova zvenčí. To samozřejmě není chyba organizátorů larpu, ale i tak to herní prožitek kazí.

Hra je rozhodně hezky utvořena a napsána. Také hra nabízí silný emoční prožitek mimo jiné díky tomu, že pro mnoho postav nemůže skončit šťastně. Bohužel ovšem i přes to má postava de facto skončila happy-endem, protože informace a fakta, které mi měla výrazně „uškodit“, se do hry díky jiným hráčů/postavám bohužel vůbec nedostaly. Díky tomu jsem v rámci hry měl jediné dilema, které na vyplnění celé herní doby nestačilo a je to škoda. Nemluvě o tom, že díky tomu jsem ani nemohl prožít pocity a emoce, kteří hráči jiných běhů prožili.

V budoucnu s časovým odstupem bych si tento larp rád zahrál znovu - v jiném složení a snad lépe.

Hodnocení 7/10

0
wojtaVojta Sázel 09.12.2014

Velice pěkně zpracované téma a nutí hodně k zamyšlení. Je to plné citů, což zas až tolik nemusím, protože jsem hrozně citlivý a strašně mě to veme. :) Příběh jasný, srozumitelný a nepřeplácaný drobnými zvraty, ale jen jedním velkým. 

0
LaranyaAlžběta Šemrová 30.11.2014

Začala bych asi tím, že většinou na larpech nepláču. Tady jsem si ale pobulila solidně. Vůbec jsem se nenudila, naopak jsem měla pocit, že nejsem schopná poctivě splnit všechny cíle své postavy ve vyměřeném čase. Přestože jsem viděla film, hra měla čím překvapit. Jedinou výtku kterou bych snad měla, je možná nedostatek variability co se závěru hry týče. Způsob, jakým jsem chtěla situaci své postavy řešit, mi byl zamítnut, protože jsem byla historicky první, koho takové řešení napadlo. Možná by bylo fajn, počítat i s neobvyklým jednáním hráčů. Ale to nic nemění na tom, že se mi to vážně líbilo.

0
AlienorAlena 24.11.2014

Do hry s velkou obavou, kterou predstaveni postav jen prohloubilo (jak si vybrat postavu a pripadne si realne neublizit moc). Nahodna volba se ukazala jako nejlepsi mozna. Hra je postavena na jednoduchem principu a je jen na hracich kam si ji pusti a co si z ni odnesou. I kdyz zazitek muze byt bolestinstky.

Dekuji orgum za super hru.

Dekuji spoluhracum ze sobotniho behu LV za vyborny zazitek.

Osobni komentar - pokud bude noznost rada si zahraji znovu - za stejnou postavu, ale gradovat nektere konkretni situace o neco vyrazne vic ven nez dovnitr...

0
Fredi. 15.10.2014

Jednalo se o můj první larp a tak nemám s čím srovnávat.

Hra se mi moc líbila, donutí vás se nad některými tématy zamyslet. Když už si totiž myslíte, že je vše tak, jak má být, přijde zvrat a vše se změní. Postava mi nakonec přišla skoro šitá na míru a díky některým spoluhráčům se z toho stal strašně silný prožitek...

Díky. Těším se na další :)