Ook!

8 hráčů, mužů, žen, 8 obojetných

3 hodin , 0 dnů , 2014

Čtenář kráčel dlouhou potemnělou chodbou, lemovanou policemi šeptajících knih. Povědomě vzal do rukou jeden svazek a zastavil se. Snad na minutu, snad na pár dní. Odložil dočtenou knihu zpět na místo a pokračoval v chůzi. Na zažloutlých stranách opět zemřel dánský princ.
„Mohu vám nějak pomoci?“ vystoupil z vazby Schrödinger a sklonil se vedle ležícího nešťastníka.
„Klademe si podobné otázky, doktore.“ Odvětil Hamlet a sevřel si smutně vlastní lebku v rukou.

Pro 6-12 literárních postav, 2-3 čtenáře a jednoho op.. knihovníka. Larp využívá knihy jako nástroje a symbolu. Lze uskutečnit v libovolné místnosti obsahující větší než malé množství tohoto nosiče informací. Náročnost na přípravu a rekvizity minimální, náročnost na fantazii a kreativitu střední. Kooperativní hra s minimem stresových situací, vhodná pro začátečníky, děti a introverty. 

V nabídce programu Městské knihovny Praha nebo kdykoliv po dohodě s autorem. Po hře nabízíme účastníkům kompletní dokumentaci.

7.5

14 celkem

Vaše hodnocení je: 0


10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

0
ŠedýMartin Honek 11.03.2018

Výjimečná hra, u které se nebojím říct, že je opravdu pro každého. Užila si ji s námi jak desetiletá děvčata, tak dospělí pánové.

Dobře si ale rozmyslete, za koho chcete hrát. Pokud si vyberete knihu, kterou nikdo nezná, nebo postavu, která toho moc nenamluví, můžete spoluhráčům hru znatelně ztížit. Taky si připravte tři kýble invence, protože se znalostmi "původního" příběhu svojí knihy si rozhodně nevystačíte - k osvobození postavy z knihy občas bude potřeba otočit celý svět vzhůru nohama.

0
SindorJan Lička 02.03.2015

Jako autor přidávám komentář bez hvězdiček: je to čím dál lepší, i díky vám :)
Zvláštní poděkování patří Mílu Lincovi (za uvedení do programu Městské Knihovny Praha), organizátorům PIVKa (za ideální prostory Knihovny Lochotín) a Gabriele Houškové-Benešové za ztělesnění knihovnice ;) Zde výstupy z her:

http://uloz.to/xjXPHGxC/ook-cryo-pdf
http://uloz.to/xzMubNjJ/ook-prosinec14-pdf
http://uloz.to/xBUuE6bB/ook-setkani-pdf
http://uloz.to/x7GkBPxF/orli-supi-pdf
http://uloz.to/x1VHuKkr/ook-demoni-nikdy-nespi-pdf

0
SilnarJakub Schneider 04.12.2014

Veice zajímavá hra, něco deskovkový LARPem, která vás zavede do fantastyckých světů ruzných knih. Zamýšleli jste se někdy nad tím co by dělala vašel oblíbená literární postava kdyby se ocitla v dnešním světě? V pravěku? Na těžební plošině kdesi v oceánu? Nebo třeba v pyramidě při pohřbu faraona? Dokázala by pomocí této zkušenosti změnit svůj osud? Právě na takovéto otázky si můžete najít odpovědi a to příjemně nanásilnou formou, bez nutnosti připravování dokonalých kostýmů či rekvizit. Vše co vám stačí k hraní je kniha a ochota bavit se.