Odpočívej v pokoji (Qerch VI)

22 hráčů, mužů, žen, obojetných

hodin , 2 dnů , 2014

Web: https://www.facebook.com/awain.larp/

Víkendová hra pro dvě družiny. Konala se 1. a 2. února 2014 na Suchém vrchu v Orlických horách.

První steampunková hra v originálním světě vytvořeným pro Qerch.

Za bohatství a prosperitu Atlantidy může několik faktorů. Jednak je to zavedení asketokracie za vlády Charna III. Po moudrou vládou asketů země vzkvétala a rozvíjel se technický pokrok. Především ten se pak stal hnacím motorem celého státu. Po objevení netušených vlastností orichalka začala být parní energie rychle nahrazována mnohem efektivnějšími orichalkovými stroji. Jednotlivé horneny (jak se začínaly nazývat zvýšené plošiny nad hladinou radioaktivního mraku) státu byly propojeny intenzivní vzduchoplaveckou dopravou.
Atlantida se stala majákem civilizace a vzdělanosti. Kromě továren a strojů se stavěla divadla, lázně, a muzea. Atlanťané podnikali na svých vzdušných korábech cesty do divokých krajů okolo, aby přiváželi vzácné kovy, zajaté mimozemšťany a opuštěná umělecká díla z doby před Apokalypsou.
Jedním z dobrodruhů, který podnikal výpravy na necivilizované horneny za východní hory, byl i hrabě William Travis. Ze své poslední výpravy k divochům na hornenu Ochotska se však nevrátil. Po několika měsících, kdy nepřišly žádné zprávy, se jeho synové a dcery rozhodli vydat se po jeho stopách. Pokud nenajdou otce živého, tak ať aspoň mohou jeho ostatky odpočívat v rodinné hrobce.

 

7.7

10 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
La BeteAdéla Hrabáková 01.11.2014

První Qerchové dobrodružství, laděné do steampunku. Ukázalo se, že to výborně funguje. Počasí na zimní hře přálo a tak byl všude sníh a mrzlo, až praštilo, což vytvářelo krásné kulisy, kteří dozajista všichni oceňovali, i když zrovna mrzli :-)  Hráči měli naprosto skvěle dotažené kostýmy, krásně vypadali i Hemzáci. Příběh byl zábavný a nebyl přehnaně překombinovaný. 

0
MíšaMichaela Hrabáková 06.02.2014

Zimní steampunkové dobrodružství. Přes počáteční obavy nakonec právě zimní horské počasí dokonale podtrhlo atmosféru daleké a nepřátelské Sibiře. 

Co se mi nejvíc líbilo"

- výborná indoorová smuteční večeře jako intro celého příběhu

- pěkně vybrané herní lokace - vojenský tábor, rozhledna

- kostýmy mimozemšťanů - Hemzáků

- pěkné kostýmy steampunkových družin mrazům navzdory 

Události

Larpy autorů