Noc mrtvých

14 hráčů, 8 mužů, 4 žen, 2 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2013

Web: http://www.youtube.com/watch?v=Dz9zr4I1vNM

Skupiny lidí, kteří přežili zombie apokalypsu, vytvářejí malé komunity a snaží se jít dál. Volí vůdce, hledají partnery, shánějí jídlo, chtějí zase normálně fungovat… To ovšem komplikuje občas výskyt zombíků.

Ponořte se do příběhu jedné komunity a zkuste tuto noc přečkat.

Tato experimentální hra vznikla v rámci larpového workshopu pod záštitou Moravian Larp, o.s. na letním kempu SEM. Hra v sobě kombinuje řešení vztahů jednotlivců i ve skupině a akci, kde dochází i k použití bezpečných střelných i chladných zbraní. Hra není primárně zaměřena gamisticky. Je vhodná spíše pro lidi, kteří si užijí atmosféru nejisté budoucnosti a každodenního boje o přežití, at již vnitřně, či navenek pro ostatní.

Verzi pro Larpvíkend 10 revidovala a postavy dotvořila Vendi. Podzemní prostory zajistili pořadatelé z o.s. Court of Moravia. Děkujeme za pomoc všech cizích postav a za rekvizity zapůjčené Bobem (boffry), občanským sdružením Krokodýl a Moravian Larp, a ze soukromých sbírek.

6.0

11 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ÁjaAlena Pikousová 14.07.2014

Já si to opravdu užila! Byl to můj druhý komorák vůbec a překvapilo mě, jak dobře byl za ten jeden den, který na vytvoření byl, napsán a promyšlen. Navíc mi má role prostě "sedla". Za mě nadšení a pokud se bude ještě hrát, klidně bych si ho zahrála znovu!

0
DrirrFilip Appl 04.11.2013

Chci víc takových her! Podobně jako jsem psal už u hry Mrchožrout Barbridge - Tyhle žánrovky, které kladou důraz trochu jinam než na "mám dítě s milenkou, která si ho chce nechat vzít, umírám na rakovinu a má dcera mě nenávidí, přefikl jsem bratrovu přítelkyni a řeším, jak mu to řeknu, jsem gay zamilovaný do svého studenta a žena se se mnou chce rozejít" mi v komorácích stále prostě chybí a já volám: Chci je hrát! Jsem vaše cílová skupina! Pište je, budu za ně platit a dávat vám dobré komentáře na CSLD!

No ale zpátky ke hře. Šel jsem na ni s tím, že budu v tíživé atmosféře, ideálně někde v podzemí, zabíjet zombíky. Pokud by k tomu bylo funkční pozadí se vztahy, vymáklým settingem a nějakou sofistikovanou zápletkou či pointou, bylo by to úplně megaboží a dalece by to překročilo očekávání. Takto bylo mé očekávání "pouze" naplněno, protože jsem opravdu zabíjel zombíky v úžasně atmosférickém a poměrně rozlehlém podzemí. A to bylo super. Pokud se bude hra ještě uvádět (vzhledem k náročnosti produkce, za kterou jako respekt), doporučuji zkusit dodat příběh (i kdyby byl nějak klišoidní, klasický ze zombie filmů - to by vůbec nevadilo, naopak!) a ideálně nějakou pointu, nějaká ta dilemata (mám zabít svého bratra, když byl pokousán?) a prostě tomu celému dát nějakou strukturu a smysl. Takhle bylo smyslem pouze přežít, byť vlastně nikdo nevěděl, co to znamená a co může dělat (znamenal útěk přežití?).

Každopádně jsem si to prostě užil, mělo to atmosféru, byla to zábava, adrenalin, hrálo pro nás dost Cépéček, mohl jsem střílet z brokovnice a bylo to na bombastickym místě. A napsali to prý lidé, kteří do té doby o larpu nevěděli zhola nic. Objektivní hodnocení by mělo být asi docela nízké, ale já schválně dám o dost víc (7/10), protože chci aby komorní hry vykročily tímhle směrem! Je kam jít!

0
NellmegilJan Chvátal 04.11.2013

Mno, potřebuje to víc práce. Mé vyjádření když se mě na to ptal někdo na LV bylo: Hele, akce super, atmosféra super, bavil jsem se a užíval si to...akorát to nebyl tak úplně LARP. Označení dřevárna v tagu docela sedí. ALE....pokud se to dotáhne a dočasuje, rozšíří se třeba možnosti průzkumu a třeba i dá možnost co táhne ve většině zombáren a to rozšířit svůj arsenál a třeba i opevnit fungující kryt...no prostě a jednoduše...škoda nevyužitého potenciálu. Přesto to byla sranda a rozhodně nelituju svého času. :)

0
DanielLeoš Kyša 03.11.2013

Hrál jsem na Larpvíkendu nr. 10, tedy v zatraceně atraktivní lokalitě brněnského podzemí. Myslím, že jde o velmi nadějný LARP, který potřebuje trochu doladit - třeba více času pro interakci postav. Pokud si s tím někdo dá práci, bude hodnocení příštích účastníků jistě vyšší.