Odznak

8 hráčů, 4 mužů, 1 žen, 3 obojetných

5 hodin , 0 dnů , 2010

Kompletní materiály ke hře najdete na goo.gl/JxcI53 .

Farmington. Nejhnusnější čtvrť v LA. Srdce organizovaného zločinu, lidská džungle plná děvek a feťáků, velké množství přistěhovalců jen podporuje rasově motivované útoky, které jsou na denním pořádku. Místo, kde sehnat balíček heroinu je výrazně jednodušší než si koupit dnešní noviny. Před půl rokem byla za velké účasti médií v srdci Farmingtonu otevřena nová policejní stanice, kterou místní důvěrně nazývají Stodola. Půl roku práce přineslo výrazné snížení kriminality v ulicích, na čemž nese velký podíl speciální zásahová jednotka. Jejím úkolem je především boj proti organizovanému zločinu – gangům. Zejména zadržení sice často hovoří o „nestandardních vyšetřovacích postupech“, ale ty zjevně přináší výsledky. Odznak je konverzační komorní LARP z prostředí divoké čtvrti současného Los Angeles, žánrově by se dal označit jako „seriálová detektivka“ (hra samotná je inspirována televizním seriálem The Shield, jehož znalost před hrou výrazně NEdoporučujeme). Můžete očekávat množství zápletek, dramatické divadelní situace, možnost hráčů výrazně ovlivnit chod hry. Naopak pokud byste radši řešili policejní případy skrze množství připravených indicií, máte rádi jasně určený příběh, který vám zaručuje zábavu, můžete být hrou zklamáni.

7.3

106 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
CissiaPavlína Vernarová 27.09.2016

Hodně záleží, kdo s vámi odznak hraje a já měla štěstí na super lidi. Na stanici se neustále něco dělo, neustále se něco řešilo a atmosféra byla stejně hutná a nepříjemná jako pravé policejní kafe. Závěrečný výslech mi navíc docela hezky osvětlil jak se cítí krysa chycená do kouta. Pěkný výlet do larpové historie.

Postava : C. "Lem" Lemansky

Hodnocení: 8

0
CharlesKarel Černín 23.03.2016

Prague by LARP 2016, jeden z pochůzkářů (jméno mi vypadlo)

Dnes už skoro larpová archeologie dopadla překvapivě dobře. Pravda je, že hlavní děj šel během hry tak trochu mimo nás (pochůzkáře) a že případy, které nám dal kapitán k dořešení, z našeho pohledu takřka řešení neměly. Ale vzhledem ke krátkosti hry nám i tak naše vedlejší linky vystačily (u mě zejména díky výborné interakci s CP), ve zbytku času jsem se bavil pozorováním skvělých hereckých výkonů ostatních (zejména zásahovky a kapitána stanice) a těsně před závěrem si užil osobní konfrontaci s jednou z ostatních postav. Cítím ale, že pro pochůzkáře je hra postavená velmi křehce a snadno může slouznout k tomu, že ji jen tak "odsedí".

0
RahufJiří Sýkora 14.03.2016

Prague by LARP 2016 / Holland "Dutch" Schwartz

Rozodně se jedná o dobře zpracovaný a kvalitně postavený LARP (ať už jde o příběh, nebo charaktery postav), ale bohužel jsem si od toho zřejmě nasliboval víc, než byla hra schopna splnit. Mám rád detektivní larpy a vyšetřování, ale všeho moc škodí: vyšetřit je toho potřeba spousta, a jsou na to jen dvě hodiny. Pro dvojici detektivnů se tak hra spíše než příběhem stává rébusem, a spíš než silnými herními momenty je jejich hra naplněna porovnáváním výpovědí a rozebíráním detailů. Na osobní linky ani nějaký velký roleplay jednoduše není prostor. 

Možná hru přehodnotím, pokud bude ještě uvedena a já se dostanu k nějaké více příběhové postavě. 7/10

0
DrakeMichal Mikuš 12.03.2016

Odznak som si zahral v rámci LARP vákendu Prague by Larp. Na hru som sa od začiatku veľmi tešil, keďže som veľký fanúšik seriálu a hoci sa znalosť seriálu nedoporočuje, tak tých pár spoilerov, ktoré hráč pozná vopred zas tak moc nevadí. Vo všeobecnosti som bol s obsahom hry spokojný, dejové linky sú zaujímavé a dávajú priestor verbálnym konfliktom / intrigám. V mojom prípade som však mal určité očakávania od detektívnej dvojice, s ktorou som počas hry interagoval a tie sa žial nenaplnili (možno aj pre krátkosť času, keďže samotná hra trvá cca 2 hodiny). Tiež samotný herný priestor nebol úplne ideálny, keďže nám dosť často chýbalo súkromie ak postavy, potrebovali riešiť len niečo medzi sebou. v globále hodnotím kladne a s privretým okom dávam 7/10.

0
MantelarLuděk Bohucký 20.07.2015

Gamecon 2011

Gamecon 2015

Poprvé jsem Odznak hrál jako skoro úplný larpový nováček a zapůsobil na mě tak moc, že jsem se zařekl, že na něj určitě půjdu ještě někdy v budoucnu. Mezitím jsem okoukl leccos leckde jinde a dneska vím, že jsem ho hlavně tehdy hrál se spoustou výborných hráčů, kteří mému zážitku ze hry hodně pomohli. Napodruhé jsem měl taky moc dobré spoluhráče a zase jsem si hru hodně užil. Což je podle mne hlavní slabina Odznaku - je extrémně náročný na to, aby si hráči s postavami "sedli" a když se to nestane, chápu, že celá hra jde do háje. Ale pokud máte jen trochu schopnou partu (a tím nechci říct, že se Odznak nehodí pro prvohráče, jen je k němu asi třeba nějakých životních zkušeností), následují dvě hodiny opravdu hutné atmosféry na policejní stanici.

Shane Black / "Lem" Lemansky

Hodnocení 8/10, beze změny

0
AlgernonKarla Štěpánová 19.07.2015

Gamecon 2015

Za mě potenciálně velmi zajímavá hra se spoustou dějových linek, ke kterým jsme se v rámci hry ale nestihli dostat. Výborný nápad zásahovky jak případ obrátit přišel bohužel pozdě, ale kdyby vyšel, hra by najednou dostala naprosto jinou gradaci. Bohužel jsem neměla tu pravou vyšetřovací náladu a jako detektivovi se mi vůbec nedařilo a několikrát jsem se chytla neshod, které ale neshodami být správně neměly a šlo o omyly. Nevyváženost postav jsem nepozorovala, ale bylo to určitě dáno nestandardním postupem kapitána, díky čemuž se do centra dostali skutečně všichni. Technické vybavení hry bylo moc pěkné a dodalo jí na realističnosti. Ze hry jsem každopádně byla celkem rozpačitá a přemýšlela, kde jsem udělala chybu, i když vše mohlo fungovat dobře. Ráda bych si hru zahrála znovu za druhou stranu a myslím, že by dostala pro mě naprosto jinou gradaci. Aktuálně hodnocení za 6-7, věřím, že při dalším hraní bych hodnocení zvedla.

0
Guff Morshad MnohostínVáclav Křapáček 18.07.2015

Hráno na GameConu 2015 v Pardubicích

Před hrou jsem si požádal o detektiva Wormse - nejzkušenějšího detektiva puntičkáře s jasnými morálními zásadami. Pro mě tedy zcela komfortní postava. Vyšetřování jsem si užil a s druhým detektivem Dutchem jsme byli neuvěřitelně sehraný pár (oba v civilu jsme měli zkušenosti s jistou formou vyšetřování). Tedy zde bylo vše v pořádku.

 

Na druhou stranu, u nás se vše točilo pouze kolem vyšetřování, tedy interakce byla pouze s vyslýchaným. Mě to bavilo, na druhou stranu to neumožnilo nějakou hromadnou interakci, která by mohla být také zajímavá. Občas jsem si říkal, co se tak asi děje za zdmi výslechovky.

Nicméně celkový dojem ze hry je veskrze pozitivní, hru jsem si užil. Z následné diskuze s hráči jsem zjistil, že kromě vyšetřování je tam ještě další spousta dějových linek z nichž nektěré byly dost zajímavé. Za mě je larp hratelný opakovaně, samozřejmě za jinou postavu.

Třešničkou je určitě technické vybavení, které dodalo larpu tu správnou policejní atmosféru. Velké dík pak patří organizátorům a hráčům, kteří byli skvělí.

0
ViperLukáš Makovička 07.07.2015

Hráno v rámci: Larpový dýchánek 2014

Hru jsem si užil. Velký podíl na tom jednoznačně Baloun, který mi hrál "nadřízeného", kterému jsem fakt věřil a byl pro mne autoritou. Stejně tak děkuju Leošovi za jeho rejpavost. A vlastně i všem ostatním. Uvědimuji si, že jsem díky spoluhráčům opravdu zapomněl, kdo jsou, a vnímal jsem se pouze jako ony postavy ze stejného oddělení.

Hru a její "zápletku" jsem si taky užil a to i když jsem nebyl vysloveně jejím "řešitelem". Spíš jsem se tak hrou nechal nést (jak se vlastně i od mé postavy čekalo). 

Hodnocení: 8/10

0
YenyTereza Stratilová 01.10.2014

Nechápu, jak se mi tenhle larp mohl vyhýbat takovou dobu. Detektivky mě baví a luštění nevyřešených případů o to víc. Dobře jsem se bavila a vlastně ani nevěděla, co řešit dřív - což je něco, co od dobrého larpu skutečně potřebuju.

Jediné, co bych larpu vytkla, že byl krátký :D Potřebovala bych více času!

 

0
DrirrFilip Appl 22.09.2014

Odznak se mi celkem líbil, i když musím říct, že jsem si spíš užíval svoji roli, než že by se mi nějak výrazně dařilo i jako detektivovi proniknout do celého příběhu. Hra má několik zajímavých mechanik, ale trpěla trochu na nedostatek materiálů pro vyšetřování a na (dle mého názoru) nevyvážené postavy. Přišlo mi, že někteří se nezastavili a jiní neměli moc co hrát a bohužel (nevím nakolik je to tím, jak je to napsané a nakolik uvedením) jsem postrádal i nějakou sevřenější strukturu hry či práci s gradací příběhu. I proto, byť mám žánrovky moc rád, je to spíš takový mírný nadprůměr. 6,4/10